Evde Lazer Epilasyon Teknolojisi Philips Lumea

Evde Lazer Epilasyon Teknolojisi Philips Lumea

Her kadının ortak sorunu olan tüy problemlerine karşı her geçen gün yeni çözümler çıkıyor.Son yılların gözdesi ise evde lazer uygulaması.Reklamlarda,mağazalarda görüyoruz bu teknolojiyi fakat yakından nasıl olduğu konusunda çok azımızın bilgisi var.Ben evde lazer yapabileceğim bir cihaz alma kararı verdim ve araştırmaya başladım.Araştırırken fark ettim ki cihazlar  hakkında yazılan her şey sonuç odaklı yada sonuca odaklanmaya çalışılmış ve hep eksik bilgi verilmiş.Bu beni tatmin etmedi.Sonuçta sonuçtan önce cihaz seçeneklerim neler,bütçe ne kadar ayırmalıyım,ne gibi özellikler mevcut hepsini bilmem lazım.Bende baştan sona atlanılan detaylardan ve Philips Lumea dan size bahsedicem.

Evde Lazer Teknolojisi

Güzellik merkezlerinde yapılan lazer epilasyonlar oldukça etkili deniliyor ancak bazıları lazer işlemi için bir güzellik merkezine gitmek istemiyor.Bunun nedeni mahremiyet olabilir,bulunduğu çevrede güven veren bir yer olmaması olabilir,çok yüksek fiyatlar söylenmesi olabilir.Herkes dilediğince lazer epilasyondan yararlanabilsin diyerek evde yapılabileceği düşüncesi ortaya çıkmış.Tabi ki normal lazer cihazları fazla büyük ve pahalı olduğundan dolayı bunun daha portatif olanları üzerinde çalışılmış ve ortaya ev tipi cihazlar çıkmış.

Şuan bir çok markanın ev tipi lazeri mevcut ancak bir marka var ki biraz daha kuvvetli bir lazer teknolojisi kullanarak bir adım öne geçmiş. Philips Lumea.Bende Philips üzerinde yoğunlaşarak bir araştırma yaptım.

Evde Lazer Epilasyon Teknolojisi Philips Lumea

Philips Lumea IPL

Philips Lumea IPL denen bir lazer teknolojisi kullanıyor.Peki nedir bu IPL?

IPL “Intense Pulse Light” yani “yoğun atımlı ışık sistemleri” demek.Normal lazer teknolojisinden iki-üç tık daha iyi gösteriliyor.Hatta şuan kullanılan en iyi lazer teknolojisi deniyor.Normal lazerden farkı daha geniş ve çok atım yapması,lazer ise doğrusal olarak tek atım yapıyor.Yani IPL teknoloji kıl kökünü daha kolay sarabiliyorken lazer tek atış ile düz olarak köke iniyor.

Bu yüzden philips lumea üzerinden yoğunlaştım.Bu seferde karşıma 5 yada 6 çeşit birbirinin aynısı olan cihazlar çıktı.Aralarında farklar neler diye hemen araştırmaya başladım.

Evde Lazer Epilasyon Teknolojisi Philips Lumea

Aslında Lumeanın iki alt temel serisi mevcut.Birisi Prestige modeli diğeri ise Advanced modeli.Şimdi bu ikisini karşılaştıralım.

İkisi arasındaki fark çok basit ama atlanılan bir detay.Prestige modeli kablosuz kullanılabilen şarjlı yapıya sahip iken advanced modeli yalnızca kablolu kullanım sunuyor.Prestige modeli hakkında duyduğum ilk şey tam dolu şarjı ile tüm vücudu bitiremediği ve şarja taktığınız kablosu ile kullanamayıp 2 saat şarj olamasını bekleyip,ondan sonra devam etmeniz.Oysa ki advanced modelinde böyle bir sıkıntı mevcut değil,direk kabloyla kullanıyorsunuz. En son çıkan model ise hem kablolu hemde kablosuz kullanım sağlıyor.Bu yüzden fiyatıda diğer modellere oranla daha yüksek.

Ben hepsini araştırdım,karşılaştırdım ve Advanced modelinden bir cihaz almaya karar verdim.Kablolu kullanım beni zorlamayacak aksine tek seferde tüm vücudu bitirebilmem açısından bana kolaylık sağlayacak.

Bu cihazları yüz dahil tüm vücutta kullanabiliyorsunuz.Yüz bölgesi,bikini bölgesi ve genel başlık olmak üzere toplamda 3 ayrı başlığı mevcut.Cihazın toplamda 250.000 ışın atımı var.Bu atım hakkı bittiğinde cihazınız çöp olmuyor böyle düşünmeyin.Yetkili servislerden kartuş dolumu yapabiliyormuşsunuz.Ayrıca cihaz kıl kökünü görmeden atım yapmadığı için hiçbir atımınız da boşa gitmiyor.

Evde Lazer Epilasyon Teknolojisi Philips Lumea

Cihazı kullanabilmek için kıllarınızın çok ince ve sarı olmaması gerekiyor yoksa cihaz kılları fark etmiyor.Bunun için öncesinde jilet yardımıyla kıllarınızı biraz kalınlaştırmak gerekiyor.Cihazı kullanmadan önce ağda değil jilet kullanmanız öneriliyor.Çünkü lazerin kıl köklerini görüp yakması gerekiyor.

Lazer uygulamasını önce 2 hafta ara ile 4 seans yapıyorsunuz.Daha sonra rötuş denilen aşamaya geçip süreleri uzatıyorsunuz.Önce ayda bir daha sonra 6 ayda bir şeklinde devam ediyorsunuz.Kullanan insanların  %90’ı memnun kaldığını belirtmiş.

Fiyatı ise 1000-2000 arası değişiyor.İndirimleri takip etmek gerekli.

Benim evde lazer teknolojisi araştırmalarım bu yöndeydi.Karar verdiğim cihaz ise Philips Lumea Advanced modeli oldu.İlerleyen dönemlerde cihazı kullanıp yorumlarımı da sizinle paylaşırım. 


Hakkında Buse Albayrak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir