İş Yerinde Yaşanan Sorunlar ve En Kestirme Çözüm Yolları

İş Yerinde Yaşanan Sorunlar ve En Kestirme Çözüm Yolları

İş Yerinde Yaşanan Sorunlar ve En Kestirme Çözüm Yolları

İş Yerinde Yaşanan Sorunlar ve En Kestirme Çözüm Yolları konusu ile son zamanlarda, belki de ben son zamanlarda fark ettim, otobüste, dolmuşta yanımda oturan; yolda yürürken yanımdan geçen insanlardan, iş yerlerinde yaşadıkları sorunlara ilişkin kimi zaman öfkeli, kimi zaman haksızlığa uğradığını dile getiren sözler işitiyorum, ister istemez. O an hangisi denk geldiyse içinde sitem barındıran, sonunda bolca ünlem işareti koyabileceğimiz bir söz, bir cümle… İlişkiler ne çok yoruyor bizi, ne kadar çok strese girmemize neden oluyor.

İş Yerinde Yaşanan Sorunlar ve En Kestirme Çözüm Yolları

İş Yerinde Yaşanan Sorunlar

Bu sebeple bugünkü yazımı, hemen hemen herkesin yaşadığı iş yerinde yaşanan sorunlara ayırmak istedim. Sorun varsa çözüm yolu da mutlaka vardır, diye düşünenlerdenim. Çözüm hem başarıyı yakalamanızı hem stresi belki minimuma indirerek sağlığınızı korumanızı sağlar. Bunun için doğru soruyu düşünmek ve cevabı, bundan daha iyi düşünmek gerekir. Peki, ne yapabiliriz?

İş yerinde iletişim kurmakta zorlandığımız ve en çok sorun yaşadığımız insanlar kimler? Hemen söyleyeyim; dedikoducular, her şeyi kıskananlar, kendi işini başkasına yaptırmaya çalışanlar, işsevmezler, kibirliler, sürekli mutsuz olanlar ve çevresindeki herkesin mutsuz olmasını isteyenler, sürekli şikâyet edenler… Bu liste uzar gider. Ama eminim, bu paragrafta okuduklarınız size mutlaka tanıdık geldi; maalesef, çevrenizdeki, size sıkıntı veren herhangi birini hatırlattı. Listelere sığmayacak kadar uzun bir konu… İşte size birkaç etkili çözüm!İş Yerinde Yaşanan Sorunlar ve En Kestirme Çözüm Yolları

Her işin sınırları ve bir çerçevesi vardır. Astınızdan işinizin detaylarını ve sınırlarını öğrenmek başlangıç için oldukça etkili bir yöntem olur.

İş yerinde gerçek bir dostluğu ya da arkadaşlığı yakalamak imkânsız değil ama çok zordur. Herkesle dost ya da arkadaş olmamaya çalışmak en doğrusudur.

İş yerindeki ilişkilerde mesafeyi uygun düzeyde korumak iş arkadaşınızla bir işi sağlıklı bir şekilde yürütebilmek için önemlidir.

Güler yüzlü olmak hem kendinize olumlu bir enerji verecektir hem de karşınızdaki kişinin aynı güzel enerjiyi almasını sağlayacaktır.

Saygılı olmayı ve dedikodudan uzak durmayı da burada vurgulamak gerekiyor.

Sevgiyle kalın, görüşmek üzere:)


Hakkında Taliha

Kitap Editörü Düzeltmen Metin Yazarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir