Hyalüronik Asit ile Gençleşin
Hyalüronik Asit

Hyalüronik Asit ile Gençleşin

Bebeklerin cildinin ne kadar hassas ve pürüzsüz olduğunu fark etmişsinizdir. Peki bebekliğimizde son derece yumuşak ve güzel olan cildimiz niye yaşımız ilerledikçe bu güzelliği kaybediyor? Eminim birçoğunuz bu sorunun cevabını düşünmüşsünüzdür. Bu hassas güzelliğin kaynağı hyalüronik asittir. Yaşayan bütün organizmaların yapısında bu asit bol miktarda bulunur. Özellikle eklemlerimiz de bol miktarda bulunur ve sahip olduğu kayganlığı  bu özel protein sağlar. Bebeklerin vücudunda %100 oranla hyalüronik asit bulunur. Yaşımız ilerledikçe vücudumuzdaki asit oranı azalmaya ve cildimiz yıpranmaya başlar. Cildimizde kırışıklıklar ve lekeler oluşmaya başlar. Kırışıklık ve lekelerin birçok sebebi olabilir ancak en büyük etken vücudumuzda doğal olarak bulunan asit oranının azalmasıdır. Birçok kozmetik ürünü içeriğinde bu madde kullanılmaktadır.

Hyalüronik Asit ile Gençleşin
Aynı yaşta olan ve aynı çevre koşullarında yaşayan insanların ciltlerinde ki yıpranma miktarı çoğu zaman farklıdır. Bu durumun sebebi vücutta bulunan asit miktarıdır.

Hyalüronik Asit Faydaları Nelerdir?

  • Cildinizin esnek, yumuşak ve bebeksi bir görünüme sahip olmasını sağlar.
  • Diğer doğal maddelerle kıyaslandığında içeriğinde daha fazla su tutabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede kırışıklıkların oluşumunu önler.
  • Cildin içten dışa doğru bir etki ile nemlendirilmesini sağlar.
  • Eklem rahatsızlığı bulunan kişilerde rahatsızlığın tedavisinde kullanılabilir. Eklemlerin daha rahat ve acısız hareket etmesine yardımcı olur.
  • Yaraların iyileşmesinde etkilidir.
  • Ciltte bulunan lekelerin temizlenmesinde kullanılır. Lekelerin renginin azalmasına yardımcı olur.
  • Ben tedavisinde kullanılabilir. Benlerin düşmesine etkisi yoktur ancak benlerin renginde gözle görülür bir açılma sağlar.
  • Sivilce izlerinin önlenmesini sağlar.

Hyalüronik Asit Nasıl Kullanılır?

Doğal yollarla besinlerde bulunan bu madde genel olarak kullanıcılar tarafından dışarıdan hazır takviye olarak alınmaktadır. Kullanımı ihtiyaç alanına göre farklılık göstermektedir. Serum, kapsül veya tonik şeklinde kullanılmaktadır. Serum kullanımı ayda 2 kez her 6 ayda bir olacak şekilde uygulanmaktadır. Özellikle kırışıklıkların tedavi edilmesinde ve yüz güzelliğinde serum yöntemi tercih edilmektedir. Kapsül kullanımı ise eklem rahatsızlıklarının tedavisinde, görme bozukluğu tedavisinde sıklıkla tercih edilmekte olan bir yöntemdir. Bunun dışında hyalüronik asit içeren krem ve jeller de son derece popülerdir. Leke tedavilerinde ve cilt bakımında sıklıkla kullanılmaktadır.
Hyalüronik asit içeren kremlerden bir olan Mizon markasının incelemesi için ;

Mizon Hyaluronic Ultra Suboon Krem İncelemesi ve Kullanıcı Yorumları


Hakkında Büşra Çelik

Merhaba ben Büşra. Umarım yazılarımı beğenirsiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir