Evde Tereddütsüz Yapabileceğiniz Maske Tarifi

Evde Tereddütsüz Yapabileceğiniz Maske Tarifi

Evde Tereddütsüz Yapabileceğiniz Maske Tarifi
Evde Tereddütsüz Yapabileceğiniz Maske Tarifi

Biz kadınlar güzel olmak isteriz. Kozmetik çoğu ürüne başvururuz. Maalesef istediğimiz sonuç bazen verilmez bazen ise istediğimiz sonuç edilir fakat bize sağladığı katkı geçicidir. Hatta bazen kullandığımız kozmetik ürünler cildimize büyük zararlar da verir. Bu hazin sonuç biz kadınları psikolojik yıpranmalara dahi sürükler. Hoş biz kadınlar yüzümüzde çıkan bir sivilceyi dahi ulusal sorunlar kadar büyütürüz. Kabul edelim arada sırada pireyi deve yaparız aman kusurumuz da sadece bu olsun değil mi? 🙂 Evde tereddütsüz yapabileceğiniz maske tarifi sayesinde cildiniz kendine gelecek.

Peki benim önermek istediğim ve sıklıkla uyguladığım bu maske nedir ne için kullanılır ve malzemeleri nelerdir? Kaç günde bir kullanılmalı? Bu maske tarifi ile hedeflenen sonuç nedir? Uygulamadan sonra ne yapılacak? Bu maske yüzde ne kadar süre belirtilecek? Bu soruların cevabını aşağıda geniş bir şekilde anlattım.
Bu maske öncelikle cildim yıpranmış ,soluk görünüyor ve kuru diye şikayeti olanların yapması için bir maskedir.

Evde Tereddütsüz Yapabileceğiniz Maske Tarifi
Evde Tereddütsüz Yapabileceğiniz Maske Tarifi

-Malzemeleri de öyle bulunması zor olan şeyler değil. Bakımına özen gösteren her kadın nemlendirici krem kullanır zaten. Yani ilk malzeme nemlendirici krem ikinci malzeme küçük bir muz . Muz iyice ezilecek çatal ile . Ardından nemlendirici krem ile beraber harmanlanacak ve yüze nazik hareketler ile yavaş yavaş sürülecek. 15-20 dakika kalacak yüzde ve ardından soğuk su ile yıkanacak kurulanacak .

10 günde bir kullanılır ise istenilen sonuç elde edilir. Bu maske ile cildin nem oranı artış göstermiş olacak. Kuru ve solgun olan o görüntü yerini nemli bir cilt yapısına doğru yavaş yavaş bırakmaya başlayacak. Bakımı seven ,kendine değer veren kadınlar; cildinin verdiği sinyalleri göz ardı edip kozmetik ürünlere tonlarca para harcayan ve o ürünleri yüzünden temizleyince yine aynı o cildin verdiği sinyalleri görmeye başlayıp ve hiçbir şey yapmayan kadınlar değildir. Gerçekten bir kadın bakımlı ise makyajın arka plan perdesi olan cildinin yaktığı sinyalleri ciddiyet ile karşılayan ve çözüm arama yolunda uğraş vermeyi istek ile kabul eden kadındır. Cildi kuru,yıpranmış ve solgun duran bir kadın bunu çok iyi makyaj ile kapatıp örtbas edebilir. Ama bu kalıcı bir çözüm sağlamış olur mu? Tabi ki de hayır!

Lütfen cildinin verdiği sinyalleri dikkate al ,lütfen ama lütfen kendine çok iyi bak . Bakımını ihmal etme. Kendini çok sev,koru ve kabul et. Sevgiyle sağlıkla kal.

Cilt Tipinize Göre Besleyici Bal Maskeleri


Hakkında Fatma Nazenin

Yazmak hobim. 10 Ekim'de 22 yaşıma gireceğim .Lisans mezunuyum. Okul hayatım cok aktif geçti özellikle insanlara yardım etme yol gösterme konusunda birçok etkinlik yönettim . Bir kaç kitap çalışmam var. Çeşitli gazete ve dergilerde makale,deneme,şiir gibi yazılar yazdım ve devam ediyorum. Insanlara birşeyler sunmaktan onlara yol göstermekten hoşlanıyorum. Cesaret,ilgi ve sevgi var bunun içinde. Modaya ve kadın hayatına rötuşlar ile dokunmak hoşuma gidiyor.Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır sözüne katılıyorum.. Son olarak: Kadına ve kadın güzelliğine yazılarımızdan ve sitemizden rahatlıkla ulaşabilir ve fikir edinebilirsiniz. Renk uyumundan kumaş kalitesine, tarihsel moda devriminden makyaj ürünlerine vs.dair araştırmalar ve öneriler üzerinde çalışıyorum. Takipte kalınız. Sevgilerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir