Lazer Epilasyon Hakkında Genel Bilgi - Demet BUDAK ATMACA

Lazer Epilasyon Hakkında Genel Bilgi – Demet BUDAK ATMACA

Lazer epilasyon 1997 yılından bu yana ülkemizde de kullanılan, istenmeyen kıllardan tamamen kurtulma yöntemleri içinde en etkili yöntemdir.

Lazer Epilasyon Hakkında Genel Bilgi - Demet BUDAK ATMACA

Daha anlaşılabilir olsun diye işlemi şu şekilde anlatmak isterim;

Lazer Epilasyon

Siyah kıla duyarlı olan lazer ışığı aracılığıyla bir ısı enerji gönderilir. Siyah kıl bu enerjiyi emer ve köküne iletir. Bu şekilde her seans kıl kökleri zayıflar, azalır ve bu şekilde biter. Doğru bir tedavi sürecinde her seans ortalama gözle görebileceğiniz %20 oranında kıllarda azalma olur.

Şimdi okudukça “e benim kıllarım bitmedi” diyenlerinizi duyar gibiyim. Onu da hemen açıklayayım. Lazer epilasyona başlarken danışan ya da hastalarımıza %100 bitme garantisi verilmez. Böyle bir bilgi de doğru değildir. Çünkü kıllar tamamen bitmez. Ortalama %80-%90 arasında bir rakamdır kılların bitmesi. Kalan kıllar da sizi rahatsız etmeyecek sayıda ve inceliktedir. Bazen gözle bile göremezsiniz …

Kullanılan cihazlar, dozlar ve alınan sonuçlar arasında da doğru orantı var. Bu sebeple lazer cinsine ve kullanılan dozlara bağlı olarak sonuçlar fazlasıyla değişkenlik gösterebilmekte. Lazer koyu renge odaklı çalıştığı için önceliğimiz her zaman cildi korumak sonrasında kılları tedavi etmektir. Dolayısıyla cilt renginiz ne kadar açık renk, kıllarınız ne kadar koyu renk ise iyi bir sonuç alma yüzdesi de bu oranda artmaktadır.

Dozların sonuçlar üzerindeki etkisi de burada devreye girer. Teknolojinin gelişmesiyle artık koyu renk ciltlere de güvenle tedavi yapılmakta olsa da lazerde ilk kuralımız her zaman budur. Yani “ben gittim bitmedi” demeden önce, hangi lazer tipi ile tedavi gördüğünüzü bir kez daha gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Lazer Epilasyon Hakkında Genel Bilgi - Demet BUDAK ATMACA

Uzun yıllardır lazer epilasyon yapan ve çok çeşitli cihazlar kullanmış bir uzman olarak söyleyebilirim ki, lazer tipi olarak Alexandrite lazer siyah kıllarda en iyi sonucu veren cihazlardan biridir.

Unutmayın, lazer epilasyon doktorlar ya da doktor kontrolünde uzmanlar tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Hastane ve poliklinik statüsündeki yerlerde yapılmaktadır.

Sevgiyle…

Tüm sorularınız için bana ulaşabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı ve Kişisel Dönüşüm Danışmanı
Demet BUDAK ATMACA
İletişim: 0532 258 43 71


Hakkında Güzellik Uzmanı Demet BUDAK ATMACA

Merhaba,  Hem cildimize hem de gönlümüze bakım zamanı... 17 yıllık meslek hayatımda gördüm ki; estetik, güzellik gibi konularda istediğimiz değişimler aslında kişisel değişimimizden ayrı tutulamaz derecede bir bütündü.  Bu sayfadan güzellik uzmanı ve kişisel dönüşüm danışmanı bilgilerimle estetikten lazer epilasyona, kişisel dönüşüm ve değişimimizin  fiziksel görüntümüze nasıl yansıdığına kadar doğru bilgiler edinip merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Sevgiyle... Güzellik Uzmanı Demet Budak Atmaca İletişim:0532 258 43 71

3 yorumlar

  1. Merhaba Demet hanım. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

    Ofisiniz nerede hangi ildesiniz acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir