Kuru Cilde Ne İyi Gelir? Cilt Kuruluğu Ve Çözümleri

Kuru Cilde Ne İyi Gelir? Cilt Kuruluğu Ve Çözümleri

Kuru Cilde Ne İyi Gelir – Cilt problemlerinde sıklıkla karşımıza çıkan sorunlardan biri de cilt kuruluğudur. Cilt kuruluğunun nedeni ise cildin su ve yağ kaybetmesidir, bu yüzden hemen hemen herkes de görülebilir. Soğuk ve kuru havalardan dolayı meydana gelen geçici bir problem olabileceği gibi yanlış ürün kullanımı, hormonal değişimler veya Egzama ve Sedef Hastalığı gibi rahatsızlıklardan dolayı da cilt kuruluğu görülebilir.

Kuru Cilde Ne İyi Gelir? Cilt Kuruluğu Ve Çözümleri

Kuru cilt gerilir, cilt rengi donuklaşır ve kuruluk arttıkça cilt, kaşınırpul pul dökülür, soyulur ve çatlamalar meydana gelir.

Cilt kuruluğunda cilde yeterli nemi vermek oldukça önemlidir. Doğru ürünler kullanarak bu sorunu en aza indirgeyebileceğiniz gibi cilt kuruluğundan kurtulmanız da mümkün.

Egzama ve Sedef Hastalığı gibi bir cilt rahatsızlığınız varsa en kısa sürede dermatoloğunuza danışarak yardım alın. Eğer diğer sebeplerden dolayı cildinizin kuruduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki kuru cilt rutini ile cildinizi eski ışıltısına ve sağlığına kavuşturabilirsiniz.

Kuru Cilde Ne İyi Gelir?

  • Haftada bir ya da iki defa cildi ölü derilerden arındırmak için peeling yapın. Kuru cilde peeling yapılır mı demeyin. Bu işlem cildinizdeki pullanmayı yok edecek ve daha yumuşak, yenilenmiş bir cilde sahip olacaksınız.
  • Cildinizi sabun içermeyen ve köpürmeyen temizleyiciler ile temizleyin.
  • Makyajınızı temizlemek için makyaj temizleme sütlerini veya yağlarını deneyin.
  • Tonik olarak %100 doğal gül suyu kullanın. Doğal olmayan gül suları ise cildinizi nemlendirmek yerine daha fazla kurutabilir.
  • Cilt serumu kullanın. Cilt serumu nemlendiriciden önce kullanıldığında nemlendiricinin etkisini arttırır ve nemlendiricinin cildin alt katmanların nüfuz etmesini sağlar.
  • Doğru nemlendirici kullanın. Kuru ciltler için her zaman daha yoğun yapıda nemlendiriciler üretmişlerdir. Nemlendiriciniz ne kadar yoğun kıvamda olursa sizin için doğru nemlendirici demektir.
  • Cildi dıştan iyileştirmek bize sadece geçici bir çözüm sunar. Cildinizi içeriden de kalıcı bir şekilde iyileştirmek için bol bol su tüketin. Günlük 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirdiğinizde cildinizde olan değişimlere inanamayacaksınız.

Kuru Cilde Ne İyi Gelir? Cilt Kuruluğu Ve Çözümleri


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.