Nip+Fab Peeling, Yıkama Jeli ve Nemlendirici Ürün İncelemesi

Nip+Fab Peeling, Yıkama Jeli ve Nemlendirici Ürün İncelemesi

Herkese merhaba, Bugün size, Watsons’lar da satılan, İngiltere menşeili Nip+Fab ailesinin üç üyesinden bahsetmek istiyorum.

Merak edenler, almayı düşünenler, bu ürünlerin sahip oldukları özellikleri arayanlar ve bir markayı set olarak kullanmayı sevenler için faydalı bir rehber yazı olacağını düşünüyorum. Aslında bir markanın ürünlerini set olarak kullanmak, her bir ürünün birbirini tamamlaması açısından çok mantıklı ve faydalı görünür. Tabi ki, bu bazı markaların ürün grupları için geçerli değil. Mesela, Nip+Fab

Nip+Fab Peeling, Yıkama Jeli ve Nemlendirici Ürün İncelemesi

Nip+Fab Ürün İncelemesi

Hadi o zaman Nip+Fab peeling ile başlayalım,

Nip+Fab Glycolic Fix Yüz Peelingi

İçeriğindeki %3 glikolik asit ile peeling yaparken, yine içeriğindeki salisik asit ile gözenekleri temizlemeye ve cildi parlatmaya yardımcı oluyor. Aslında aspirininde etken maddelerinden biri olan salisik asit, cildi yenileyen özelliğinden dolayı, kozmetik alanında sıkça kullanılıyor. Glikolik asit ise, cildi ölü hücrelerden temizlemeye yardımcı oluyor.

Sentetik olarak üretilebilen glikolik asit, doğal olarak da şeker kamışında elde ediliyor. Tabii ki, kozmetik sanayide kullanılıyor. Sözün özü, bu peeling içeriğindeki etken maddeler dolayısıyla, cildi temizlemeye ve ölü hücrelerden arındırmaya yönelik bir ürün. Granülleri orta kalınlıkta olup, çok ince ezilmiş toz şekere benziyor.

En önemli nokta ise, içeriğindeki tatlı badem yağına rağmen, yağlı ve karma ciltler için uygun bir ürün. Normal cilde sahip olanlar ise şans verirlerse, belli aralıklarla kullanmaları uygun olur; fakat kuru ciltler için pek uygun değil !!!

Nip+Fab Peeling, Yıkama Jeli ve Nemlendirici Ürün İncelemesi

Gelelim Nip+Fab yıkama jeline;

Nip+Fab Glycolic Cleansing Fix Yüz Yıkama Jeli

Yine içeriğindeki %2’lik glikolik asit ile cildi temizlemeye ve yenilemeye yardımcı oluyor ama  içeriğindeki zeytinyağı ile nemlendireceğini vaat etse de, cildi oldukça kurutuyor. Yağlı ciltler için harika bir yıkama jeli olsa da tabiki kuru ciltlerin tercih etmemesi gereken bir ürün.Gramaj olarak oldukça bereketli, alınan minicik bir damla bile yüzü temizlemek için yeterli. Kolay kolay bitmez !!!

Nip+Fab Peeling, Yıkama Jeli ve Nemlendirici Ürün İncelemesi

Son olarak gelelim Nip-Fab nemlendiricisine;

Nıp+Fab Soften Kale Fix Moisturiser Nemlendirici

Diğer iki ürünün aksine, kutusunun üzerinde ‘kuru ciltleri yumuşatmak ve rahatlatmak için tasarlanmıştır’ yazan bu nemlendirici alovera, lahana özleri, su teresi, badem yağı, karite yağı, A ve C vitaminleri içeriyor. Yani, kutusundan haykırdığı gibi kuru ciltler için biçilmiş kaftan !!!

İçindekilere hepimiz aşinayız ama bu karite yağını son zamanlarda başka yerlerde de duymaya başladım. Araştırdım, meğerse, hep duyduğumuz “shea butter -shea yağı” ‘nın bir diğer adıymış. Bu yağ da, Afrika’da ki karite ağacından elde ediliyormuş, ismi oradan geliyor…

Evet, karma ciltli biri olarak, kişisel yorumlamam gerekirse; peeling ve temizleyicisini çok beğendim fakat nemlendiricisi bana yağlı geldi… zaten belirttiğim gibi kuru ciltler için diye kutusuna yazmışlar.

Hepimiz birbirimize ürün tavsiye ediyoruz, bazen farkında olmadan bile birbirimizi yönlendiriyoruz. Bu bağlamda, en önemli nokta, eğer ortada bir cilt sorunu varsa, mutlaka bir hekime danışmak ve tedavi doğrultusunda ürünler kullanmaktır… Tavsiyeler, ürün incelemeleri ve öneriler bize ancak fikir verebilir. Bunu asla unutmayalım !!!

Nip+Fab ürünleri kullananlar, sizde yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın.

Beni sitemizden ya da instagram adresimden takip edebilir, soru ve yorumlarınızı gönderebilirsiniz. Güzel kalın !!!

Sevgiler, Mine


İlginizi Çekebilir: 

Diadermine Essential Care Derinlemesine Temizleyici Yüz Yıkama Jeli


Hakkında mineego

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir