Cildimizi Tanımada İlk Adım: Cilt Alt Tonumuzu Öğrenmek

Cildimizi Tanımada İlk Adım: Cilt Alt Tonumuzu Öğrenmek

Makyaja başlarken bilmemiz gereken en önemli konulardan biri cildimizi tanımaktır. Sizinle birlikte adım adım cildimizi tanıyacağız. İlk olarak kendimize uygun renkleri seçmemizi sağlayacak olan konuyla başlayalım, cilt alt tonumuzu öğrenelim. Hepimizin bir ten rengi var. Kimisi esmer, kimimiz sarışın, kimisi de buğday tenli. Peki ya sıcak alt tonlu muyuz yoksa soğuk mu? Bunu öğrenmek aslında çok basit. Şimdi tek yapmanız gereken gün ışığında bileğinizdeki damarları incelemek ve rengine karar vermek. Mavi mi yoksa yeşil mi?

Cilt Alt Tonu Nasıl Belirlenir?

 

Cildimizi Tanımada İlk Adım: Cilt Alt Tonumuzu Öğrenmek

Evet şimdi gelelim asıl meseleye; bileğinizde ki damarlar yeşil renge sahipse siz sıcak alt tona sahipsiniz.Aynı zamanda sarı alt tonuna sahipsinizdir.Yani fondöten seçerken sarı alt tonluları değerlendirmelisiniz.Size uygun rengi kolayca bulacaksınızdır. Makyajlarınızda da, kıyafetlerinizde de bolca sıcak tonlu renkleri tercih edebilirsiniz. Yeşiller, sarılar, kırmızılar, turuncular tam sizin renkleriniz.

 

Cildimizi Tanımada İlk Adım: Cilt Alt Tonumuzu Öğrenmek

Şimdi gelelim damarları mavi olanlara. Sizler soğuk tonlusunuz, cildiniz pembeye dönüktür. Sizlerde maviler, morlar, pembeleri bolca tercih edebilirsiniz. Çok yakışacaktır.

Damarları hem yeşil hem mavi olanlar çok şanslıdır. Çünkü onlar nötrdür. Her renkle uyum sağlarlar, her renk yakışır.

Bu cilt alt tonu her şeyi etkiliyor peki ya taktığımız takıların yakışmasını etkiler mi? Tabi ki. Sıcak alt tonlular altın, bakır, oksit renkli takıları daha güzel taşırken soğuk alt tona sahip kişiler siyah ve gümüşü çok güzel taşıyacaktır. Artık cilt alt tonunuzu öğrendiğinize göre size uygun renk seçimleri yapıp daha güzel görünebilirsiniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir daha ki yazıda görüşmek dileğiyle..Beni sitemizden ve instagramdan takip edebilirsiniz.

 
Hakkında Buse Albayrak

2 yorumlar

  1. Daha önce bu konuyu bilmiyordum
    Cilt alt tonum soğukmus artık makyaj yaparken hangi renkleri tercih ettigime daha dikkat edeceğim. Gerçekten çok teşekkür ederim Buse Takipteyim canimm ??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir