L’OREAL PARİS NEM TERAPİSİ ALOE VERA TERAPİSİ

L’OREAL PARİS NEM TERAPİSİ ALOE VERA TERAPİSİ

L’OREAL PARİS NEM TERAPİSİ ALOE VERA TERAPİSİ hakkında son yıllarda özellikle Kore güzellik ürünlerinin ün kazanmasıyla birlikle birçok marka aloe vera içerikli ürünler çıkarttı. Hatta sadece aleo vera içerikli marka bile kuruldu. Bu kadar ilgi çeken bu Aloe veranın ne olduğuna gelin birde yakından bakalım;

Öncelikle aloe vera ülkemizde ‘’tıbbi sarısabir’’ olarak anılmaktadır. Genellikle tıbbi amaçlar ile kullanılmaktadır. İçerisinde B1, B2, B3 ve B6 olmak üzere 12 çeşit vitamin bulundurmaktadır. Ayrıca çeşitli mineraller ve aminoasitleride bünyesinde bulundurmaktadır.  Özünde yararlarını saymakla bitmez ancak kısaca anlatalım.

L’OREAL PARİS NEM TERAPİSİ ALOE VERA TERAPİSİ

 • Tıbbı alanda kullanıldığından bahsetmiştik özellikle güneş yanıklarında, kaza yanıklarında iyileşmeyi hızlandırmaktadır.
 • İçerisindeki vitamin, protein ve mineraller sayesinde cildin yaşlanmasını geciktirmektedir.
 • Aknelerin iyileşmesinde de büyük etkisi vardır.
 • Anti bakteriyel özelliği sayesinde sinek ve böcek ısırıklarından dolayı oluşan kaşıntıları da geçirmektedir.
 • Kuru ciltlerin nemlenmesinde büyük etkisinin yanında yağlı ciltler için nem dengesi sağlayarak parlamayı önlemektedir.
 • Ayrıca alerjik reaksiyonlarda yatıştırıcı etkisi de bulunmaktadır.

Faydalarının sadece bir kısmı bunlardır. Etkisi neredeyse saymakla bitmeyince gerek firmaların gerek tüketicilerin bu ürüne olan talepleri de artmıştır. Sürekli aloe vera içerikli ürün piyasaya arz edilsede bir anda en trend olanı ise L’oreal Paris nem terapisi oldu.  Ürün bir anda o kadar ilgi çekti ki indirim zamanlarında raflarda bulabilmek baya zordu.

L’oreal nem terapisini ürünün inceleyecek olursak;

L’OREAL PARİS NEM TERAPİSİ ALOE VERA TERAPİSİ

 • Ürün cildi anında nemlendirmeyi ve 72 saat boyunca nemi cilde hapsetmeyi vaat etmektedir.
 • İçerisinde aloe veranın yanında Hyaluronik Asit bulundurmaktadır. İçerisindeki Hyaluronik asit sayesinde cildin su ihtiyacınıda karşılamayı amaçlamaktadır.
 • Cilde ferahlık ve ışıltı sağlamaktadır.
 • Yağlı bir his bırakmaz.

Ürünün birkaç vaadi bunlar. Kullanıcı yorumlarına bakacak olursak. Hem deneyimlerim hem de birçok blogger yorumlarında cildi güzel nemlendirdiği, nemlendirirken yağlı bir his bırakmadığı sonucuna varılabilir. Aynı zamanda cildi nemlendirerek makyaja hazırladığı için özellikle mat fondötenlerden önce kullanılması önerilmektedir. 72 saat nem dengesi sağlamayı vaat eden bu ürün gün içerisinde fondötenin mat yapısının etkisiyle ciltteki kurumayı önleyecek ve pul pul görüntü oluşmamasını sağlayacaktır.  Zaten su bazlı bir ürün olduğu için diğer su içeriği bulunmayan fondötenlere nazaran ciltte yağlanma gibi bir sorun da oluşturmayacaktır.

Bilinen en büyük yanlışlardan birisi yağlı ve karma ciltler cildim zaten yağlı bir nemlendirici kullanırsam daha çok yağlanır gibi tabularını kırmasına da yardımcı olacak bir ürün. Evet eğer yağlı formda bir nemlendirici kullanılırsa özellikle T Bölgesinde yağlanma artarak, ciltte parlamalar olacaktır. Bu ürün su içerikli bir ürün olduğu için ferahlık sağlarken, yağlanma, parlama gibi sorunlar oluşturmadan cildi nemlendirecektir.

Kullanıcı yorumları arasında bazı kuru ciltler sivilce oluşturduğunu belirtmiş. Ancak bunun nedeni de cildimizi tam tanımadan ürün kullanmaktır. Bu ürünün 3 farklı cilt tipi için ayrı çeşiti bulunmaktadır. Bunlar;

L’OREAL PARİS NEM TERAPİSİ ALOE VERA TERAPİSİ
ürün çeşitleri
 • Kuru ve hassas ciltler için
 • Normalden kuruya ciltler için
 • Normalden karmaya ciltler için

Eğer cildiniz karma ise hassas ve kuru ciltler için olan ürünü alırsanız sivilcelenme ile karşılaşa bilirsiniz.

Umuyoruz ki yazı sizler için faydalı olmuştur. Ürünü denemek isteyenlere daha faydalı olabilmek adına sizde ürün hakkındaki deneyimlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.


Hakkında wellgroomedlady

Deneyimlerini kendince yorumlayan bir instablogger Her gün hayallere bir adım daha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir