Evde Kış Meyveleriyle Cilt Bakım Maskeleri

Evde Kış Meyveleriyle Cilt Bakım Maskeleri

Yaz bittiğine göre, kış meyveleri çoktan pazarlarda, marketlerde yerini aldı. Kışın soğuk hava yüzünden cildimiz daha fazla kuruyor, pul pul dökülüyor ve cansızlaşıyor. Kış aylarında nemden yoksun kalan cilt, kuruyor. Nemsiz kalan cilt daha erken yaşlanıyor ve kırışıyor. Bu nedenle kış aylarında cildimize çok daha iyi bakıp, bol bol nemlendirmeliyiz. Kış Meyveleri ile Maskeler uygulamayız.  İşte kış aylarında kış meyveleri ile cilt bakım maskeleri;

Evde Kış Meyveleriyle Cilt Bakım Maskeleri

Evde Kış Meyveleriyle Cilt Bakım Maskeleri

MUZ MASKESİ

Potasyum bakımından oldukça zengin olan muz, cildi nemlendirir. Cilt yağını kontrol altına alır, güneşin zararlı etkenlerinden cildi korur. İçerisindeki çinko sayesinde, sivilce ve akne ile savaşır, cilt dokusunu yeniler. Hasar görmüş, kurumuş cildi onarır, canlandırır.

MUZ MASKESİ NASIL HAZIRLANIR?

1 çorba kaşığı zeytinyağı

1 çorba kaşığı yoğurt

Yarım olgunlaşmış muz

Bütün malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra cildinize bu karışımı sürün. Fakat göz çevresinden uzak tutunuz. Yaklaşık 20- 25 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Zeytinyağı cildinizi nemlendirip, besleyecektir. Yoğurt içerisindeki laktik asit sayesinde tahriş olan cildin düzelmesine, yumuşatmasına ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Muz, cildi ışıltı katar ve yaşlanmaya karşı etkilidir. Haftada 2 gün yapabilirsiniz.

Evde Kış Meyveleriyle Cilt Bakım Maskeleri

GREYFURT MASKESİ

Greyfurt genelde akne tedavisinde kullanılır. Akne ile savaşan ve kurutan cilt kremlerinin içeriğine bakarsanız, greyfurt özünün olduğunu muhakkak görürsünüz. Akneleri tamamen temizlemesi ile bilinir. Kuru ciltler için doğal nemlendiricidir. Cilt üzerindeki kırışıklıklara iyi gelmesiyle bilinir.

GREYFURT MASKESİ NASIL HAZIRLANIR?

Yarım greyfurt

1 çorba kaşığı yoğurt

1 kase şeker

1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı

1 çay kaşığı bal

Bütün malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra cildinize bu karışımı sürün. Yaklaşık 25 dakika cildinizde beklettikten sonra soğuk suyla durulayın.

Bu maske cildiniz için nem bombası olacaktır. Hem sivilce ve akne izleriyle savaşacak, hem cildinizi nemlendirecek, hem peeling yapacak, hem de ince kırışıklıklar ile savaşacaktır. Haftada 1 gün yapabilirsiniz. Düzenli kullanımda faydasını göreceksiniz.

Evde Kış Meyveleriyle Cilt Bakım Maskeleri

 

KİVİ MASKESİ

İçeriğinde C vitamini sayesinde cildi besleyip, canlandıran kivi, genelde kırışıklık tedavisinde de sıkça kullanılır. İçeriğindeki asit cildi yeniler, besler. Bu sayede cildi ölü derilerden arındırır.

KİVİ MASKESİ NASIL HAZIRLANIR?

Yarım kivi

1 çorba kaşığı bal

1 çorba kaşığı yoğurt

Bütün malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra cildinize bu karışımı sürün. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla cildinizi durulayın.

İçeriğindeki asitler sayesinde cildinize peeling etkisi yaratacak ve ciltteki lekeler ve siyak noktalarla savaşacaktır.


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 24 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

2 yorumlar

  1. Merhabalar Kivi ciltteki siyah noktaları azaltır mi? Ya da muz? Teşekkürler

  2. Kivinin mucizeleri ne şaştim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir