Kış Aylarında El Bakımı Nasıl Olmalı?
El bakımı

Kış Aylarında El Bakımı Nasıl Olmalı?

Cilt bakımı yapan kişiler öncelikle yüzlerine odaklanır bu durum çoğunlukla ellerin ihmal edilmesine sebep olmaktadır. Ancak ellerinizin bakımlı olması güzelliğinize güzellik katar. Özellikle mevsim geçişleri cildimizde birtakım olumsuz etkilere sebep olmakta. Bu etkiler en çok ellerimizde gözlemlenir.

Kış aylarında ise bu etkiler en yüksek seviyededir. Peki bu etkilerden ellerimizi korumak ve el güzelliğimizi ortaya çıkarmak için ne yapmalıyız? Gelin hep birlikte bu yöntemlerin neler olduğuna göz atalım. Kış aylarında el bakımı oldukça önemlidir.

Kış Aylarında El Bakımı Nasıl Olmalı?

Kış aylarında ellerimiz vücudumuzun diğer bölgelerine oranla daha çok ön plana çıkar ve ayrı bir bakım yapılmasını gerektirir. Ellerimiz sanılanın aksine çok daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu sebeple ellerinizin daha sağlıklı ve bakımlı görünmeleri için önlemler almalısınız. El bakımı için yüksek ücretli işlemler yapmanıza gerek yoktur. Alacağınız birkaç küçük önlemle çok daha sağlıklı ve güzel görünen ellere sahip olabilirsiniz.

Sizin için Öneriliyor;

El, Ayak ve Bakım Kremleri İncelemeleri

El Bakımı İçin Alınabilecek Önlemler

  1. Ellerinize düzenli olarak nemlendirici kremler sürün. Bu işlem elinizin nem kaybetmesini önleyecek ve kuruyup çatlamaması için koruyacaktır. Çantanızda krem taşıyabilirsiniz. Çantanızda bulunan küçük bir krem ihtiyaç duyduğunuz her an ellerinizi nemlendirmeye olanak sağlar.
  2. Soğuk ve rüzgarlı havalarda eldiven kullanmayı ihmal etmeyin. Elinizin rüzgara maruz kalması nemin kurumasına sebep olur. Bu sebeple çantanızda eldiven bulundurmalısınız.
  3. Deterjan ve diğer kimyasal temizlik ürünleri elinizle doğrudan temas etmemeli. Temizlik yaparken eldiven kullanmalısınız. Ellerinizi yıkarken ise el için üretilen sabunları tercih etmelisiniz.
  4. Aşırı sıcak ve soğuk su ile temas etmemelisiniz. Ellerinizi yıkarken kullanacağınız su normal ısıda olmalıdır.
  5. Doğal yağlar ile ellerinize masaj yapın. Zeytinyağı, badem yağı, hint yağı gibi özel yağlar sayesinde ellerinizin daha yumuşak ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemi çok sık uygulamanıza gerek yok. Haftada bir kez doğal yağ kullanarak yaptığınız el masajı ellerinizin sağlıklı görünmesini sağlar. Doğal yağların dışında limon ve gül suyu da ellerinize iyi gelecektir.
  6. Manikür yapmayı ihmal etmeyin. Bakımlı bir el şüphesiz ki güzel görünen tırnaklarla tamamlanır. Tırnaklarınızın en geç iki haftada bir kez manikür yapılması gerekir.

İlginizi Çekebilir;


 

Kış Aylarında El Bakımı Nasıl Olmalı?

Hakkında Büşra Çelik

Merhaba ben Büşra. Umarım yazılarımı beğenirsiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.