Lenf Drenaj Faydaları Nelerdir? Lenfatik Drenaj Masajı Nasıl Uygulanıyor?

Lenf Drenaj Faydaları Nelerdir? Lenfatik Drenaj Masajı Nasıl Uygulanıyor?

Lenf Drenaj sistemi sayesinde, vücudun bağışıklık ve savunma sistemi görevlerini aksatmadan, yavaşlamadan yerine getirir. Aynı zamanda vücutta bulunan lenf sıvısının tamamının dolaşımının sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlar.Lenf Drenaj Faydaları Nelerdir? Lenfatik Drenaj Masajı Nasıl Uygulanıyor?
YAZIN SICAK ORTAMI VÜCUDUMUZDA ÖDEM  OLUŞTURUR !!!
Lenf Drenajla Vücuttaki Ödeme Veda Edin!

Lenf, vücudun sıvı dengesini korumasını sağlayan ve ak kan olarak da bilinen renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı; bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzaklaştırır. Kanal ve kanalcıklardan oluşan özel bir toplar damar ağı aracılığıyla kan damarlarına dökülür. Lenf sıvısı, kandan daha yavaş bir akışkanlığa sahiptir. Aynı zamanda Lenf Drenaj damarlarında oluşan basınç kan damarlarındaki basınçtan daha azdır. Lenf damarlarında yer alan hücre duvarlarının geçirgenliği ise, kılcal damarların sahip olduğu duvarlardan daha fazla orandadır.

Lenf Drenaj damarlarındaki yön tek taraflıdır. Bunun nedeni ise; sıvının kalbe ilerleyebilmesidir. Bunun için de kapakçılar vardır. Lenf sıvısı kalbe doğru ilerlediği sürede, 3 mm.’ den 3 cm.’ ye kadar değişen genişliklerdeki lenf bezlerinden geçerek kalbe ulaşır. Lenf Drenaj sistemi için vücutta bulanan bezler süngere benzer yapıya sahiptir. Bu sayede içinden geçen sıvıyı süzme yetkinliği ve görevi bulunur.

Lenf bezlerinin görsel yapısı ise, yuvarlak ya da oval fasulyeye benzer şekildedir. Bu şekle sahip olan lenf bezleri, genel olarak belli bölgelerde gruplar halinde yer alırlar. Her merkez noktaya, vücudun belirli bir bölgesinin lenf sıvısı akışı olur. Bu sebeple uygulanan sağlıklı bir beslenme düzeniyle ya da diyetiyle yağ hücreleri boşaltılmış olur. Boşaltılan yağ hücrelerinin de pasif jimnastikle sıkılaşması sağlanır. Pasif jimnastik, boşalan yağ hücrelerindeki kasları harekete geçirir. Farklı kas grupları için belirlenmiş olan programlar, kasların çalışması için uygulanır.

 Lenfatik Drenaj Masajı Nasıl Uygulanıyor?

Lenf Drenaj Faydaları Nelerdir? Lenfatik Drenaj Masajı Nasıl Uygulanıyor?
Lenfatik Drenaj Masajı, lenf drenaj makinasıyla yapılan bir uygulamadır. Bu makinanın işlevi; vücutta bulunan ve hücreleri besleyen renksiz sıvının dolaşımını hızlandırmaktır. Böylece boşalan yağ hücresi bölgelerinin görünümünde düzelme ve sıkılaşma sağlar. Ayrıca kas sistemi üzerinde de son derece olumlu bir etkiye sahiptir. Makina sayesinde vücut sistemine yaptırılan her hareketle, damarlarda olan lenfatik akış itiliyor ve lenfatik sistem düz kasların bulunduğu bölgeye etki sağlıyor. Yani daha net bir ifadeyle; lenf drenaj, kanda serbest dolaşımda olan yağ asitlerinin kolayca yakılabilecek hale gelmesine destek oluyor.
Fazla kilolarından şikayet edenler, adet dönemi gibi belli dönemlerde vücudunda ödem oluşanlar, selülitten yakınanlar lenf drenaj uygulamasıyla bu sorunlara veda edebiliyor. Cihazla yapılan uygulama esnasında, parmak uçlarından başlayan ve yukarıya doğru devam eden düzenli aralıklarla basınç uygulanıyor. Bu sayede de cildin kalitesinde artış, incelme ve derideki sıkılaşmalar gözler görülür bir hal alıyor.
Lenf Drenaj Faydaları Nelerdir? Lenfatik Drenaj Masajı Nasıl Uygulanıyor?

Lenf Drenaj Uygulaması

Uygulamanın nasıl yapıldığını merak edenler için kısaca anlatmakta fayda var. Lenf Drenaj pedi, vücudu tamamen saran bir sistemdir. Tıpkı bir tulum gibi. Ayaklar, bacaklar ve karın bölgesi tamamen sarılmış olur. Daha sonrasında lenf drenaj cihazı çalıştırılır ve tulumun içinde kalan tüm bölgelerdeki kaslar, parmak ucundan itibaren yukarıya doğru belirli aralıklarda basınçla uyarılarak pasif jimnastik yaptırılır.
Lenf Drenaj Faydaları Nelerdir? Lenfatik Drenaj Masajı Nasıl Uygulanıyor?
Bu işlem 25 dakika sürer ve haftada 2 – 3 kez rahatlıkla uygulanabilir. Tek başına uygulanabildiği gibi, farklı vücut incelme ve sıkılaşma programlarıyla da birleştirilerek yapılabilen bir uygulamadır. Yapılan bu işlemler sonrasında oluşan etkilerden bahsetmek gerekirse eğer, yazının devamı merak edenler için cevap niteliğinde olacaktır.
Lenf Drenajın Vücuda Etkileri Neler?

Lenf Drenaj masajı, uygulama yapıldığı bölgede cilt kalitesinde artış, incelme ve derinin görünümünde sıkılaşma sağlar. Ayrıca farklı sebeplerden dolayı vücutta oluşan ya da biriken ödemin de rahatça dışarı atılmasında en iyi destekçidir. Bu sayede de vücuttaki bazı organların çalışma sistemlerinin düzenlemesini yapar. Akıllara gelen ilk soru genellikle; bu uygulamayı kimler yaptırabilir? Genel itibariyle herkes yaptırabilir, ancak yüksek tansiyonu, hemeroidi / basuru, diyabet / şekeri, kemik erimesi ve hamile olanların doktorlarına danıştıktan sonra yaptırmaları kesinlikle tavsiye edilir. Aynı zamanda Lenf Drenaj uygulamasının herhangi bir yan etkisi de bulunmaz

Lenf Drenaj Masajı Faydaları Nelerdir?
Lenf Drenaj cihazıyla yapılan pasif masajın birden fazla faydası bulunmaktadır. Bunlar;
  • Ödem ve şişliklerin giderilmesinde yardımcıdır.
  • Biriken toksinin vücuttan atılmasını destekleyicidir.
  • Selülitlerin görüntüsündeki düzelmelere faydalıdır.
  • Kabızlık ya da hazımsızlık sorunu yaşayanların metabolizmasının hızlanmasına yardımcı olur.
  • Vücuttaki gerginliğin atılmasında destekleyicidir.
  • Vücuttaki kas hareketlerini düzenlediği ve kan dolaşımını hızlandırdığı için stresi azaltan etkisi vardır.
  • Vücudun metabolizmasının çalışmasını ve kan dolaşımını hızlandırmakla birlikte, aynı zamanda rahatlattığı için uykusuzlukla baş etmek isteyenler için de yardımcı bir uygulamadır.
  • Lenf Drenaj masajı, vücuttaki kolojenleri uyardığından dolayı da ciltte gençleşme ve ince çizgilerde de azalma sağlamaktadır.
SAKA GÜZELLİK SAĞLIKLAR DİLER.
Kader SAKA

Hakkında SAKA GÜZELLİK Kader SAKA

Kuruculuğunu Kader Saka ve Salih Saka'nın üstlendiği Saka Beauty / SPA & Anti - Aging'de zayıflamak, güzelleşmek ve aynı zamanda gençleşmek mümkün.Son derece deneyimli bir estetisyen olan ve uzun yıllarını bu mesleğe veren Kader Saka, epilasyon, bölgesel incelme, anti - aging, kalıcı makyaj, el ve ayak bakımı, yosun uygulamaları, masaj, sağlıklı beslenme ve diyet danışmanlığı, cilt ve vücut bakımında kapsamlı bir hizmet yelpazesine sahiptir. KADER SAKA KİMDİR ? SAKA Beauty / SPA & Anti-Aging Kader SAKA ve Salih SAKA tarafından 2004 Eylül’ünde kuruldu. Kader SAKA 1986 yılında Türkiye’de ilk defa kurulan estetisyenlik okulu olan Vizon Güzellik Enstitü’sünden mezun oldu. 1996 yılında Kozmetoloji eğitimi aldı. Uzman estetisyenlik sınavını ilk beş kişi arasına girerek kazandıktan sonra, pedagoji eğitimi alarak eğitimcilik kariyerine başlamış oldu. Amerika’daki “Sylvie Hennessy ACADEMY” nin düzenlediği seminerlere katılarak SPA Yönetimi ve Pazarlama eğitimi konusunda sertifika aldı. Tüm bu deneyimlerini SAKA’da birleşiren Kader SAKA bilgi ve tecrübesini uzman kadrosuyla buluşturarak, day SPA zincirine eklenen bu merkezde sağlıkla gelen güzelliğin kapılarını açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.