Radyofrekans Uygulaması Nedir? Nasıl Uygulanır?

Radyofrekans Uygulaması Nedir? Nasıl Uygulanır?

Radyofrekans Uygulamasıyla Adeta Geçmişe Yolculuk Yapılıyor!

Radyofrekans Uygulaması Nedir? Nasıl Uygulanır?
Bu fotoğraf ile sizlere merhaba demek istedim 🙂

Gençleşebilme ihtimali söz konusu olduğunda, zamana meydan okumak isteyen kadınların dikkatini çeken konuya değinildiği bir gerçektir. İşte bu nedenle de radyofrekans uygulaması hakkında bazı bilgileri biraz daha detaylı olarak paylaşmak faydalı olacaktır.

Radyofrekans Nedir?

Öncelikle radyofrekansın ne olduğunu anlatmakla başlayalım. Radyofrekans; ısı yöntemiyle yapılan bir ütüleme işlemidir.

Radyofrekans Nasıl Uygulanır?

Cihaz başlığına verilen ısıyla, cildin üzerinde doğru yönde yapılan ve cilt görünümünü düzelten hareketlerle lifting etkisi oluşturulur. Bunun nedeni ise; zamanla yaşlanmış ve yıpranmış olan kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretmeye başlar.

Vücuttaki sıkılığı, gergin görünümü sağlayan doku bağ dokusudur. Bu dokunun oluşumundaki etken hücreler ise fibroblastlardır. İşte Radyofrekansta kullanılan ısıyla fibroblast aktivasyonu hızlanır. Bu sayede ciltte canlanma, gerginleşme ve sıkı bir görünüm oluşur.

Radyofrekans Uygulaması Nedir? Nasıl Uygulanır?
Belirli bir yaş döneminden sonra vücuttaki hücrelerin üretiminin yavaşladığı ve tembelleştiği bir gerçektir. İşte bu gerçekliğe karşı koyabilmek için en iyi yöntem tetiklemedir. Radyofrekans işlemiyle tam olarak bu yapılır. Artık tembelleşmeye başlayan ya da tembelleşen fibroblastlara, hadi hareket zamanı denilir.
Şimdi de akıllara, fibroblastları hareketlendirdik, peki sonuç ne? denildiğine eminim. Bu uygulamanın sonuçlarıyla ilgili detayları madde madde sıralamak daha doğru olur. Kollajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesiyle birlikte:

Radyofrekans Uygulamalarının Cilde Faydaları

  • İncelme ve daha zayıf bir görünüm
  • Selülitlerde azami oranda azalma
  • Sarkıkların giderilmesiyle toparlanma
  • Kırışıklıkların azalması ve ince çizgilere veda edilmesi sonucu ortaya çıkar.

Uygulama sonrası etkiler, her uygulamada olduğu gibi kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Kimi zaman çözüme yönelik destekleyici başka uygulamalar yapılabilmesi de söz konusudur. Ancak hangi uygulama kombinasyonu yapılırsa yapılsın, tamamen uygulama yapılan kişinin sorununu çözmeye yönelik uygulanan işlemlerdir. Bunun aksi düşünceyle hiçbir zaman hareket edilmesi söz konusu olmamalıdır.

Radyofrekans uygulaması sonrasında ise, etkiler hemen görülmeye başlar. Ciltteki kan dolaşımının hızlanması ve hücrelerin harekete geçmesiyle, cildin renginde canlılık ve uygulama yüze yapıldıysa uygulamadan önceki yüz ifadesine göre daha dinç bir görünüm oluşur.

Radyofrekans bölgesel yapılabilen bir uygulamadır. Yüz, karın, bel, boyun, dekolte, kollar, basen, baldır, popo gibi vücuttaki pek çok bölge için uygulanabilir. Uygulamadan hemen sonraki süreçte, deride hafif kızarma olabilmektedir. Fakat bu durum endişe edilmesini gerektirmez. Çünkü kızarma etkisi çok hızlı bir şekilde yok olmaktadır ve günlük yaşantıya rahatlıkla devam edilebilmektedir. Yapılan uygulama esnasında da sıcaklık hissedilmesi normaldir

Ayrıca radyofrekans teknolojisini içeren accent, renk körü bir sistemdir. Bu nedenle de hiçbir cilt tipi için sakınca teşkil etmez. Yani yazın bronzlaşmış bir cilde sahip olanlar bile bu uygulamayı yaptırabilirler.
Radyofrekans Uygulaması Nedir? Nasıl Uygulanır?
Saka Güzellik | Mekan Görseli

Yazın üzerinizde bıraktığı olumsuz etkilerden kurtulun, hemen bir radyofrekans programı alın!!

Radyofrekans Uygulaması Nedir? Nasıl Uygulanır?

Hakkında Kader SAKA

Kuruculuğunu Kader Saka ve Salih Saka'nın üstlendiği Saka Beauty / SPA & Anti - Aging'de zayıflamak, güzelleşmek ve aynı zamanda gençleşmek mümkün.Son derece deneyimli bir estetisyen olan ve uzun yıllarını bu mesleğe veren Kader Saka, epilasyon, bölgesel incelme, anti - aging, kalıcı makyaj, el ve ayak bakımı, yosun uygulamaları, masaj, sağlıklı beslenme ve diyet danışmanlığı, cilt ve vücut bakımında kapsamlı bir hizmet yelpazesine sahiptir. KADER SAKA KİMDİR ? SAKA Beauty / SPA & Anti-Aging Kader SAKA ve Salih SAKA tarafından 2004 Eylül’ünde kuruldu. Kader SAKA 1986 yılında Türkiye’de ilk defa kurulan estetisyenlik okulu olan Vizon Güzellik Enstitü’sünden mezun oldu. 1996 yılında Kozmetoloji eğitimi aldı. Uzman estetisyenlik sınavını ilk beş kişi arasına girerek kazandıktan sonra, pedagoji eğitimi alarak eğitimcilik kariyerine başlamış oldu. Amerika’daki “Sylvie Hennessy ACADEMY” nin düzenlediği seminerlere katılarak SPA Yönetimi ve Pazarlama eğitimi konusunda sertifika aldı. Tüm bu deneyimlerini SAKA’da birleşiren Kader SAKA bilgi ve tecrübesini uzman kadrosuyla buluşturarak, day SPA zincirine eklenen bu merkezde sağlıkla gelen güzelliğin kapılarını açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir