Düğünde Uzak Durulması Gereken 5 Elbise

Düğünde Uzak Durulması Gereken 5 Elbise

Düğünde Uzak Durulması Gereken 5 Elbise düğün sezonunun açılması ile birlikte düğüne katılacak olan davetliler hemen elbise arayışı içerisine giriyorlar. Her ne kadar bir gelin adayının gelinlik seçiminde yaşadığı heyecanı yaşamasalar da; düğüne davet edilen bayanlar da elbise seçerken oldukça titiz bir tutum sergiliyorlar. Ancak kadınların bu noktada gösterdikleri titizlik; zaman zaman hata yapmalarının önüne geçemiyor. Özellikle düğünde giyilmemesi gereken elbiselerden uzak durmaları gerektiğini bilmeyen birçok bayan; düğün için en yanlış elbiseyi seçerek, en kötü kombini oluşturuyor.

Düğünde Uzak Durulması Gereken 5 Elbise

 

Eğer bir düğüne davetliyseniz; tarzınızı konuşturmak adına dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Düğün için elbise modelleri içerisinden seçim yaparken; uzak durmanız gereken şeyleri de göz ardı etmemelisiniz. Düğünde asla giyilmemesi gereken 5 şeyi sizin için sıralıyoruz:

Beyaz Elbiseler

Düğün için beyaz elbise seçiminden kesinlikle uzak durmalısınız. Unutmayınız ki; düğünde beyaz giymek sadece gelinin hakkıdır, onun hakkını çiğnemeyin.

Düğünde yalnızca gelinin beyaz giymesi gerektiğini unutmayın ve sakın böyle bir hata yapmayın. Eğer beyaz bir elbise giyerseniz; doğal olarak gelinin hakkına da göz dikmiş olursunuz ve düğünde hiç kimse sizi bu elbise ile hoş karşılamaz.

Süper Mini Elbiseler

Aşırı mini görünüme sahip olan elbiselerle düğüne gitmeniz; pek de hoş karşılanmamanıza neden olacaktır. Bu yüzden aşırı mini elbiselerden uzak durmanız gerekiyor.

Bir düğüne davet edildiniz ve aşırı mini elbise giydiniz. Düğündeki diğer davetlilerin size bakış açılarının ne olmasını beklerdiniz? Tamam belki süper mini elbiseler sizin için harika bir seçimdir; ama unutmayın ki düğün davetinde daha derli toplu elbise ve kıyafetler giyilmesi gerekiyor. Ortama uygun olmamasının yanı sıra; oyun oynarken ve otururken bile frikik verme ihtimaliniz oldukça yüksek olacaktır. Bu elbiselerle düğüne gittiğinizde de insanların size hoş gözle bakmasını beklemeyin lütfen.

Fazla Dekolteli Elbiseler

Birden fazla dekoltesi bulunan ya da derin dekolteye sahip olan elbiselerle düğüne gitmeniz abes kaçacaktır. Bu yüzden bu tür elbiselerden de uzak durmalısınız.

Düğünde Uzak Durulması Gereken 5 Elbise

Tarzınız gereği dekolteli elbise ve kıyafet giymeyi seviyor olabilirsiniz. Ancak düğüne katılacağınız zaman dekolteyi abartmamalı ve birden fazla dekolte vermemelisiniz. Örneğin elbisenin hem sırtında, hem de göğüs kısmında dekolte olmasın. Tek bir dekolte olsun ve o dekolte de aşırı olmasın. İlgiyi bu şekilde düğünlerde üzerinize çekmeye çalışmanız; diğer insanlar tarafından yanlış anlaşılmanıza yol açabilir.

Transparan Elbiseler

Tıpkı dekolteli elbiselerle olduğu gibi transparan elbiselerle de düğüne gitmemelisiniz. Zira atmosfere ters düşeceği için bu elbiselerle pek hoş karşılanmazsınız. Daha sade ve kapalı modellere yönelin.

Tıpkı süper mini elbiselerle olduğu gibi; transparan elbiselerle de düğüne katılmamalısınız. Transparan kıyafet ve elbiselerle düğüne katılırsanız; ortamdaki insanların size kötü gözle bakmalarının da önüne geçemezsiniz. Sade ama şık, ortama uygun elbiselere yönelmeniz lazım.

Abartıyı Unutun

Abartılı ve gösterişli kıyafetler de düğünde tercih edilmemesi gerekenler arasında yer alıyor. Bu özel günde abartmak sadece geline mahsustur. Ondan daha güzel olacağım düşüncesi ile hareket etmeyin.

Gösterişi seviyor ve hep abartılı abiyeleri tercih ediyor olabilirsiniz. Ancak unutmayın ki; bu özel günde abartmak sadece gelinin hakkı. Gelin kadar güzel olmalıyım, herkes düğünde beni konuşmalı düşüncesini silin atın kafanızdan bir kere. Şık olmayın demiyoruz; ancak abartıdan uzak durun ve daha çok sade şıklığı tercih edin. Düğün elbisesi modelleri içerisinden daha sade parçalara yönelin. İnanın bu şekilde daha asil ve şık görüneceksiniz.


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir