Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımı

Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımı

Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımı

Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımı yapmak mucize gibi geliyor kulağa. Oysa sivilceleri hızla geçirebilmek, belli kurallara uyunca mümkün. Ucu çıkmamış sivilceleri ellemek, sivilceyi görünce dayanamamak, sıkmak, her zaman sabırla beklemekten daha cazip geliyor değil mi? Peki, sivilcelerimizi hızlı ve doğal yöntemler ile nasıl geçirebiliriz ve cilt bakımı metotlarından hangisini yapmalıyız. Sivilcelerimizin çıkması sonucunda görüntüye engel olmak için neler yapacağız?

Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımı

Sivilce Nasıl Oluşur?

İsterseniz öncelikle sivilcenin nasıl oluştuğunu öğrenelim. Sivilcenin Oluşumu ; Biliyorsunuz ki, sivilce aslında yağ bezelerinin gözenekleri tıkamasıyla oluşan bir rahatsızlık ve genelde ergenlik döneminde bolca yaşanıyor. Bunun dışında pürüzsüz görünümlü bir yüzde bir tane ve nadiren çıkıyor olması bile zamanla rahatsız edici olabiliyor. Aynı zamanda cilt tipleri ve yağ oranlarına göre geçme süresi artıp, azalabiliyor.

Cilt Tiplerine Göre Sivilce Oluşumu

Ana başlıklarla ayıracak olursak nadir olanlar dışında üç ana cilt tipi vardır. Kuru, yağlı ve karma cilt tipleri. Bunlar yaş alma durumuna göre aynı insanda farklı dönemlerde de oluşabilir. Farklı insanlar da yaşamı boyunca tek bir cilt tipine sahip olabilirler. Yaş, yaşanılan coğrafya, sıcaklık, güneş ışığı gibi faktörler cilt tiplerinin değişmesine sebep olabilir. Doğru cilt tipini biliyor olmak, doğru cilt bakımını getirir. En önemlisi sivilceler için hızlı ve doğal cilt bakımı yapacaksanız, cildinizi tanımanız gerekir. Cilt tipine göre sivilce oluşumu farklılık göstermektedir. Örneğin kuru bir cilde sahip olmanız ya da karma bir cilde sahip olmanız uygulayacağınız bakımın içeriklerini ve uygulanan bölgeleri değiştiren etkenlerdir.

Genelde sadece alın bölgenizde ve burun bölgenizde sivilceler oluşuyorsa bu karma bir cilde sahip olduğunuzu ve cilt bakımını bu bölgelere uygulamanız gerektiğini gösterir. Aksi takdirde diğer bölgeler kuru ve bakıma uygun değilse, yağlı sivilce bölgesine uygulanması gereken bakım diğer kuru bölgeleri yıpratacak ve daha da kuru olmasını sağlayacaktır. Bu durum bölgesel cilt problemleri yaratacaktır. Onun için öncelikle hangi cilt tipine ait olduğunuzu danışmalı ve bakım yaparken dikkatli olmalısınız. Bu konuda en kısa yoldan kozmetik ürünlerin satıldığı mağazalarda çalışan güzellik uzmanlarına danışabilirsiniz.

 Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımında Neler KULLANMAMALI?

Kimyasal Ürün Kullanmayın!

İlk olarak, maddi açıdan oldukça yüksek fiyatlarda satın alınan ve bol kimyasal içeren ürünlere dikkat çekmek isterim. Tabi ki, bu ürünleri kullanabilirsiniz ama körü körüne, içeriğini okumadan, hiç bilmediğiniz ürünleri asla almamalısınız. İçeriği iyi olsa bile, bir tavsiye üzerine alınan ürün, tavsiye eden kişiye yaramış ama sizin cildinize kesinlikle uygun olmayan bir ürün olabilir. Bunu reçetesiz ilaç kullanmak gibi de düşünebilirsiniz. Bu sebeple size tavsiye edeceğim ürünler doğal, az sayıda malzeme ile hazırlayabileceğiniz, düşük fiyatlara ve kısa sürede ulaşabileceğiniz ürünler olacak. Sivilceler için hızlı ve doğal cilt bakımı yapacağız diye, çokca paralar harcamanıza gerek yok. Ufak yöntemler ile başlayıp, uymuyorsa kullanmayacağınız ürünlerle başlamak en mantıklısı olabilir.

Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımı

Diğer bir soruna gelecek olursak; bir ürünü kullanmadan önce bilin ki, sivilcelerin en büyük sebebi, yanlış beslenme, stres ve uyku bozukluğudur. İlaçları, maskeleri, pahalı kremleri kullanmadan önce bir süreliğine beslenmenizi ve düzeninizi değiştirmenizi tavsiye ederim. Yine düzelmiyorsa ve bir cilt problemi yaşadığınızı düşünüyorsanız, kendinizce yöntemler uygulayamaya başlayabilirsiniz.

Sivilce Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

Günümüzde Sivilce Tedavisi ve İlaçları sivilceler için hızlı ve doğal cilt bakımını tercih ederken hızlı kısmına odaklanıyor ve doğal kısmını es geçiyoruz. Oldukça fazla oranda tedaviye başvurup, krem ve ilaçları kullananları görüyorum. Elbette testler yapılmadan bu tür tedaviler uygulanmıyor ama kullananlar varsa bilirler, bu ilaçlar büyük psikolojik sorunlara, belli maddelerle birleştiğinde zehirlenmelere, organlarda zedelenmelere yol açabiliyor. Kullanmadan önce, gerçekten psikolojik sorunlar ya da büyük bir cilt problemi yaşamıyorsanız ilk başvurulan yöntem, ilaçlar olmamalı.

Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımı

Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımında neler Kullanılmalı?

Sivilceler için hızlı ve doğal cilt bakımı için anahtar iki kelimemiz bakımın hızlı ve doğal olması. Stres her şeyin başıdır ve en özel günlere yakın zamanlarda mutlaka birkaç sivilce çıkar. Biliriz ki, bir, iki günde hiç geçmez. Peki, ne yapacağız?

1- Temiz Tut!

İlk olarak gün içinde makyajdan kaçınacağız. Bol su ve temiz bir sabunla birkaç kez yıkayacağız. Dışarı çıkmayı ihmal etmeyin. Evet, sivilceli bir yüz ile bazen zor olabiliyor ama gözeneklerinizin hava alması, iyileşmeyi hızlandıracaktır.

Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımı

2-Doğal Maskeler Hazırla!

Bunun için birçok tarif var ve günde bir kere uygulamanız yeterli olacaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta bunların cilt tipinize uyup, uymadığıdır. Kendim de kullandığım birkaç doğal maskede, malzemeler de oldukça kolay bulunabilir.

Pudra-Limon Maskesi

Öncelikle bu maske yağlı ve karma ciltler için!

Temizlik ürünleri satılan yerlerde bulabileceğiniz bebek pudralarından alıp, bir tabağa 2 kaşık koyun ve krem kıvamında olacak şekilde azar, azar limon suyu ekleyerek karıştırın. Bunu eliniz ile yüzünüze uygulayarak kurumasını bekleyin, az bir yanma hissedeceksiniz, bu yüzünüzü kurutuyor olmasından kaynaklanıyor. Daha sonra güzelce durulayacak ve ferahladığını göreceksiniz.

Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımı

Eğer yüzünüzdeki sivilceler acıyorsa, maskeyi buzlukta bir dakika bekletmeniz, acıyı biraz da olsa uyuşturmasını ve ekstra ferahlatmasını sağlar.

Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımı

Maya Maskesi

Bu maske cilt tiplerine göre içeriğinin değişmesini gerektiriyor!

Yarım, yaş mayayı ezerek içerisine onu krem haline getirecek bir sıvı eklemeniz gerekiyor. Bu sıvı eğer yağlı bir cilt tipine sahipseniz, limon, kuru ve karma bir cilt tipine sahipseniz, süt olmalı. Yine kurumasını bekleyerek, güzelce durulamalısınız.

Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımı

Diş Macunu-Tuz Maskesi

Bu maskenin daha kemik yapısı gelişmemiş, 18 yaşından küçük hanımlar için kullanılmaması tavsiye ediliyor!

Yine kurutan ve yağlı ya da karma ciltler için bir maske. Şeffaf ya da beyaz olan, içinde beyazlatıcı mavi renk bulunmayan bir diş macununu hafif ıslatarak yüzünüze maske halinde yayıyorsunuz. Bu zaten oldukça ferah bir his veriyor. Üzerine peeling görevi görecek, az miktarda tuzu sürüyor ve çok bastırmadan, tahriş etmeden ovalıyorsunuz. Kurumaya başladığında yıkayacaksınız. Tuz parçaları kalmamasına dikkat edin!

Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımı

Uygulamadım fakat Bal-Limon Maskesini de aynı yöntemle krem gibi cilde sürerek deneyebilirsiniz. Bu maskenin de oldukça yararlı olduğunu duydum.

Bu maskeleri denemeden önce tedirgin oluyorsanız sivilceye sadece limon sürerek de geçmesini sağlayabilirsiniz. Sadece biraz yavaş bir cilt bakım yöntemi olabilir.

Tüm bu maskeler oldukça ferahlatan, hızlı çözüm veren ve diş macunu dışında kimyasal içermeden, doğal uygulayabileceğiniz, ufak tedavi yöntemleridir. Üstelik bana göre, sivilceler için hızlı ve doğal cilt bakımına en uygun yöntemler. Bunları birer kere deneyip, sonuç alamıyorsanız, anında vazgeçebilirsiniz. Ayrıca büyük paralar ödememiş olursunuz.

Bakım Sonrası Nemlendirme

Yağlı ciltler için belki es geçilebilir ama karma ve kuru ciltler bu tip bakımlardan sonra mutlaka nemlendirilmeli. Özellikle limonun bulunduğu maskeler ardında kurumuş bir cilt bırakır ve nem oranını düşürür. Bunun için de yine ağır ürünler kullanmak istemiyorsanız, bebek pişik kremi kullanabilirsiniz.

Farklı markların ürünleri de kullanılabilir ama ben bu konuda Dalin in yararlı olduğunu söyleyebilirim. Bebek cildine uygun ürünler olduğu için korkmadan kullanabilirsiniz. Cildinizi kurutmadan sivilcenin dökülmesini sağlıyor.

Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımı

İkinci ürün olarak Oriflame ın Tender Care Balm adında ufak ama çok etkili bir ürününü tavsiye ediyorum. Kullananlar arasında ‘mucize krem’ olarak da biliniyor. Sadece sivilceler ya da nemlendirmede değil, cilt korunması, dudak çatlaklarını iyileştirme, yanık ve yara izlerinde de oldukça yararlı bir ürün olduğuna inanıyorum ve kendim sürekli kullanıyorum. Aromalı çeşitleri de var. Fakat ben sade ve açık pembe ambalajı olan ürünü öneririm.

Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımı Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımı

Son olarak önereceğim ürünün markası Cetaphil ve türü resimde gösterdiğim üründür. Tesadüfen kullandığım bir ürün ve nemlendirme, deri yenileme özelliklerine sahip. Tavsiyelerim arasında pahada en yüksek ürün, bu krem ve eczanelerde kolaylıkla bulabilir, tüm vücudunuz için kullanabilirsiniz. Yağlı cilde sahip olanlar bilirler, kozmetik ürünler ile her nemlendirici kullanılmaz. Ayrıca fondötenin kusmasına, kalıcılığının bozulmasına sebep olurlar. Bu ürün, bu gibi sorunlara da neden olmuyor.

Sivilceler İçin Hızlı Ve Doğal Cilt Bakımı

Ben karma bir cilde sahibim ve bu yöntemleri denedim. Denediğim yöntemler arasında en başarılı bulduklarım bunlar oldu ama yine de cildinizi tanımadan, denemeden, danışmadan doğal olmayan ürünleri kullanmayın. Kendi kendinizi test edebilir ve sonunda en doğru sonuca ulaşabilirsiniz.


Hakkında Meltem Yurtsever

Henüz yeni ve genç bir tasarımcı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir