Sizin için Hangi Estetik Operasyonlar Doğru? - Doğru Estetik & Güzel Kadın

Sizin için Hangi Estetik Operasyonlar Doğru? – Doğru Estetik & Güzel Kadın

Doğru Estetik & Güzel Kadın. Estetiğin günümüzdeki yeri azımsanamayacak kadar önemli. Kimi zaman bir kaza sonucu oluşan deformasyonu düzeltmek, kimi zaman zamana karşı koyamayan bedenimizi gençleştirmek, kimi zaman ise özgüvenimizi yükseltmek için başvurduğumuz operasyonlar var. Başvurmasak bile en azından düşündüğümüz ve araştırdığımız estetik operasyonlar mevcut. Tabi ki estetiğe karşı duran insanlar da var. Doğallığın güzelliğini savunanlar ve mümkünken daha çok güzelleşmeyi uygun görenler bu konuda pek anlaşamıyorlar. Lakin ben bu yazımda estetik sempatizanlarını hedef alarak doğru estetiğin harika sonuçlarına örnekler vererek bu işlemlerden bahsedeceğim.

 Doğru Estetik & Güzel Kadın

Sizin için Hangi Estetik Operasyonlar Doğru? - Doğru Estetik & Güzel Kadın

Öncelikle belirtmek isterim ki genel bilinenin aksine doğru operasyonlar; küçücük bir burun, kocaman bir dudak, önden giden bir elmacık kemiği, boyun fıtığı yapacak kadar büyük göğüsler, bedeninizi 2 kat büyütecek kalçalar ve mimiklerinizi yok edecek botokslar değil. Hatta bunların orantılı olanları da değil. Ben bugün sizlere hollywood yanağı, hollywood dudak dolgusu, bişektomi, şakak germe, badem-kedi göz uygulamaları, gıdı aldırma, örümcek germe, burun dudak arası küçültme, göğüs dolgusu ve kafa şekli düzeltme operasyonlarından bahsedeceğim.

Doğru Estetik

Sizin için Hangi Estetik Operasyonlar Doğru? - Doğru Estetik & Güzel Kadın

Almeda

Şakak Germe Ameliyatı Nasıl Görünür? Nasıl yapılır? Kaç Operasyon Çeşidi Vardır?

Şakak germe ameliyatı sizin daha dinç ve genç görünmenizi sağlar. Çekik göz ameliyatı gibi bir görüntü elde edersiniz, gözleriniz yanlardan saç diplerinize doğru çekilir. Bu operasyonun çeşitli yolları, yöntemleri vardır. Lokal anestezi yapılarak ip ile şakaklarınızı gerdirebilirsiniz. Eğer korkmuyorsanız şakak bölgesinden bir kesi aldırarak anestezi altında da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Düşünen varsa bu işlemin fiyat ortalaması 6000₺ civarı. İp ile yapılan daha uygundur diye düşünüyorum.

Ayrıca görselde gördüğünüz Almeda’nın şakak germe dışında yüzündeki operasyonları olasılıkla; alın boşluğu açma, gözaltı ışık dolgusu, botoks, endolift ile hat belirginleştirme, çene dolgusu, dudak dolgusu, burun rinoplasti ve yüksek ihtimalle bişektomi.

Gördüğünüz gibi kendisinin yüzü çok güzel ve doğal duruyor. Yüzünde abartı görünen hiçbir hat yok. Doğru estetik, doğru kadını yaratmış. Zaten güzel olan yüzünü ufak dokunuşlarla altın orana yakınlaştırıp kusursuz bir görüntü elde etmiş.

Sizin için Hangi Estetik Operasyonlar Doğru? - Doğru Estetik & Güzel KadınSizin için Hangi Estetik Operasyonlar Doğru? - Doğru Estetik & Güzel Kadın

Altın Orana Adım Adım

Bildiğiniz üzere estetik operasyonlar genelde yüzümüzü altın orana yakınlaştırmak üzere tasarlanmış, kusuru azaltıp temiz görüntü elde etmek için yapılıyor.

  • Kardashian/Jenner’lar estetikleriyle ve güzellikleriyle bilinse de Kendall Jenner aralarında estetiksiz güzel olarak anılıyor. Yanlış. Kendall sadece estetiklerinin dozunu minimum ölçüde ayarlamış ve doğal görüntüyü amaçlayan estetikler yaptırmış. Göz kapaklarını kaldırtma, şakak germe, badem göz operasyonu, dudak dolgusu ve bişektomi bunlardan bazıları. Sizce de kusursuz görünmüyor mu?

Peki Nedir Bu Bişektomi?

Bişektomi ağız içinden bir kesi açılarak yanaklardaki yağın alınması işlemidir. Eğer kemikli ve belirgin yüz hatlarını seviyorsanız ama yüzünüz oval veya yanaklarınız dolgunsa bu işlem tam size göre. Bu işlemle elmacık kemikleriniz ve çene kemiğiniz belirginleşecek. Yüzünüzdeki oval görüntü gidecektir. Eğer yüzünüzün daha ince görünmesini istiyorsanız bu işleme bir de çene dolgusu ekleyip uzun yüz hatlarına sahip olabilirsiniz. Çene dolgusu sizi gıdılı görünmekten de kurtaracaktır.

Sizin için Hangi Estetik Operasyonlar Doğru? - Doğru Estetik & Güzel Kadın

Göz Kapağı Kaldırma İşlemi

Göz kapağı kaldırma veya aldırma işlemi her yerde çok yaygın olan bir operasyondur. Çünkü yaş ilerledikçe ve yüz kasları zayıfladıkça göz kapağı düşer. Orta yaş üzeri insanlarda göz kapağı görüşü engelleyecek kadar düşebilir. Bu mecburi sağlık için düzeltilmesi gereken bir durumdur. Bu yüzden bu ameliyatı devlet hastaneleri yapmaktadır.

Yaşınız gençse ve göz kapağınız açık aralıklı olsun istiyorsanız veya iki göz kapağı birbirine eşit değilse bunu estetik operasyonlarla düzelttirebilirsiniz. Bu operasyon da ünlülerin vazgeçilmezlerindendir.

Sizin için Hangi Estetik Operasyonlar Doğru? - Doğru Estetik & Güzel KadınSizin için Hangi Estetik Operasyonlar Doğru? - Doğru Estetik & Güzel KadınMeme Büyütme ve Kalça Dolgusu

Göğüslerimiz için özgüven destekleyici mi demeliydim? Kadınların birçoğunun istediği lakin ücretlerinin uçuk olduğu bir operasyon daha. Günümüz tıbbında doğalıyla estetiği neredeyse ayırt edilemeyen meme büyütme operasyonları yapılmakta. Şuan için bilinen en iyi meme protezi Mentor. Yuvarlak ve damla şekilleri mevcut. Kişiden kişiye kullanımı değişen kaygan, saydam, yarısaydam, pürüzlü vb. yapıları olan protezler var.

Doğru meme ölçüsünü doktorunuz omuz, bel, çapraz üst beden ölçülerini alarak size sunuyor. Yine büyültüp küçültmek sizin elinizde ama en sağlıklı olacak olanını doktorunuz sizinle konuşuyor. Operasyon göğüs altından, koltuk altından veya göğüs ucundan yapılıyor. Kas altına veya kas üstüne protez yerleştiriliyor. Operasyon herkesin kendi bedenine uygun olacak şekilde yapılıyor. O hafta günlük yaşantınıza dönebiliyorsunuz. Memenin tamamen iyileşmesi ve doğal görüntüye kavuşması 6 ay sürüyor. Dikiş izleri de yüzde 90 oranında iyileşme gösteriyor.

“Silikondan emin değilim. Ya beğenmezsem? Ameliyattan korkuyorum.” 

O zaman size aquafilling göğüs dolgusu öneriyorum. Yüzde 98’i su olan bu dolgu göğüste tamamen doğal duruyor. Lokal anestezi ile uyuşturularak yapılıyor. Kalın bir enjeksiyon yardımıyla göğüs altından veriliyor. Silikon gibi ömür boyu kalıcılığı olmasa da sizi yıllarca götürüyor.

”Spora ayıracak vaktim yok. Yapsam da hemen kaslarım eriyor, devamlılık sürdüremiyorum. Kalçalarımdan memnun değilim..” 

Sizin için de önerimiz aquafilling kalça dolgusu! İstediğiniz bedene kadar kalçalarınızı büyütebilirsiniz. Eski deyimle Jennifer Lopez, yeni deyimle Kardashian poposu hayal değil.. Operasyonda kalçalarınıza dolgu yapılıyor. Sonrasında morluklar oluşup biraz ağrılı bir sürece giriyorsunuz. İyileşme sağlandıktan sonra ise hayalinizdeki kalçalara sahipsiniz…

Kafa Şekli Düzeltme Ameliyatı

Sanırım en bilinmeyen operasyonlardan biri bu. Aslında tamamen doğuştan yapı bozukluğunu düzeltmek üzere yapılan bu ameliyat artık estetik kaygıları olan insanları da iyileştiriyor. Kafatası şeklini beğenmeyen, arkası düz olan veya orantısız olan insanlar bu ameliyata başvuruyor. Bu operasyonun 2 seçeneği var. Biri kafa derisine yapılan dolgu, diğeri de kafa derisi altına kafatası üstüne yerleştirilen protez. Kafatası şekil bozukluğuna göre hangi işlem yapılacağı seçiliyor. Ülkemizde bu ameliyatı yapan doktorlar mevcut lakin ücretleri dudak uçuklatıyor.

Estetik doğru kişiye, doğru işlemle yapıldığı sürece sizi doğal görünümden uzaklaştırmaz. Mahalle baskısı altında kalmadan istediğiniz kişi olmanız dileğiyle… 


Hakkında Denizbozkurt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir