Pahalı Maskaraya Güvenmek Yanılttı!
Rimel

Pahalı Maskaraya Güvenmek Yanılttı!

Her zaman temizlik ve hijyen konusunda dikkatli olun diyoruz. Ancak aldığınız ürünlere ve onların yüzünüzde kalma sürelerine de dikkat etmelisiniz!

PAHALI MASKARAYA GÜVENMEK YANILTTI!

Yüzünüzde saatlerce kalıyorsa bir ürün, bu çok ama çok sakıncalı bir durum. Yüzünüzde makyaj varken yüzünüzün nefes almasını ve hücrelerinizdeki dolaşımı engellemiş olursunuz. Bununla birlikte bazı ürünler alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

Çok iyi bilinen ve oldukça pahalı bir değeri olan bir maskara almıştım. Burada ismini verip karalamak istemem. Ama belki de benden kaynaklı bir alerji yaşadım. Ben yaşadım siz yaşamayın diye anlatıyorum. Maskara siparişi verdim, maskaram gelir gelmez heyecanla açtım paketi. Yüzümü iyice temizleyip denemek için kullandım. Duruşu güzeldi, mutlu oldum. Daha sonra temizledim, kutusuna koydum. Ertesi sabah sol gözümün üst kapağında bir ağrı ve kaşıntı ile uyandım. O kadar acı bir kaşıntıydıki uzun bir tırnakla kaşımak isterdim. Tabi ki yapamazdım. Koşup yüzümü yıkadım. Ama ağrı gittikçe alev halinde devam etti. Bir kaç saat bu ağrı oluştu. Daha sonra minicik bir sivilce gibi bir şey çıktı. Alt kısımda da aynısı çıktı. Sağ gözümle araştırmaya başladım internetten. Halk arasında bilinen “arpacık “imiş sıkıntım. Derhal doktor randevusu alıp koştum doktora. Alerjik bir reaksiyona maruz kalmıştım. Sebep o çok güvendiğim iyi de para verdiğim maskara idi.

Bu beni o zamandan beridir hep endişelendirir. Ne zaman maskara almaya niyetlensem o ağrı ve kaşıntı aklıma gelir ve dururum. Lise ve üniversite yıllarında alışık olduğum gençliğimin ilk maskarasını alıyorum. Biter bitmez aynı ürünü alıp kullanıyorum.

Pahalı Maskaraya Güvenmek Yanılttı!
Arpacık

MUTLAKA RİMELİNİZİ SİLİN!

Uyumadan önce yapmamız gereken bir çok şey var makyajı silmek, yüzü yıkamak, diş fırçalamak, nemlendirici kullanmak vs. gibi. Ama altını çizmek istiyorum, rimeli hiç bir kalıntı bırakmadan temizlemek gerekmektedir. Ufacık bir parça bırakmamak gerekiyor. Kalan bir parça çeşitli reaksiyonlara sebep olabilir. Gözlere ciddi zararlar verebilir. Bu hususta çok bilinçli olmak gerekiyor.

Gün boyu birçok markayla haşır neşir oluyor yüzümüz ve gözlerimiz. Bunlar illaki kalıyor tenimizde. Bunları iyice ve derinlemesine temizlemek için birçok losyon var piyasada. Tabi illa ki ….. marka popüler diye koşup o ürünü almak akıl karı değil. Prospektüs iyice okunmalı. Yan etkileri iyice araştırılmalı ve ondan sonra kullanılmalı. Yüz eğer derinlemesine temizlenirse nefes alır ve kendini hızla yeniler. Kirpik dipleri iyice ve nazikçe temizlenirse kopmaz ve çabuk uzar. Rimeli yüzünüzü yıkarken dokunup çekerek kirpiklerden ayırmaya çalışmayın. Çünkü rimel parçaları kirpiklere yapıştığı için kirpikleri de kendisiyle birlikte koparır.

Pahalı Maskaraya Güvenmek Yanılttı!
Rimel

Kendisini sevmeyen başkalarını da sevmez sevgiyle kalın.

Kirpik Yapısına Göre Rimel Seçimine Dikkat Edin!

Dolgun, uzun ve tek tek ayrılmış kirpikler hepimizin hayali. Kusursuz kirpiklere sahip olmak için maskaranın içindeki madde kadar fırçası da önemli. Piyasada bir sürü ürün var ve hepsinin fırçası birbirinden farklılık gösteriyor. Kirpik tipinize ve amacınıza göre fırçanızı seçerseniz daha etkili bir sonuç yakalamak mümkün.> İşte size yardımcı olacak fırça tipleri <


Hakkında Fatma Nazenin

Yazmak hobim. 10 Ekim'de 22 yaşıma gireceğim .Lisans mezunuyum. Okul hayatım cok aktif geçti özellikle insanlara yardım etme yol gösterme konusunda birçok etkinlik yönettim . Bir kaç kitap çalışmam var. Çeşitli gazete ve dergilerde makale,deneme,şiir gibi yazılar yazdım ve devam ediyorum. Insanlara birşeyler sunmaktan onlara yol göstermekten hoşlanıyorum. Cesaret,ilgi ve sevgi var bunun içinde. Modaya ve kadın hayatına rötuşlar ile dokunmak hoşuma gidiyor.Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır sözüne katılıyorum.. Son olarak: Kadına ve kadın güzelliğine yazılarımızdan ve sitemizden rahatlıkla ulaşabilir ve fikir edinebilirsiniz. Renk uyumundan kumaş kalitesine, tarihsel moda devriminden makyaj ürünlerine vs.dair araştırmalar ve öneriler üzerinde çalışıyorum. Takipte kalınız. Sevgilerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir