Selülitlerden Kolay Nasıl Kurtulunur?

Selülitlerden Kolay Nasıl Kurtulunur?

Selülitlerden Kolay Nasıl Kurtulunur? Selülitler kadınların en büyük korkularından birisidir. Ciltte kötü bir görünüme sebep olan selülitler, cildinizin altında bulunan yağ hücrelerinin çoğalıp bağ dokularınızı gererek oluşur. Selülit, spor eksikliği, yanlış beslenme, hareketsizlik, dolaşım bozuklukları, genetik nedenler dolayısıyla oluşabilir.

Eğer beslenme biçiminizi değiştirip düzenli şekilde egzersiz yaparsanız selülitlerinizle başa çıkabilirsiniz. Anca spor için yeterli zamanınız yoksa ve bir spor salonunda saatlerinizi harcayamıyorsanız, evinizde uygulayacağınız 5 dakikalık bir işle selülitlerinizi azaltabilirsiniz.

Peki 5 Dakikada Nasıl Selülitlerimle Savaşırım ?

Sert bir fırça satın alın, aldığınız fırçanın at kılı yada kaktüs fırçası olmasına özen gösterin. Alacağınız bu fırçayı sabah uyandıktan hemen sonra kullanacaksınız. Uyandıktan sonra fırçayı alın ve vücudunuzu aşağıdan yukarıya doğru fırçalamaya başlatın. Önce sağ alt bacağınızı sonra da sağ üst bacağınızı tarayın ardından da diğer bacağınıza geçin. Bacaklarınızdan sonra kollarınızı fırçalayın. Fırçalama kan dolaşımınızı arttırmaktadır. Kan dolaşımı arttığında yağ dokusu dağılacak ve selülitleriniz gidecek.

Selülitlerden Kolay Nasıl Kurtulunur?

Selülitlerinizin tamamen gitmesini istiyorsanız yediğiniz yiyeceklere dikkat ederek bir beslenme düzeni oluşturmalısınız. Yağlı, doymuş yağları bulunan ve karbonhidratı çok olan yiyeceklerden uzak durmalısınız. Kilonuz arttıkça selülitleriniz de artacaktır. Selülitler düzenli sporla ortadan kaldırılabilmektedir. Düzenli spor sayesinde hem selülitlerinizden kurtulur hem de sıkılaşma sağlarsınız.


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.