Yüz Bakım Ürünlerini Ne Kadar Kullanmalıyım
Cildinizin İhtiyacı Olanı Ona Verin! Cilt Bakım Önerileri

Yüz Bakım Ürünlerini Ne Kadar Kullanmalıyım

Yüz Bakım Ürünlerini Ne Kadar KullanmalıyımYüz Bakım Ürünlerini Ne Kadar Kullanmalıyım cildimiz bakım isteyen ve nazik davranım isteyen bir giysimizdir. Cilt bakım ürünleri de cildimizi istediğimiz şekle getirmek ve kusurlarını azaltmak için üretilmektedir. Piyasada her cilt tipine uygun cilt bakım ürünleri yer almaktadır. Ancak kadınlar olarak yapılan genel hatalardan birisi bu ürünleri fazla kullandığında fazla verim alacağım düşüncesidir. Her şeyin olduğu gibi cilt bakım ürünlerinin de fazlası zarar. Yani fazla ürün kullanırsınız cildinizde sorunlara yol açabilir, yok etmek istediğiniz sorunu daha fazla şekilde karşınızda görebilirsiniz. Peki ürünler ne kadar kullanılmalı, hangi üründen hangi miktarda kullanmalıyız.

YÜZ TEMİZLEME JELLERİ

Bu ürünler cildi temizler ancak yüz temizleme jelleri fazla kullanırsanız cildinizde kuruluğa ve pütürlenmelere sebep olur. Ayrıca gene fazla kullanırsanız cilt gerginliğine sebep olmaktadır. Yüz temizleme jellerinden fazla kullanırsanız derinizin dökülmesine sebep olabilirsiniz. Zaten bu temizleyicilerin fındık büyüklüğü yüzünüz için yeterli olacaktır.

 

TONİK

Yüz Bakım Ürünlerini Ne Kadar KullanmalıyımTonik miktarını ayarlamak zordur. Cildinizi kirden arındırmak için yeterli miktarı cildinizdeki kire göre hesaplayabilirsiniz. Cildi kirden ve atıklardan arındırmaya yarar. Toniği cildinize nazikçe uygulamaya çalışırsanız pek bir etki göremeyebilirsiniz.

SERUM

Yüz Bakım Ürünlerini Ne Kadar KullanmalıyımBu ürünler genelde kırışıklıklar, yaşlanma karşıtı olarak bilinir ancak siyah noktalar gibi gözenek problemlerinde de kullanılmaktadır. Bu sebeple serumları çok fazla kullanmamalısınız çünkü konsantre ürünlerdir. Serumu cildinize hafifçe bastırarak uygulamalısınız.

GÜNEŞ KREMİ

Yüz Bakım Ürünlerini Ne Kadar KullanmalıyımGüneş kremi kullanırken aza kaçmayın ancak çok fazla da sürmeyin. Demek istediğimiz şey bu ürünü diğerlerine nazaran daha fazla kullanmanız gerektiği.


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir