Zencefil Mucizesi ile Mükemmel Bir Cilt Bakım Kürü

Zencefil Mucizesi ile Mükemmel Bir Cilt Bakım Kürü

“En güzel giysiniz; cildiniz” diye boşuna söylememiş o karizmatik ses. Cildimiz bizim için çok büyük bir öneme sahip. Bu ifadenin en önemli dayanağı, cildimizin tek seferliğine bize bahşedilmiş olması. Elbette çok istisna durumlar dışında cilt değiştirmek mümkün bir durum değil. Buradan da anlaşıldığı üzere tek hakka sahibiz ve cildimize en iyi şekilde bakmamız boynumuzun borcu. Cilt bakım kürü örnekleri içinde zencefilin muhteşem etkisini, zencefil kürünü deneyerek siz de görebilirsiniz.

Cilt Bakım Hassasiyeti

Cilt bakımı ile ilgili çok farklı bilgilerin olduğunu öncelikle ifade etmemiz gerekiyor. Ancak konu hakkında bilinmesi gereken en temel bilgi, gerekli ölçüde cilt temizliğinde bulunulması gerekliliğidir. Cilt temizliği çok önemli ve kapsamlı bir konu olduğundan, asıl meseleden uzaklaşmamak adına bu konuya değinmeyeceğim. Ancak unutulmamalıdır ki, cilt bakımının mümkün ve başarılı olması için cilt temizliğinin yapılmış olması temel şarttır. Cilt bakımı gerekliliğini, tek bir biletimiz olmasına bağlayabiliriz. Sürekli olarak bizimle olan, fiziksel ve ruhsal açıdan yaşadığımız tüm olaylardan etkilenen farklı bir yapıdan bahsetmekteyiz. Cildimizin bu denli etki altında olması, onu sürekli olarak koruma altında tutmamızı gerekli kılar. En iyi cilt güzelliği için gerek medikal ürünlerden ve gerekse de doğal ürünlerden faydalanmamız gerekir. Bu iki grubun tek başına yeterli derecede etkisini gözlemlemek mümkün değildir. Bu nedenle hem medikal ve hem de doğal ürünler kullanılmalıdır.

Zencefilli Cilt Bakım Kürü

Zencefil Mucizesi ile Mükemmel Bir Cilt Bakım Kürü

Zencefil mucizevi bir bitki olarak bilinmektedir. Gerek yiyecek olarak tüketilmesi ve gerekse de cilt üzerindeki etkisi oldukça olumlu gözlemlenmektedir. Zencefil aynı zamanda pek çok ilaç içeriğinde de yer alan bir bitkidir. Çünkü antiseptik özellik barındırır, yani iltihap karşıtıdır. Zencefilin temizleme özelliğinin yanı sıra, hakkında yeni keşfedilmiş bilgi olarak beyazlatma özelliğine de sahip olduğunu ifade edebiliriz. Cildi beyazlatma ve aydınlatma etkisi, pek çok kadın tarafından zencefilin, cilt bakımı kürlerine eklenmesine neden olmuştur. Zencefil cildi yapılandırma sürecinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Cilt lekeleri ile savaşıyor olması ve etkisi düzenli kullanımda kesin sonuç verir.

  • 2 kaşık toz zencefil
  • 1 kaşık süzme yoğurt
  • Birkaç damla zeytin yağı

Yukarıda belirtilen miktarlarda listelenen ürünler zencefilli cilt bakım kürünü meydana getirir. Tüm ürünler aynı anda bir kaba koyularak karıştırılır. Homojen bir kıvam aldığında cilde uygulamaya hazır duruma gelir. Bu uygulama cildinde hassasiyet olan kişiler de dahil olmak üzere genel amaçlı bir cilt bakım kürüdür. 15 dakikayı geçmeyecek şekilde ciltte bekletilmelidir. 15 dakikanın sonunda soğuk su ile ciltten temizlenmelidir. Genel olarak tüm cilt bakım kürleri için bu süre ideal süredir.

Zencefilli Bakım Kürü ile Cildinizin Tüm İhtiyaçlarını Karşılayın!

Zencefil Mucizesi ile Mükemmel Bir Cilt Bakım Kürü

Zencefil genel olarak cildi pek çok açıdan destekler. Daha önce de ifade edildiği gibi antiseptik özelliktedir. Bu nedenle sivilce yada akne sorunu olan kimseler için önerilir. Bunun yanı sıra cilt lekeleri üzerinde kesin bir etkisi olduğu bilinmektedir. Bu lekelere hamilelikten kalan lekeler de dahildir. Cildin yenilenmesinde, nem dengesine ulaşmasında önemli bir yardımcıdır. Kür içeriğinde yer alan zeytinyağı, su ile temizlenen cildin, bir süre daha nemli kalmasını sağlamaktadır. Bu nedenle cilt yıkandıktan yarım saat sonra, ılık su ve sabunla, yağdan arındırılmalıdır. Sivilce problemi olanlar için zeytinyağı, bu küre katılmamalıdır. Yoğurdun da temizleme ve aydınlatma etkisinden faydalanılır. Bu kür 15 günde veya 21 günde bir uygulanmalıdır. Bu cilt bakım kürünün düzenli uygulanması halinde kesin olarak olumlu sonuç vereceğinden emin olabilirsiniz.

Kendinize ve cildinize iyi bakın, Sevgiler…

İlginizi Çekebilir;

Cilt Tipinize Göre Besleyici Bal Maskeleri

Cilde İyi Gelen Maskeler

Mucize Bitki Aloe Vera Faydaları ve Kullanım Alanları


Hakkında LessisMore

Güzellik, bakım ve stile dair ipuçları için göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir