Daha Genç Görünmek için Makyaj Teknikleri ve Cilt Bakım Rutinleri

Daha Genç Görünmek için Makyaj Teknikleri ve Cilt Bakım Rutinleri

Daha Genç Görünmek için Makyaj Teknikleri ve Cilt Bakım Rutinleri

Zamanı durduramayız fakat olduğumuzdan daha genç gözükebiliriz. Uzmanların verdiği birkaç küçük bakım ve makyaj tüyosuyla olduğundan da genç görünebilirsiniz. İşte yaşınız kaç olursa olsun olduğunuzdan genç görünmek için tüyolar;

Genç Görünmek için Nasıl Makyaj Yapılmalı?

 • Çok fazla fondöten kullanmamaya özen gösterin. Eğer kullanacaksanız, hafif yapılı fondötenler veya BB kremler kullanın. Fazla cilt makyajı yapmak, cildinizin enfes almasını engeller ve kırışıklıklara zemin hazırlar.
 • Bakımlı olmanın yapı taşı hijyendir. Yüzünüzü sabah akşam, cilt tipinize uygun olan bir yüz temizleme jeliyle yıkayın. Bu, gün içerisinde cildinizde biriken kirleri temizler.

Sadece bakım ile de olmaz. Olabildiğince, sağlıklı beslenmeniz gerekir. Günde 2 porsiyon meyve yemeyi, süt ve süt ürünleri almayı unutmayın.
Daha Genç Görünmek için Makyaj Teknikleri ve Cilt Bakım Rutinleri

 • Sporu hayatınızda yer edinin. Şunu bilmelisiniz ki; spor yapmak vücudunuzu şekle sorar ve daha sağlıklı, dinç bir cilt sağlar.
 • Makyajınızla hiçbir zaman uyumayın. Porlarınızı tıkadığı gibi, siyah noktaları geliştirir. Cildinizdeki var olan nemi emer, susuz bırakır. Cildinizdeki ince kırışıklıkların büyümesini sağlar. Her gece makyajınızı temizlemeniz gerekir.
 • Cildinizi güneş ışınlarından karşı koruyun. Cilt hasarını, kırışıklıkları, kanseri önlemenin en iyi yöntemlerinden biri güneş koruyucusu kullanmaktır.

Cildinizin en iyi dostu sudur. Su, en iyi ve en ucuz cilt ürünüdür. Fazla tüketmek, cildi nemlendirir ve kırışık oluşumuna engel olur.
Daha Genç Görünmek için Makyaj Teknikleri ve Cilt Bakım Rutinleri

 • Makyaj olarak, mat ürün kullanımından kaçının. Özellikle de mat fondöten, kırışıklıkların içerisine girer ve onlar belli eder. Göz farı olarak da ışıltılı farlar tercih edin. Işıltı, her zaman daha genç gösterir.
 • Saçlarınızın rengine de dikkat edin. Tamamen sarışın olmak yerine, normal saçlarınızın içerisine veya uçlarına sarı tonları karıştırın.
 • Yaşlandıkça dudaklar hacim kaybeder. Koyu ve mat rujlar da bu görünümü belli eder. Bu yüzden açık renkli ve ışıltılı lipglossları hayatınızda yer edinin. Sizi daha genç gösterecektir.
 • Nemlendirici bakım rutininizde sizin herşeyiniz olmalıdır. Yaşınıza, cilt tipinize özel bir nemlendirici sürmeden dışarı çıkmayın.
 • Parlak pembe ve şeftali tonlarında allıklar kullanmak sizi daha genç ve taze gösterecektir. Aydınlatıcı sürmeyi de unutmayın, ışıl ışıl olun 🙂

Güzellik İpuçları
Daha Genç Görünmek için Makyaj Teknikleri ve Cilt Bakım Rutinleri

 • En büyük güzellik hatalarından biri de; saçların ve kaşların renginin farklı olmasıdır. Lütfen, saç ve kaş renginizin aynı olduğuna emin olun. Öbür türlü, yapay bir görüntü elde edebilirsiniz.
 • Cilt tipinize uygun yüz maskelerinizi haftada 1 ya da 2 kere uygulamayı es geçmeyin.
 • Daha fazla C vitamini almaya özen gösterin. C vitamini, cildinizin daha genç ve taze görünmesini sağlar. Bol bol içerisinde C vitamini içeren besinler tüketmelisiniz. Örneğin; portakal, mandalina, kivi, domates.
 • Size bir sır vereyim, pudra kullanmak yaşlandırıyor. Evet, doğru duydunuz. Makyajınızın daha kalıcı ve mat görünmesini sağlayan pudra, cildinizde ne kadar fazla kalırsa yüz hatlarınıza ve kırışıklıklarınıza işleyecektir. Zamanla da daha fazla görünür hale getirecektir.
 • Makyajınızda çok ağır ve koyu renkler kullanmaktan kaçının. Bu daha donuk ve yaşlı bir görünüm verecektir.Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 24 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir