Evde Manikür Nasıl Yapılır – Evde Manikür İçin Gerekli Malzemeler

0
23
Evde Manikür Nasıl Yapılır ve Evde Manikür İçin Gerekli Malzemeler
Güzellik konu olunca ne kadar zaman geçtiği ve uğraş gerektirdiği çokta önemli değildir. Yüzyıllar öncesinden süre gelen bir olgu var ise buda bir kadının bakımlı olmasıdır. Bakıma ellerinden başlayanlar için Evde Manikür Nasıl Yapılır ve Gerekli Malzemeler Başlıklı Bir yazı kaleme almaya karar verdim.
Eller vücudun en dikkat çeken kısmı olmakla beraber yeni tanışılan bir kişinin de dikkatini çeken ilk yerlerden biridir. Bakımlı eller zarafetin göstergesidir.
Kendi manikürünüzü herkesin bulabileceği ve kendinizce kolaylaştırabileceğiniz şekilde evde gerçekleştirebilirsiniz.

Evde manikür yapmak için gerekli malzemeler

  • Kase
  • Temiz bir havlu
  • Törpü
  • Tırnak eti aparatı
  • Şeker
  • Nemlendirici krem
  • Ilık su
 Herkesin evinde kolaylık ile bulabileceği bu malzeme ile manikür yapılabilmektedir. Evde manikür nasıl yapılır hemen anlatmaya başlıyorum.
Öncelikle kasenin içerisine ılık su koyulmalıdır ve kasenin içerisine elinizi koyarak etlerin yumuşaması sağlanmaktadır. 10-15 dakika kadar eller kasenin içerisinde tutulduktan sonra yavaş ve etlere zarar vermeyecek şekilde tırnak eti aparatı ile etler geriye itilmelidir. Bu esnada dikkat edilmesi gereken konu etlerin kesilmemesi etler kesildiği taktirde kanamalar olabilir ve tırnaklar zarar görür.
Tırnak etleri geri itildikten sonra tırnaklar tek taraflı olacak şekilde törpülenmelidir. Sağ-sol şeklinde törpülendiği taktirde tırnaklarda pürüzsüz bir yapı sağlanmaz.
Son olarak tırnak yüzeyleri de zedelemeden törpülenmelidir.
El peelingi eliniz de bulunmuyor ise nemlendirici kreminizin içerisine bir miktar şeker ekleyerek el peelingi elde edebilirsiniz. Tırnak yüzeylerine ovularak sürülen peeling bir 2 dakika kadar bekletildikten sonra bir bez yardımı silinebilmektedir.

 Evde yapılabilecek Peeling süresi bu kadar sürmektedir. Son olarak tırnakları korumak amacıyla koruyucu ojeler sürülebilir. Oje Tutkunları  Orly “Nefes Alabilen Teknoloji” ile Helal Oje Üretti İlginizi Çekebilir

Orly “Nefes Alabilen Teknoloji” ile Helal Oje Üretti

Evde Nasıl Manikür Yapılır Yazımızı Okuyanlar Bu Makale de İlginizi Çekebilir. El ve Ayaklar için Hem Pratik Hem de Etkili Bakım Tüyolarını İçeren Yazımıza Alttaki Linkten Ulaşabilirsiniz.

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz