Sağlıklı Bir Cilt Nasıl Olur? Cilt Sağlığı İçin Neler Yapılmalı?

Sağlıklı Bir Cilt Nasıl Olur? Cilt Sağlığı İçin Neler Yapılmalı?

Merhabalar herkese. Nasılsınız? Ramazandı, oruç tutmaktı, sıcaklardı derken iyice yoğun bir tempoya girdik ve kendimize bakmaya belki de vakit bulamaz olduk. O yüzden de ben bu yazım da sağlıklı bir cilde kavuşmak için neler yapmamız ve Cilt Sağlığı İçin Neler Yapılmalı, Cilt Sağlığı İçin Nelerden Uzak Durulmalı onlardan bahsedeceğim.

Sağlıklı bir cilt nasıl olur? Sağlıklı Bir Cilt İçin Neler Gereklidir?

Sağlıklı cilt, cildimizin illa ki ışıl ışıl olması, makyajsız bembeyaz mermer gibi olması demek değildir. Sağlıklı bir cilt demek cildimizin kendi doğal güzelliğinde olması demektir. Tabiki herkes ister mükemmel, pürüzsüz, bembeyaz, siyah noktasız ve sivilcesiz bir cilt. Fakat bu ne yazık ki pek mümkün değildir. Sonuçta hayat temposu, koşturmaca derken kendimizi bile ihmal ediyoruz. Sağlıklı beslenmiyoruz, yeterince uyuyamıyor, dikkat etmiyoruz.

Sağlıklı Bir Cilt Nasıl Olur? Cilt Sağlığı İçin Neler Yapılmalı?

Peki Sağlıklı Bir Cilt İçin  Neler Yapmalıyız?

İlk önce uykumuza dikkat etmeliyiz. Elimizden geldiğince düzenli bir uyuma sistemimiz olmalı. Çünkü uyku da bünyemiz dinlenir. Hücrelerimiz yenilenir. Vücut kendini toparlar

İkinci olarak beslenmemize dikkat etmeliyiz. Fast food tarzı şeyler yerine sağlıklı yiyecekler yemeliyiz. Meyve ve sebzeyi arttırmalıyız. Böylece doğal olarak vitamin ve mineraller almış oluruz. Bunlar da hem sağlığımız için hem de cildimiz için çok önemlidir.

Üçüncü olarak sigara ve alkollü olabildiğince azaltmalı hatta bırakmalıyız. Her ikisininde vücuda organlara çok fazla zararı olduğu gibi cilde de fazla zararı var. Ne yazık ki cildin yaşlanma hızını arttırıyor.  Hücrelerimizin yenilenmesini çok azaltıyor. Cilt lekeleri artıyor. Eeee hani nerede kaldı sağlıklı ve güzel bir cilt?

Dördüncü olarak da cilt bakımımızı yapmalıyız. Bu cilt bakımına fazla makyaj yapmamak geceleri makyajla uymamak cildimizin cinsine(yağlı kuru karma) göre ürünler kullanmak böyle elimize geçen her ürünü kullanmamak araştırıp almak ve de cilt temizliğine dikkat etmek dahil. Aslında daha da fazla uzar gider ama bence bu kadar yeter siz anladınız beni.

Ve de beşinci olarak son olarak da su. Bunu aklımızda daha fazla kalsın diye sona yazdım. Bol bol su için. Ne kadar içebiliyorsanız için. Su sağlıktır, candır, kandır. Yalnız ben böyle dedikten sonra hemşire su için içebildiğiniz kadar dedi diye de günlük 5 litre su içmeyin aman zehirlenirsiniz. Evet suyun da fazlası zehirler ne demişler azı karar çoğu zarar.

Evet bence sağlıklı cilt için en önemlileri bunlar. Sizler de bizimle görüşlerinizi ve uygulamalarınızı paylaşabilirsiniz. Sağlıklı kalın.

Çok daha fazlası için Cilt Bakımı sayfamıza göz atın…

Kahve Telvesinin Cilt Bakımındaki Önemi – Kahve Telvesi Maske Tarifleri

 


Hakkında venusunekseni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir