Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Kişisel bakımımızda tırnaklarımızın önemi çok fazladır. Tırnaklarınız çok kırılıyor mu? Uzatamıyor musunuz? Bu yüzden tırnaklarınıza özen gösterip, onların tırnak bakımını dikkatlice ve düzenli bir şekilde yapmalısınız.

Peki tırnak bakımı nasıl yapılır?

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak bakımını tam yapmayan insanların çeşitli tırnak hastalıklarıyla karşılaşması da olasıdır. Bu yüzden tırnak bakımının önemi büyüktür ve bunun için dışarıda çok paralar harcamak yerine evde kolay ve pratik yollarla tırnak bakımınızı nasıl yapabilirsiniz dilerseniz biraz bunlardan söz edelim 🙂

Tırnak bakımının en etken ve temel unsurlarına değinmek gerekirse başlıca 3 madde sıralayabiliriz.

  • Doğru törpüleme
  • Kütikül temizliği
  • Tırnak kesimi

Bunları doğru şekilde ve zamanın da düzenli yapılırsa tırnaklar daha sağlıklı görünür. Tüm bunların yanı sıra çabuk kırılan tırnaklar içinde bir kaç tavsiye de bulunmak istiyorum .

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Çabuk kırılan tırnakların en belirgin nedeni tırnağın vitaminsiz ve havasız kalmasıdır.

Limonun bu aşamada ki görevi çok büyüktür. Manikür suyunuza bir kaç damla damlatarak ya da yarım limonu tırnaklarınızı ovuşturarak uygularsanız tırnaklarınızın zamanla sertleştiğini daha kalın ve güçlü durduğunu aynı zamanda tırnaklarınızın beyazladığını fark edeceksiniz .

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Eklemem gerekir ki tırnak sararmalarının başında sık oje kullanmak vardır . Nasıl mı ? Gün boyu havasız kalan tırnaklar zamanla hava ile temas etmediğinden renginde kırılmalar meydana gelir buna sık sık oje sürmekte dahildir bunun için günümüz teknolojisinde artık tırnağa nefes aldıran oje serileri bulunmaktadır.

El ve ayak tırnaklarınızın bakımı haftada bir yapılmalıdır bu süreyi çok uzun tutmamakta fayda var

Tırnaklarınızın daha sağlıklı görünmesini istiyorsanız bunun için sağlıklı beslenmek ve düzenli alınması gereken besinlerden vitamin almak gerekir .

Dikkat edilmesi gerekenlerden devam edersek eğer hangi renk olursa olsun oje sürülmeden mutlaka tırnakla oje arasında zemin oluşturması açısından baz oje uygulanmalıdır. Bu şekilde koyu renkli ojelerinizi de çok rahatlıkla çıkarabilirsiniz . Oje uygulamasından önce tırnaklarınızı iyice nemlendirmeli ve vazelin ile ovalarsanız tırnak bakımınızın bir diğer adımını da gerçekleştirmiş olursunuz 🙂

Bilmiyorum daha önce duydunuz mu ama sigaradan ya da ojenin oluşturduğu havasızlıktan sararmış tırnaklarınızı üzüm sirkesi ile iyice ovalarsanız ve bu işlemi düzenli yaparsanız zamanla renginin açıldığını göreceksiniz. 🙂 Siz en iyisi oje ve aseton kullanımınızı azaltın ve bol bol A vitamini içeren besinler tüketmeye özen gösterin 🙂

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Sizler tırnak bakımınızı nasıl yapıyorsunuz? Favori ürünleriniz neler? Aşağıda yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.


Hakkında Esra AYDIN

Yazmak en iyi terapidir . ? Gelin bu serüveni beraber deneyimleyelim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir