Evde Yapabilecğiniz Tüm Cildiniz için Doğal Peeling Tarifleri

Evde Yapabilecğiniz Tüm Cildiniz için Doğal Peeling Tarifleri

Evde Peeling Tarifleri

Cildimiz kıyafetimizdir!

Aslında ne kadar kapatmaya çalışsak da dışarıdan bakıldığında bakımlı, parlak ve pürüzsüz tenler en dikkat çekici unsurlardan birisi. Her gün göz önünde olan ellerimiz, tırnaklarımız, ayaklarımız, topuklarımız en önemlisi yüzümüz.

Evde yüz peeling nasıl yapılır?

Yoğun da bir hayata sahipsek cilt bakımına gitmek, buna zaman ayırmak bir sorun bizler için. Peki evde cilt bakımımızı yapsak? Hem daha ekonomik hem de daha rahat. Üstelik çok pahalı olan o ürünlere de ihtiyacımız yok. Biraz başkalarından öğrendiğim biraz da kendi kullandığım yöntemlerden size sırasıyla bahsetmek istiyorum.

Evde Peeling Tarifleri

1-EL VE TIRNAK PEELİNGİ: Lavanta yağı gibi aromasını sevdiğimiz bir yağı alıp mutfak robotunda incelttiğimiz esmer şekeri içine atıyoruz. Ellerimizi tırnak etlerimizi bu karışımla ovalıyoruz. Hem ölü deriden kurtuluyoruz, hem kuru ellerimiz canlanıyor hem de lavantanın rahatlatıcı kokusundan faydalanıyoruz. Ben uğraşmak istemediğim zamanlarda limonu ikiye kesip üzerine tuz döküp ellerime peeling yapıyorum ve tırnaklarımı limonun içine yerleştirip (tıpkı süngerli kavonoz asetonlar gibi) ileri geri çevirdikçe manikürümü tazeliyorum. Limon hem kuru ciltte oluşabilecek kahverengiliği ve güneş lekelerini açmakta hem de kırışıklıklara karşı savaşmakta. Tuz ise kan dolaşımına, onarımına ve ekzama gibi hastalıkları azaltmakta ve cilt beyazlatmada etkilidir.

2-YÜZ PEELİNGİ: Zeytin yağı ve şeker en bilindik peeling yöntemi. Gerçekten nemlendiren ve ölü derilerden arındıran bir yöntem. Ama bir çay kaşığı süt, az limon suyu ve fasulye unu ile karıştırarak bu kür elde edilebilir. Bu kürü yüzünüze uyguladıktan sonra bol suyla yıkayın.

Tatlı badem yağı ;deri rengini geliştirir ve cildin parlaklığını korumasını sağlar, daha etkili ve daha derinden bir nemlendirme sağlar. Tahriş olmuş ciltlere iyi gelir ve derideki inflamasyonu yatıştırır. Kuru ve tahriş olmuş ciltleri rahatlatır. Cildi besler, yumuşatır ve kaşıntılara iyi gelir. Tatlı badem yağı E vitamini zenginliğinden ötürü akne oluşumunu da engeller ve koyu halkaları azaltır. Ciltte gözenekleri kapamadan hızlı bir şekilde emilir. Ayrıca süt ve pirinç unuyla elde edeceğimiz bir kürde cilt beyazlatmaya ve lekeleri azaltmada büyük etkisi olacaktır.

Evde Yapabilecğiniz Tüm Cildiniz için Doğal Peeling Tarifleri

3-VÜCUT PEELİNGİ: Türk kahvesi mucizesi! En güzeli duş jelimizin içine türk kahvemizi atıp liflenmek. Ama nem istiyorsak bebe yağının içine biraz türk kahvesiyle banyo sonrası peeling yapıp durulanmak hem ölü driden arındıracak hem de vücudumuzu nemlendirecektir. Türk kahvesi cildi yaşlılığa karşı korur ve lekeleri hafifletir en önemlisi selülite karşı doğal çözümdür.Evde Yapabilecğiniz Tüm Cildiniz için Doğal Peeling Tarifleri

4-AYAK PEELİNGİ: Kaya tuzu bu konuda bence bulunmaz hint kumaşı.Tuzlu su ayak yorgunluğunu aldığı gibi yukarıda belirttiğim gibi tuzun doğal çözümlerine  de bu peelingle ulaşabiliriz. Çay ağacı yağı anti bakteriyel özelliğiyle ayağı bakterilerden temizlemekte. Kokusu ve ferahlatıcı etkisiyle ayakları rahatlatmakta. Ayrıca lavanta yağı ph düzeltme etkisiyle ayaktaki terlemeyi indirgeyecek ve güzel kokusuyla rahatlatacak bir etkiye sahiptir.Evde Yapabilecğiniz Tüm Cildiniz için Doğal Peeling Tarifleri

Beni sitemizde ve ınstagram da takip edebilirsiniz. Güzel bir gün geçirmeniz dileği ile bir sonraki yazıda buluşmak üzere şimdilik hoşça kalın. Bütün güzellikler sizlerle olsun..

 


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir