Gözaltı Işık Dolgusu Nedir? Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir? Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar, bugün ele aldığım konu gözaltı çukurlukları, halkaları, morlukları gibi göze batan yaşlanma ve yorgunluk belirtilerine karşı uygulanabilecek gözaltı ışık dolgusu yöntemi.

Göz Altı Işık Dolgusu

Hepimizin yaşı ilerledikçe, yüzümüzde yıllar ve yer çekimi yüzünden etkiler hissettikçe, kendi kendimize; acaba ne yapabilirim? Neler oluyor? Nasıl görünüyorum? Çizgilerim mi var? Çukurluklarım mı oluştu? Ve bunun gibi birçok soru sormaya başlıyoruz.

Malum bayanlar güzel görünmenin, var olanı yitirmemenin, her daim bakımlı olmanın önemini daha fazla düşünüp dikkatli davranıyorlar.

Bu soruları sormaya başlamamıza sebep en önemli bölgemiz tabi ki yüzümüz. Her yaşımızda adım adım değişiklikleri hissettiğimiz, her türlü havada gizleyemeden ışığa, güneşe, kar kış tüm hava koşullarına katlanan, ruh halimizi dahi yansıtabilen yüzümüz! En can alıcı noktamız! Her gün aynaya baktığımızda özenle yapılacakları dikkate aldığımız en önemli bölümü ise gözler!!!

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir? Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?
Artık bakımla, özenle seçilmiş ürünlerle, düzenli temizlik ve yediğimiz besinlerle çoğumuzun cildi yıllara meydan okuyor. İstisnai durumları saymıyorum fakat birçok yüz zamanı gelmeden müdahale gerektirmiyor. Ve fakat gerektiğini hissetmeye başladığımızda ise ilk gözümüze batan yerler de göz çevresi, gözaltı, kaş ortası ve burun kenarlarındaki yarıkların yani çukurlukların derinleşmesi. İşte sıra geldi can alıcı soruya.

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Öncelikle şahsi fikrimi belirtmek isterim ki bence mükemmel, harikulade ve uzun süre kalıcılığını koruyabilecek bir işlem. Ben şahsen yaptırdıktan sora 13 ay boyunca tamamen eski halini unuttum. Buraya tekrar döneceğim.
Bu Gözaltı Işık Dolgusu da neyin nesilmiş diyen varsa ki sanmıyorum elbette kısaca özetleyelim;

Gözümüzün alt bölgesindeki yorgun, hafif karanlık, çökük görüntüyü gidermek için kullanılan bir dolgu türü. Aslında bu uygulama daha çok gözün atında iskelet halkası gibi çökük karanlık ve morlukları olan kişilere uygulanıyor.

Çünkü gözaltı çukuru ön planda olup, torbaları, şiş görüntüsü daha az olan kişilerde çok çok daha güzel bir sonuç veriyor. Eğer bir kişide aşırı torbaları varsa o zaman yanaklarla birlikte bir dolgu işlemi yapılıyor ki bu durumda eşitlik sağlamak daha uygun oluyor. Tabi bu işlemi tıp dilinde açıklayabilirsek Hyaluronik asit içerikli olan bir dolgu çeşidinin özel bir işlemden geçirildikten sonra göz çevresine ve cildimize uygun hale getirilip uygulanan bir dolgu çeşidi deniyor kısaca. Bense boşluğu silikonla doldurmak gibi de düşünüyorum:))
Bu uygulamadan sonra inanın insanın suratındaki o yorgun ifade gittiği gibi birde gözaltı kapatıcı, gözaltı aydınlatıcı gibi bazı ürünleri de sürekli kullanmak zorunda kalmıyorsunuz. Fakat üzerine basa basa özellikle belirtmek isterim ki bu işlemi yaptırmadan evvel uzman işini gerçekten çok iyi bilen ve ne olursa olsun sadece yapmış olmak için yapmayan birilerine kendinizi emanet etmeniz çok mühim.

Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki her gözaltına uymayabilir her cilde uymayabilir ve boşu boşuna yaptırmış olmamak için elbette uzman bir hekim çok çok önemli. Her yerde her zaman tüm sohbet ettiğim arkadaşlarıma, müşterilerime belirttiğim en önemli en hassas nokta bu ve bunun benzeri işlemlerin kesinlikle klinikleri doktorlar tarafından yapılması. Bunun tartışılır hiçbir tarafı olamaz ve olmamalı.

Buraya kadar okuduklarınızdan da anladığınız gibi bu tedavi biçimini neden tercih ettiğimizi söyledik. Hangi şikâyetler söz konusu olduğunda (tabii kişiye göre değişiyor) bu dolgu çeşidinin tercih edebileceğimizden bahsettik.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Gözaltı Işık Dolgusu Yapan Doktorum; Op. Dr. Gülay Boztosun

Ben kendi tecrübemden yola çıkarak anlatmayı tercih ediyorum.

Benim canım doktorum sevgili Op. Dr. Gülay Boztosun. Kendisinin estetik ve plastik cerrahi kliniği var. Yazımda da anlattığım gibi kesinlikle işini bilen bu konuda uzman çok önemli. Nihayetinde bu yüzümüz ve iyi bir sonuç almaya çalışırken istemediğimiz bir sonuçla karşılaşmak hem görünüş hem de psikolojik olarak bizi mahvedebilir.

Tabii fazla ve ya yanlış yapılan dolgu işlemlerinde eritme yöntemi olduğunu da biliyorum ancak yine de bunlarla baştan karşılaşmamak için kesinlikle işinin ehli birine gitmek çok önemli.

Sevgili doktorum Gülay Boztosun’a gözaltı şikâyetlerimden yakındığımda bana yapılacak işlemin gözaltı ışık dolgusu olduğunu söyledi. Elbette hiç tereddüt etmedim çünkü biliyorum ki ben istesem bile o gereksiz hiçbir işlem yapmayacak kadar profesyonel bir doktor.

Gözaltı Işık Dolgusu Uygulama

Önce göz çevreme tamamen krem sürdüler. Bu iğne ile yapılan bir işlem fakat iğne büyük değil şeker hastalarının kullandığı incecik kısa olan iğnelerden. Bu krem de minicik de olsa o iğneleri hissetmemem içindi. 10 dk. kadar kısa bir süre bekledikten sonra beni koltuğa oturtup işleme başladı. Gözümün altında çeşitli noktalara iğneyi yaptıktan sonra gözaltımda olan çukurlukların dolduğunu hemen görebildim fakat rengi değişmemişti.

Diğerine de aynı şekilde işlem yapıldıktan sonra toplamda 10 dakika kadar sürede dolgum tamamladı. Üzerine iki gün kadar yatmamı tembihleyip yolladı. Önce rengi açılmadı diye mırıldandı fakat yaklaşık iki hafta kadar süreden sonra sonuç inanılmazdı. 15 gün sonra beni çağırıp dolguma ufak rötuşlar yaptı ve tekrar yolladı.

Totalde 1 ayın sonunda resmen yüzüm aydınlandı. İşlemden sonra gözlerimin kenarında minik kızarıklık oldu ama ince bir makyajla kimse anlamadı bile. Bu kısa zaman süresinde ara ara yine doktorumuz arayıp rengini sorduğumda sabırlı olmamı söyledi ve tüm sorularıma sabırla cevap verdi.

Dediğim gibi sonuç mükemmel oldu ve 1 sene boyunca gözaltımı unuttum gitti. En mükemmel yanı bu işlemden sonra genellikle biraz kalem, biraz far, ufak dokunuşlarla allık ve rujumla makyajımı tamamlayıp fondötensiz gezmem oldu. Bu işlemi yaptırdığım için son derece mutlu oldum ve kesinlikle doğru tercihti.

Tekrar belirtmek isterim ki her cilt tipi farklı ve herkese göre işlem sonucunun zamanı farklılık gösterebilir. Bu bakımdan sevgili doktorum gibi uzman elleri tercih etmeniz son derece mühim. Eğer danışmak istediğiniz, bir işlem veya sorununuz varsa her konuda uzman ve çok naif bir bayan. Seve seve yardımcı olacaktır. Adresini paylaşıyorum.

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir? Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?Op. Dr. Gülay BOZTOSUN Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

Adres: Bağdat Cad. No:341 Muratoğlu Apt. Kat: 4/10, Şaşkınbakkal / İSTANBUL
Telefon: (0216) 386 15 31 Cep: 0(530) 204 8 316

Web Sitesi: www.drgulayboztosun.com

Cildiniz için bol bol su tüketmeyi unutmayın.
Herkese sevgiler
Makyöz Ayfer ERBASAN ERGENÇ

Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir