El Bakımı Nasıl Olmalıdır?

El Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Eller herkes için çok önemli vazifelere sahiptir. Dokunma duyusunun işlevlerini yerine getirir. Sıcak-soğuk ayırımı için, besinlerin tüketimi için,kişisel ihtiyaçlarımız için vs. bize oldukça fayda sağlar. El bakımı oldukça önemlidir

ELLERİN ÖNEMİ

Biriyle tanışırken, yemek yerken, bir yere davet edilirken, dans ederken, bir şeyler ikram ederken, işte,okulda ,evde ve neredeyse her yerde ve her durumda yüzümüzden sonra veya önce ilk dikkat çeken yerdir ellerimiz. Ellerimiz bizim kendimize özen verip vermediğimizi belli ederler. Özellikle kullandığımız takıları süzerken insanlar ellerimize odaklanırlar. Biriyle tanışırken ellerinin pasaklı görünüşü ondan uzak kalmamı sağlayabilir. Yemek yerken yine ellerinin pasaklı oluşu midemi bulandırabilir. Kuaföre giderken yaptıracağım işlem ne olursa olsun çalışanın el temizliğine dikkat ederim, mekan istediği kadar lüx veya popüler olsun gözümde hiçe iner. Bu bir takıntı değil. El temizliğine dikkat etmezsem veya dikkat etmeyenlerle diyalog haline girersem ellerde mikroplar beni hasta edebilir. Benim gibi düşünen hatta hastalık derecesinde dikkat eden kişiler tanıyorum.

El Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Metroda her akşam aynı durakta karşılaştığım oldukça bakımlı ve orta yaşlardaki kadın eğer ayakta kalmışsa direklere peçeteyle tutunuyor. Kendinden önce o direğe tutunmuş kişi belki işten çıkınca ellerini yıkamamış olabilir veya yemekten sonra ellerini yıkamadan yıkamamış olabilir,belki bulaşıcı bir hastalığı vardır vs. bu durumda bu hanımefendi en doğru olan yöntemi bulmuş bence.Makyajını yaptıktan sonra ellerine bulaşan kalemi,fondöteni vs. temizlemeden rutin hayatına devam eden, ellerini yemekten önce ve sonra yıkamayan kişiler çok çabuk hasta olur. “El vücudun neredeyse her noktasına ulaşabilen bir organdır.” Ellerin dezenfektesi de işte bu açıdan çok önemli. Küçük,taşınabilmesi kolay olan bir sabun her kadının çantasında olmalı veya ıslak mendil. Ellerini bakterilerden korumak için yere yarayan bir yol.

ELLERİN BAKIMI

Kuruyan ,çatlayan eller için ve rutin el bakımı alışkanlığı edinmek için ; her gece yıkanan ellere krem sürülüp iyice yedirildikten sonra uyunmalıdır. Elleri ertesi güne elleri daha bakımlı ve yumşacık yapar bu yöntem. Tırnaklar çok fazla uzatılmadan alınmalı. Ellere masaj yapmak görünüşlerini daha naif yapar.

El Bakımı Nasıl Olmalıdır?
El bakımı

Çok ağır işlerde yormamak elleri kaba saba olmaktan uzak tutar. Eğer kokusu rahatsız etmezse bir-iki yemek kaşığı yoğurt ile ellere güzel masaj yapılıp eller kuruduktan sonra uyunursa eller hem yumuşak olur hem de daha açılır rengi. Eller ne kadar güzel ve temiz ise, o kadar insani ilişkilere olumlu katkı yapar.” Eller ilişkilerin mink mimarlarıdır unutmayın.”  Her gidilen ortamda ellerde bizimle.  Bu yüzdeki bir sivilce veya bedendeki bir fazlalık değil ki gizlemeye çalışalım.  Sadece eldivenler ile onları kamufle edebiliriz. Ancak yemek yerken,tanışırken,yazı yazarken vs. eldiven kullanılmaz.  Ellere değer vermek zorundayız.

El vücudun inanılmaz bir mucizesi. Elin her bir parmağı ve tırnağı  inanılmaz öneme sahip. Elin ulaşamadığı yer yok. El her zaman ön planda.Elleriniz güzelliğinize yön veriyor. Tüm güzellik için yaptığınız dokunuşları ellerinizle yapıyorsunuz, el temizliği ve bakımına dikkat ederek güzelliğiniz de doruklara ulaşın.

Sevgilerle kalın.


Hakkında Fatma Nazenin

Yazmak hobim. 10 Ekim'de 22 yaşıma gireceğim .Lisans mezunuyum. Okul hayatım cok aktif geçti özellikle insanlara yardım etme yol gösterme konusunda birçok etkinlik yönettim . Bir kaç kitap çalışmam var. Çeşitli gazete ve dergilerde makale,deneme,şiir gibi yazılar yazdım ve devam ediyorum. Insanlara birşeyler sunmaktan onlara yol göstermekten hoşlanıyorum. Cesaret,ilgi ve sevgi var bunun içinde. Modaya ve kadın hayatına rötuşlar ile dokunmak hoşuma gidiyor.Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır sözüne katılıyorum.. Son olarak: Kadına ve kadın güzelliğine yazılarımızdan ve sitemizden rahatlıkla ulaşabilir ve fikir edinebilirsiniz. Renk uyumundan kumaş kalitesine, tarihsel moda devriminden makyaj ürünlerine vs.dair araştırmalar ve öneriler üzerinde çalışıyorum. Takipte kalınız. Sevgilerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.