Cilt Lekelerine Karşı Bitkisel Çaylar ve Dermarollerin Etkisi

Cilt Lekelerine Karşı Bitkisel Çaylar ve Dermarollerin Etkisi

CİLT LEKELERİ  BİTKİSEL ÇAYLARIN CİLT ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ ve DERMOROLLER

Cilt Lekeleri

Yaz aylarında aşırı güneş ışınlarına maruz kalan ciltte kahverengi lekeler meydana gelebilir . Özellikle açık tenli kişilerde cilt lekeleri daha çok görülebilir. Güneş lekeleri el, omuz, kollar, burun, alın ve yanaklarda görülür. Ciltteki lekeleri doğal yöntemlerle de açabilirsiniz.

Cilt lekeleri için limon suyu

Cilt Lekelerine Karşı Bitkisel Çaylar ve Dermarollerin Etkisi

Limon suyunun renk açma özelliği vardır, yalnız hassas ciltlerde limon suyu kızarıklıklara neden olabilir. Limon suyunu su ile inceltip cildinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Lekeli bölgeye masaj yaparak limon suyunu sürebilirsiniz.

Cilt lekeleri için elma sirkesi

Cilt Lekelerine Karşı Bitkisel Çaylar ve Dermarollerin Etkisi

Elma sirkesi bir çok cilt problemleri için kullanılabilir, yine asitik özelliği olduğu için su ile incelterek lekelerin üstüne uygulanabilinir. Yarım kaşık elma sirkesine 3-4 damla portakal yağı damlatılarak lekenin üzerinde 4-5 dakika bekletebilirsiniz. Haftada 2 kere uygulandığında cilt lekelerinde olumlu etki sağlar. Ciltteki kahverengi lekeler için alttaki peelingi uygulayabilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Peeling Tarifi

  • 1 Tatlı kaşığı mısır unu
  • 1 Tatlı kaşığı buğday yağı
  • 1 Tatlı kaşığı gül yağı
  • 1 Tatlı kaşığı kabak çekirdeği yağı
  • 1 Tatlı kaşığı avokado yağı

Yağları benmari usulü karıştırdıktan sonra mısır ununu ekliyoruz. Lekeli bölgelere masaj yaparak peelingimizi uyguluyoruz. Uygulamadan önce cildimiz temiz olmalı.

Buğday yağı hücre yenileyicidir. Kabak çekirdeği yağının cilt lekelerinde onarıcı etkisi vardır. Avokado yağı cilde nem verir. Gül yağı ise cildi güçlendirir ve sıkılaştırır.
Cilt sağlığı için E vitamini, B2 vitamini, çinko ve selenyum minerali içeren vitaminlerden de yararlanabilirsiniz.

Cilt Lekelerine Karşı Bitkisel Çaylar ve Dermarollerin Etkisi

E vitamini; Tüm cilt tiplerinde antioksidan özelliğine sahiptir, yaşlanma süresini yavaşlatır, cilt lekelerinde de olumlu etkisi vardır

B2 vitamini; Bu vitaminin eksikliği kahverengi lekelerin oluşmasına neden olabilir. Süt ve süt ürünlerinden B2 vitamini aldığımız gibi cildimize serum şeklinde de uygulayabiliriz.

Selenyum Minerali; Hücre korunmasında etkili olur ve vücuttaki bu vitaminin azalmasıyla da yine kahverengi lekelerin oluşmasına neden olabilir. Sebze, meyve ve kuruyemişlerde bulunan selenyum minarelini bu şekilde de alabiliriz ..

Çinko; Cildin canlanmasında ve onarılmasında yardımcı olur. Bunların yanında da lekeli bölgemize dermoroller uygulamamız gerekir.

Dermoroller Leke Tedavisinde Etkili Olurmu?

Dediniz veeee kazandınız. ? Evet dermoroller hem leke tedavisinde hem de cildin yenilenmesinde, ayrıca akne izlerinin giderilmesine yardımcı olur.

Peki Dermoroller Lekeli cilde nasıl uygulanır?
Önce cilt temizlenir ve peeling işlemi uygulanır, A,E,F vitaminleri içeren serum lekeli bölgeye sürülür ve dermoroller serumlu bölgeye uygulanır. İçinde bulunun iğnelerle cild uyarılmaya başlar, cildin yapısına göre de uygulama şekli değişir.

Eğer cildiniz hassas ve ince ise dermoroller en hafif şekilde uygulanır ve sadece cildin kızartılması sağlanır. Ama cildinizde hassasiyet yoksa dermoroller agresif çalışarak lekeli olan bölgenin hafif kanıtlaması sağlanır. Hasar gören cilt ise yenilenmek için yeni hücreler salgılamaya başlar.

Dermoroller dan sonra cilde ne gibi değişiklikler oluşur?
Dermoroller uygulanan cilt kızarır ve hassas olur. Uygulamadan sonra muhakkak yarıştırıcı bir maske uygulanmalı. Cilt birkaç gün içinde ölü deriyi atmak ister, bu yüzdende uygulanan bölgede soyulmalar başlar. Cildinizi dış etkilerden korumak içinde az faktörlü güneş koruyucu kullanabilirsiniz. Ama merak etmeyin dermomoroller uygulamasından 2-3 saat sonra rahatlıkla makyaj yapabilirsiniz ?

Dermoroller yazın uygulanmaz …? çünkü güneş ışınlarına maruz kalan cilt daha da hassaslaşır.

Dermoroller kendim uygulayabilirmiyim derseniz eğer; bence bu bu işi bilen birinin yapması daha etkili olur.✌️

Cilt Lekelerine Karşı Bitkisel Çaylar ve Dermarollerin Etkisi

BİTKİSEL ÇAYLARIN CİLDİMİZ ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Cildimizi dıştan beslediğimiz gibi içten de besleyerek destek olmak gerekir. Hazırlaması kolay, içimi yumuşak olan bitki çaylarının cildimize önemli faydaları vardır.

Örneğin ;
Nane çayı

• Toksinlerden arındırır
• Ciltteki çatlakların giderilmesine yardımcı olur
• Gözenekleri açarak siyah noktaların ve cilt lekelerinin onarılmasına destekler

Melisa Çayı

• Cildin yağ ve nem oranını sağlar
• Vücudun sakinleşmesinde yardımcı olur

Papatya Çayı

• Hücrelerin yenilenmesini sağlar
• Akneli ciltlerde sakinleştiri özelliği olduğundan sivilcelerin yok olmasına neden olur ..

Avakado Yaprağı Çayı

• Ciddi ve gözenekleri temizlemeye yardımcı olur
• Cilde nem kazandırır
• Cildin parlamasına yardımcı olur

Bütün bitki çayları günde 1 veya 2 iki kere içilmelidir ✌ Unutmayın! cildimizi dıştan beslediğimiz gibi içten de desteklemeliyiz. Buradaki öneri ve tavsiyeleri uygulayarak yüz ve cilt lekeleri için kesin çözüm bulmanız dileği ile…

Mutlulukla, Huzurla ve Güzellikle kalın

Cilt Bakım Uzmanı
Sinem Güner İyiler

Diğer yazılarımı okudunuz mu?


Hakkında Sinem Güner İYİLER

Güzellik Uzmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir