Türk Kahvesi İle Yüz Maskesi Yapımı

Türk Kahvesi İle Yüz Maskesi Yapımı

Hemen hemen her evde bulunan hepimizin severek içtiği Türk kahvesi atalarımızdan bize kalan en değerli miraslardan biridir. Yorgunluğu azaltıcı ve hafızayı güçlendirici etkiye sahip olması kahvenin artılarından. Kalp rahatsızlıklarını önlemeden zayıflamaya birçok faydası bulunmaktadır. Türk kahvesi üzerine yapılan araştırmalar her geçen gün kahvenin yararlarını keşfetmemizi sağlıyor. Ne kadar yararlı bir içecek olsa da fazla tüketiminden kaçınılması gerekiyor.

 

Türk Kahvesi İle Yüz Maskesi Yapımı
Yapılan araştırmalar düzenli Türk kahvesi tüketiminin kolon kanser riskini azalttığı, hafızayı ve ezber kabiliyetini arttırdığı yönünde. Tüm bu yararlı etkilerinin yanı sıra pek fazla bilinmeyen etkisi de güzelliğiniz üzerine. Türk kahvesi maske olarak cilde uygulandığında cildinizin yenilenmesine ve doğal parlaklığını kazanmasına etki eder.

Kahve Maskesinin Yararları Nelerdir?

Kahve birçok yararı bulunan bir içecektir. Ancak biz yazımızda daha çok kahvenin cildimiz üzerinde ki yararlarından bahsedeceğiz.

  • Kahve maskesi gözeneklerin temizlenmesinde ve cilt üzerinde biriken toksinlerin temizlenmesinde etkilidir.
  • Cildin nem oranını arttırır.
  • Yüzünüzün parlak ve bebeksi bir görünüm kazanmasını sağlar.
  • Peeling olarak yüze uygulanması siyah noktaların temizlenmesini sağlar.
  • Maskenin yapımı zahmetsizdir ve bütçenizi etkilemez.
  • Genetik olmayan göz altı morluklarının giderilmesinde etkilidir.

Türk Kahvesi İle Maske Nasıl Hazırlanır?

Türk Kahvesi İle Yüz Maskesi Yapımı

Türk kahvesi ile maske hazırlamanın farklı yöntemleri mevcuttur. Bu yöntemler kişiye ve kullanım şekline göre değişiklik göstermektedir. Sizlere farklı kahve maskesi tariflerini ve ne işe yaradıklarını aktaracağım.

Peeling Etkili Kahve Maskesi

Eğer ihtiyacınız olan ölü deriyi yüzünüzden temizlemek ve siyah noktalardan kurtulmak ise kahve ile peeling uygulaması sorununuza çözüm olacaktır.

Hazırlanışı

2 çay kaşığı esmer şekeri 2 çay kaşığı Türk kahvesini karıştırın ve parmağınızla yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayın. Veya kahve içtikten sonra fincanda kalan telveleri de kullanabilirsiniz.

Limonlu Kahve Maskesi

Yağlı cilde sahip kişilerin ciltleri yağdan dolayı aşırı parlar. Bu parlamayı önlemek ve aynı zamanda sivilce ve siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız limonlu kahve maskesi uygulamalısınız.

Hazırlanışı

2 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu, çeyrek çay bardağı süt veya yarım çay bardağı yoğurt, 2 çay kaşığı kahve. Tüm malzemeleri karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika bekletip yüzünüzü yıkayın. Limonu 2 çay kaşığından fazla kullanmamalısınız bu cildinizin kurumasına ve tahriş olmasına sebep olabilir.

Evde Türk Kahvesiyle Maskeler
Hakkında Büşra Çelik

Merhaba ben Büşra. Umarım yazılarımı beğenirsiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir