Yazın Cildinizin Daha Güzel Görünmesi için 5 İpucu

Yazın Cildinizin Daha Güzel Görünmesi için 5 İpucu

Güzel Bir Cilt için Yaza Özel 5 İpucu

Yazın Cilt Bakımı Önerileri – Yaza sayılı günler kala herkesi tatlı bir heyecan sardı. Kimi tatil planları yapıyor, kimi ise yazın daha güzel gözükmek için özel arayışlar içinde. Buradasınız o halde siz daha güzel gözükmek için cildinize neler yapabileceğini, nelere dikkat edeceğini arayanlardansınız. Şimdi biraz rahatlayın.  İşte yazı daha güzel geçirmeniz için 5 önemli tavsiye;

Yazın cildimizin daha pürüzsüz, daha canlı ve harika görünmesini istiyoruz. Ama genelde yaz, kuru derili ayaklar, güneş yanığı, pürüzlü bronzluk çizgileri ve güneş hasarıyla sonuçlanır. Ve, bazen, daha da kötüsü – kızarıklıklar, aşırı yanık bir cilt ve tuhaf bir görünüm.

Yazın bize hazırladığı bu tuzaklardan kaçınmak ve sergilenmeye değer bir yaz cildi elde etmek için bu 5 cilt bakımı önerimize dikkat edin:

Yazın Cilt Bakımı Önerileri

1. Ayaklara dikkat; Pedikür yaptırınız, ancak doktorunuza bir üre kremi (% 40 üre, X-Viate gibi) kullanma hakkında da danışabilirsiniz – bu topukları pürüzsüzleştirmek için gerçekten iyi çalışıyor.

2. Güneş altında kalın ama -güvende kalın-. Yüz, boyun, göğüs, kol ve elleriniz için yüksek çinko (% 10-18) güneş kremi kullanın. Arada gölgelenmek sağlıklı bronzlaşmak için etkili bir yöntemdir.

3. Pürüzsüz bir cilt=güzellik: 2 bardak Epsom tuzu. Epsom tuzlarının bir çok faydası vardır. Saçlarınıza, dişlerinize ve vücudunuza epsom tuzlarını veya diğer mineral tuzlarını uygulayabilirsiniz. Cildinize 5-10 dakika kadar uygulayın. Cildinizdeki pul pul kuruluğu alır. Magnezyum ve sülfat cilt üzerinde etkili bir temizleyicidir. Yüz temizleyicisinin içine bir tutam epsom tuzu ekleyin. Cildinizin pürüzsüz olmasını sağlarken, ince çizgilerin oluşmasını da önler.

4. Doğru yöntemlerle bronzlaşın. Daima şezlonglarda kalmaktan kaçının. Doğru güneş kremi uygulayın. Sadece SPF’ye güvenmeyin; Şişede, ‘geniş spektrum’ terimini veya UVA logosunu artı ‘yüksek’ kelimesini aramanız gerekir. Güneşten sonra biraz gölge UV yoğunluğunu ve güneş yanığınızı azaltacaktır ve bronzluğunuzun daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

5. Güneş dostu yemekleri tüketin. Bazı gıdalardaki likopen, cildin kendi SPF’sini arttırdığı bilinmektedir. Domateslerde ve diğer kırmızı ve turuncu meyvelerde ve sebzelerde bulunan bir antioksidan, güneş korumanızı% 33 oranında artırabilir. En iyi kaynaklardan biri domates salçası.

Yeşil çay harika bir örnektir. Balık, omega-3 açısından zengin anti-inflamatuar güçlere sahiptir

Koyu çikolata, güneş yanığına karşı korunmasına yardımcı olan flavonoidlerle doludur, ancak kafein cilt kanseri riskini azaltmaya yardımcı olduğu düşünülmektedir. “En iyisi, sahile girmeden önce bir espresso alın. Keyifli ve sağlıklı bir yaz geçirmeniz dileği ile…

Yaza özel cilt bakımı maskeleri uygulayın.  Tarifler için takip edin>>


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir