Cilt Bakımında Olmazsa Olmaz Olan Ürün: Nemlendirici

Cilt Bakımında Olmazsa Olmaz Olan Ürün: Nemlendirici

Cilt Bakımında Olmazsa Olmaz Olan Ürün: Nemlendirici. Cilt bakımı şakaya gelmez. Cilt bakımının olmazsa olan ürünleri vardır ve bunlar arasında en temel ürünlerden bir tanesi de nemlendiricilerdir.

Nemlendiriciler cilt tipi fark etmeksizin her yaşta kadın ve erkekler tarafından günlük rutin dahilinde kullanılması gereken ürünlerdir.

Cilt Bakımında Olmazsa Olmaz Olan Ürün: Nemlendirici

Nemlendirici Ürünler Hakkında 

Hafif, kolay emilen yüz nemlendiriciler  cildin taze, ipeksi yumuşaklıkta ve daha parlak görünmesini sağlamak için ideal olan ürünlerdir. Ve tüm gün cildi nemlendirme görevi üstlenirler dahası nemi korur ve cilde kilitlerler. Kimilerinde E vitamini ile formüle edilmiş, hyaluronik asit ve buğday tohumu yağı dolgusu gibi bileşenler de bulunur ki tüm bunlar ürünün  nemlendirici etkisi yanında cildin yaşlanma belirtileri ile de etkin bir biçimde savaşırlar.

Form olarak bakıldığında krem, losyon gibi değişik formlarda bulunabilirler. Ebat olarak bakıldığında ise 50 ml olanlar da vardır. 100 ml ya da daha yüksek miktarlarda olanlar da.

Nemlendirici ürünler özel şişede, tüpte ya da cam kavanoz içinde de satışa sunulabilir olan ürünlerdir. Markadan markaya değişmektedir.

Cilt Bakımında Olmazsa Olmaz Olan Ürün: Nemlendirici

 

Nasıl Kullanılır?

Nemlendirici olan ürünlerin formuna bakılmaksızın kullanımları şu şekildedir: Öncelikle cilt temizleyici ile cilt temizlenir, akabinde tonik uygulaması yapılır ve en son aşamada da cilt tipi için uygun olan nemlendirici sürülür ve arzu edilirse bundan sonra diğer bakım ürünleri ya da makyaj aşamasına geçilir. Bakımın günlük rutininin son adımıdır. Günde bir defa kullanılmaları yeterli olan ürünlerdir.

Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İyi bir nemlendirici nasıl olmalıdır sorusuna verilebilecek olan yanıtlar şunlardır:

  • Mutlaka cilt tipine uygun olan ürünler olmalıdır. Kuru ciltler için olanı kuru ciltlere, yağlı ciltler için olanı yağlı ciltlere kullanılmalıdır zira her cildin yapısı farklıdır.
  • Uzmanların önerdiği nemlendiriciler kullanılmalıdır.
  • Paraben, parfüm, alkol gibi cilde zarar veren bileşen içeren ürünler tercih edilmemelidir.
  • Ürün etkinliği klinik bulgular ile kanıtlanan ürünler alınmalıdır.
  • İşin para kısmına asla ilk planda yer verilmemelidir.
  • Bilinen markaların ürünleri alınmalıdır
  • Ürünler bilinen adreslerden alınmalıdır.
  • Olabildiğince E vitamini gibi ekstra bileşenleri olanlar ilerleyen yaşlarda tercih edilmelidir.

Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir