Cildinizle Aynı Yaşta mısınız? Yaşa Göre Cilt Bakımı

Cildinizle Aynı Yaşta mısınız? Yaşa Göre Cilt Bakımı

Cildiniz yaşınıza uygun mu?

Gün geçtikçe cilt bakımı için yeni teknikler gelişmekte, önceki nesiller daha doğal maskeler ile cilt bakımlarını yaparken günümüzün gelişen teknolojisi ile her geçen gün yeni bir cilt bakım ürünü ve tekniği görüyoruz. Losyonlar, Botoks, Dispers, Doldurucular, Lazerler, Cilt Sıkma vb… Cilt bakım seçeneklerinin çok olması harika, ancak bunları kullanmaya başlamak için doğru zamanı bilmek önemli. Hangi yaşta, bunlardan birini (veya daha fazlasını) rutininize eklemelisiniz. Hangi cilt bakım tekniği sizin için doğru? Veya bir şeyi düzeltmeye çalışmak için çok mu geç kaldınız?

İşte bazı öneriler, cilt bakım teknikleri ve genel kurallar:

Cilt Bakımı

20’li yaşlarınızda:

Yüzünüzü, boynunuzu, göğsünüzü ve ellerinizi her sabah güneşten koruma uygulamaya başlamak için ASLA erken değildir. Mümkünse genç yaşlarınızda veya 20’li yaşlarda başlayın. Sabah bir kez cildinize bakım kremi uyguladığınızda 30 saniye kaybedersiniz ama bu cildinizi yıllarca yaşlanmadan kurtaracaktır.
Sabahları güneş kremi ve iyi bir nemlendirici ile takip eden sağlam bir temel cilt bakımı rutini oluşturun. Gece, retinol veya Renova / tretinoin  gibi bir A vitamini kremi kullanın.
Sahip olmadığınız sorunları “düzeltmeyin”. 25 yaşındaysanız ve kaşlarınızı çattığınız da çizgiler yoksa Botox / Dysport’a başlamak yalnızca zamanınızı ve paranızı boşa harcar. Yalnızca sorunlar geliştiğinde başlayın; Ve kim bilir, şanslı olabilirsiniz ve hiç ihtiyacınız olmayabilir.

30’lu yaşlarınızda:

30’ların ortalarına geldiğinizde, çoğu kadın ve erkekte kaş çatma çizgileri veya üst dudak çizgileri görülmeye başlamıştır. Bu genellikle Botox gibi küçük dozlarda koruyucu ve önleyici tedavilere başlamak için iyi bir zaman / Dysport bir yılda 2-3 kez uygulanabilir. Ancak eğer sizde bu kırışıklıklar oluşmuşsa bu tedavi yöntemlerini alın.
Neredeyse herkes 30’larından başlayarak fotorejenerasyon / IPL’den fayda görebilir. Farklı IPL’lerle güç ve sonuçlarda büyük bir fark var, bu nedenle lütfen bu Laser kuzinesinin SkinTour.com’daki bilgilerine bakın. Küçük kahverengi lekeleri, dilate kan damarlarını temizler ve cilt dokusunu iyileştiren küçük bir kolajen üretir.

40’lı yaşlar ve sonrası:

Doldurucular, 40-50 yaşları arasında çoğu kadını / erkeği etkileyen kırışıklıklara ve sarkmalara yardımcı olabilir. Yılda iki kez bir şırınga veya iki hiyalüronik asit dolgu maddesi ile başlamak sarkmayı geciktirir. Herkes için ideal değildir, bu nedenle mevcut sarkmayı ve daha sonra bakımını düzeltmek için doktorunuza danışın.

Lazer tedavilerinin bu yaşta özelleştirilmesi gerekir. Thermage / Ultherapy gibi cildin sıkıştırılması veya Fraxel Dual veya fraksiyonlu karbondioksit lazeri gibi daha yoğun bir lazer cilt iyileştirmesine ihtiyaç duyabilirsiniz – gerçekten bireye göre değişir, bu nedenle bir danışmana ihtiyacınız olacaktır.

60’lı yaşlar 

Cildiniz bu teknolojilerle hala dikkat çekici ve güvenle iyileştirilebilir, sadece biraz daha zaman, daha fazla tedavi ve daha fazla masraf gerektirir.
Ve, her yaş için bazı iyi tavsiyeler:

Pazarlamacılardan veya arkadaşlarınızdan duyduğunuz her şeye inanmayın. Kendi web araştırmalarınızı (tanınmış sitelerde) yapın ve doktorunuzla konuşun, aynı zamanda kendi cildinizi ve reaksiyonlarını da göz önünde bulundurun. Hepimiz farklıyız, bu yüzden başkaları için işe yaramış bir tedavi yöntemi sizin için işe yaramayabilir.

Aynı anda birden fazla yeni cilt bakımı ürünü kullanmayın.
Yeni bir cilt bakımı ürününün yararlı bir etkisini görmek 1-3 ay sürer unutmayın.

Kaynak: Brandith Irwin, MD

 


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir