Sebamed Gentle Toner ve Gentle Cleansing Milk Yorumları
Sebamed Gentle Toner ve Gentle Cleansing Milk Yorumları

Sebamed Gentle Toner ve Gentle Cleansing Milk Yorumları

Merhabalar,
‘’Biten Ürünlerde Bugün ‘’ konulu yazımı okumaya hazır mısınız? Lafı daha fazla uzatmadan konuya geçelim istiyorum. Bahsedeceğimiz ürünler Sebamed markasına ait VİSİO serisinden Sebamed Gentle Toner ve Gentle Cleansing Milk tir.

Öncelikle bu markayı eczane ürünü olduğu için tercih etmiştim. Maalesef şuan eczane dışında da satılmasına rağmen Sebamed çok eski bir dermokozmetik firmadır. Tüm ürünleri ciltle uyumlu ph 5.5 değerine sahiptir. Benim cildim yağlı, dönem dönem akneye eğilimli ve hassas kolay lekelenen bir yapıya sahip. Bu nedenle her ürünü kullanamıyorum. Sebamed Gentle Toner ve Gentle Cleansing Milk hassas cilt ile uyumlu üzerlerinde ‘’ for sensitive facial skin’’ yazıyor.

Sebamed Gentle Toner ve Gentle Cleansing Milk Yorumları
Cilt temizleme sütünü kış aylarında tercih ediyorum çünkü Eskişehir’in ayazında yağlı ciltler bile kuruyor, pul pul olabiliyor. Kış aylarında kullanmaya başladım ancak haziranda bitirdim çünkü 200 ml gayet bereketli bir ürün. Makyajınızı ve cildinizi temizlerken çok güzel nemlendiriyor normal zamanda yağlı ciltlere önermiyorum. İçinde alkol yok ana yapısında hyaluran complex bulunduruyor. Bu dengeli bakım kompleksi, Pantenol, Meyan, Calendula ve At kestanesi gibi cilde faydalı ve ciltte tahrişleri önleyen bitkilerin karışımından oluşmakta. Makyaj, toz ve fazla yağı ciltten nazikçe uzaklaştırılırken, aynı zamanda ciltte nemlendirici ve rahatlatıcı etki sağlıyor. En büyük vaadi cilt temizliğinden sonra yağsız bir şekilde nemlendirme ve bence bunu yerine getiriyor.Sebamed Gentle Toner ve Gentle Cleansing Milk Yorumları

Tonik ise; yine alkolsüz ve hyaluran complex içeriyor. Aynı zamanda Hammamelis (cadı fındığı) bitkisi ile ciltte kan dolaşımını hızlandırırken, mentol ile ferahlık hissi sağlıyor.
. Salatalık, İpek proteinleri ve Allantoin ile cilde ipeksi bir nemlilik ve yumuşaklık veriyor.
. pH 5.5 değeri cildin sebum ve asit dengesini korur.
. Koruyucu madde içermiyor. Ürün o kadar nazik ki cildinize karşı asla yüzünüzü yakmıyor. Alkol içeren toniklerin aksine cildinizden nemi ve suyu buharlaştırıp uçurmuyor, daha da nemli ve taze bir görünüm bırakıyor. Gayet saf bir kokusu var.
Eğer hassas bir cilde sahipseniz ve cildiniz kuru ya da karma ise bu ürünleri deneyip etkisine sizde bakabilirsiniz. Fotoğraflar bana aittir.

Merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz her şey için instagramdan dm gönderebilirsiniz : gzminblogu

 

İlginizi Çekebilir.

Basit Güzellik Sırları ve Kolay Uygulanabilen Öneriler


Hakkında Gizembaytekin

Eczacı *dermokozmetik ve kozmetik eczacı yorumu ve tavsiyesi ile , *saç ve cilt bakımı, *makyaj uygulaması , *doğal maskeler, youtube gizem baytekin instagram : https://www.instagram.com/gzminblogu/?hl=tr ( Eskişehir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir