Cildinizi Kış Mevsimine Hazırlayın
Woman with snowflake

Cildinizi Kış Mevsimine Hazırlayın

Kış mevsimi geldi! Cildimiz çok daha fazla kuruyacak, nemsiz kalacak, dudaklarımız çatlayacak, Bu nedenle diğer mevsimlerden daha fazla bir şekilde cildimize kış mevsiminde daha iyi bakmalıyız. Günlük, haftalık ve aylık cilt bakımımızı düzenli olarak yapmalıyız. Cildinizi kış mevsimine hazırlayın. Kış aylarında cilt bakımı nasıl olmalıdır?

Cildinizi Kış Mevsimine Hazırlayın

CİLDİNİZİ KIŞ MEVSİMİNE HAZIRLAYIN

Öncelikle her gece yatmadan önce, makyajımızı çıkarmayı unutmuyoruz değil mi? Tabiki de bunu söylemeye bile gerek yok. Ancak sadece makyajı çıkarmak yetmiyor, bir de makyaj kalıntılarını derinlemesine temizlemek için yüz yıkama jeli ile cildimizi iyice temizlemeliyiz. Fakat çoğu, yüz yıkama jeli cildimizi temizledikten sonra oldukça kurutuyor. Hatta, üzerine nemlendirici sürmez isek, cildimiz pul pul dökülüyor. Bir de kış aylarında cildimiz 10 kat daha fazla kururken, cildimizi kurutan yüz yıkama jellerini kullanmaktan vazgeçmeliyiz. Onun yerine, daha kremsi yapıda yüz yıkama jellerine yönelmeliyiz. Kış aylarında cilt bakımı çok önemlidir.

 

Cildinizi Kış Mevsimine Hazırlayın
Kremsi ve nemlendirici özellikli yüz temizleme jellerine yönelmeliyiz.

Sadece yaz aylarında güneş kremi kullanıldığını sanmıyorsunuz değil mi? Yaz-kış güneş kremi kullanmalıyız. Güneş ışınlarının cildimiz üzerindeki etkisi mevsimlere göre değişmiyor. Güneş ışınları cildimize yaz-kış aynı etkide zarar veriyor. Bunun mevsimler ile alakası yok. Yazın, güneşin daha fazla olması, kış aylarında güneşin daha az olması cildimiz üzerindeki etkisi aynıdır.

Cildinizi Kış Mevsimine Hazırlayın

Cilt bakım maskeleri, kış aylarında çok daha fazla işimize yarayacaktır. Çünkü, cildimiz kış aylarında çok daha fazla kurur. Cildinizi derinlemesine nemlendiren, içeriğinde çeşitli vitaminler bulunan, temiz içerikli maskeler haftalık bakım rutininizde daima bulunsun. Kış mevsiminde, çok daha ışıltılı, bakımlı, sağlıklı ve canlı bir cildiniz olsun.

Cildinizi Kış Mevsimine Hazırlayın

Yüzünüzü çok fazla yıkamamayı tercih edin. Çünkü cilt daha kendi yağını tolere etmeden, siz yeniden yıkadığınızda cildinizin kurumasına sebep olursunuz. Ayrıca, cildinizi çok faza alkol içeren, cildinizi yakan ve kurutan tonikler kullanmamalısınız. Unutmayın, tonikler her daim cildinizi kurutacaktır.

Cildinizi Kış Mevsimine Hazırlayın

Kış mevsiminde, cildiniz daha fazla kuru olacağından, nemlendirici seçiminizde çok önemli bir unsur olacaktır. Cildinizi soğuk havalardan koruyacak, derinlemesine bakım yapan ve nemlendiren bir nemlendirici seçmelisiniz. Nemlendirici, makyajın verdiği zararları minimum seviyeye indirecektir. Her sabah ve akşam, temizlenmiş cilde düzenli olarak nemlendirici uygulamanın faydalarını göreceksiniz.

Cildinizi Kış Mevsimine Hazırlayın

Tıpkı cildiniz gibi, göz altınız da kış mevsiminde çok daha fazla kuruyacaktır. Bu nedenle, yaz aylarında kullandığınız göz altı kreminden daha yoğun nemlendiren bir göz altı kremi edinmelisiniz. Unutmayın; kırışıklıkların en büyük sebebi cilt kuruluğudur. Bu nedenle cildinizi düzenli ve yoğun bir şekilde nemlendirmelisiniz.


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 23 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

2 yorumlar

  1. Çok güzel olmuş:)

  2. Cilt icin nem çok onemli?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir