Yüzü Güneşten Korumak için Yöntemler - Yüz için Bakım Tavsiyeleri

Yüzü Güneşten Korumak için Yöntemler – Yüz için Bakım Tavsiyeleri

Yüzü Güneşten Korumak – Son yıllarda ozon tabakasının incelemesi ve zararlı güneş ışınlarının artmasıyla, cildimizin daha fazla korunmaya ihtiyacı var. Fazla ve direkt olarak cildimize aldığımız güneş ışınları, cildimizi kuruttuğu gibi yıllarca izi geçmesi zor lekeler oluşturabilmekte.

Yüzü Güneşten Korumak için Yöntemler - Yüz için Bakım Tavsiyeleri

Yüzü Güneşten Korumak

Yüzümüz güneş ışığından en çok etkilenen bölgemizdir.  Eskiden genellikle düşünce yapımız; yazın güneş ürünleri kullanılıp, kışın gerek kalmadığı için dolaplardaki yerini almasıydı. Artık bir çoğumuz biliyoruz ki, yazın güneşte yüzümüz nasıl kavruluyorsa kışın da  spor,  soğuk gibi etkenler yüzünden aynı şekilde yanabiliyor.

Kullandığımız ürünler  ve  makyaj malzemelerimiz ne yazık ki güneş ışığını süzen faktör bakımından çokta güçlü olmayan ürünlerdir. Bu durumda önemli olan güneş koruyucu ürününüzü dışarı çıkmadan en az bir saat evvel kullanmaktır. Tabi bu durumda makyaj için de bizim artı bir zamana ihtiyacımız olduğunu düşünürsek makyajımızdan ortalama iki saat evvel koruyucu bir krem uygulamalıyız ki, makyajımızda atma yada topaklanma olmasın.

Yüz için kullanılan güneş kremlerinin çoğu cildi nemlendiren ve emilimi kolay olan ürünlerdir.  Bu ürünleri alırken elbette cilt tipimiz, rengimiz ve yapısı önemlidir. Eğer  makyajla birlikte güneş ışığında gezmemiz gerekiyorsa  özellikle fondöten olarak güneş koruyucu ürün seçebiliriz.Piyasada çok iyi sayılacak bir çok ürün var. Tabi ki hepimizin kişisel seçimleri, bütçemiz, yada memnun kaldığımız farklı farklı sebepli ürünler var.  Pek çok keremde, fondöten de ve BB krem gibi renk veren ürünlerde koruyucu SPF bulunuyor.

Benim fondöten ve yüz korumada şahsi tercihim ve memnun kalarak kullandığım ürünler; Shiseido nun ürünleri. Hem dermatolojik bakımdan hemde ürünün dağılımı ve sonrasındaki rahatlığı bakımından rahatlıkla arkadaşlarıma, müşterilerine öneriyorum. Elbetteki her ürünü kullanmadan önce mutlaka  ve mutlaka cilt yapımıza uyumunu araştırıp ona göre tercih etmemiz çok önemli.

Ev Yapımı Doğal Güneş Kremi Tarifleri için Tıklayın

Yüzü Güneşten Korumak için Yöntemler - Yüz için Bakım Tavsiyeleri

Yaza Özel Cilt Bakım ve Yüz Maskeleri için Tıklayın

Yüzü Güneşten Korumak için Yöntemler - Yüz için Bakım Tavsiyeleri

Özellikle yaz aylarında bolca su tüketmeyi unutmayın lütfen.

Okuyan herkese sevgiler ve teşekkürler.

Makyöz Ayfer Erbasan Ergenç


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir