Cildinize Aloe Vera Mucizesi

Cildinize Aloe Vera Mucizesi

Halk arasında pek bilinmeyen ancak eski zamanlardan bu yana güzellik denilince akla gelen aleo vera mucizevi bir bitkidir. Sayamayacağımız kadar çok faydası bulunan bitki birçok cilt bakım ürününde kullanılmaktadır. Bitkinin Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanması da faydalarını bir kez daha vurgulamaktadır. Bitkinin haricen kullanımının herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Özellikle son dönemlerde jeller, kremler, şampuanlar ve diğer aleo vera içerikli ürünler hayatımızda hızla yer almış durumda. Peki cildimize birçok yararı bulunan bu bitkinin doğal bir biçimde kimyasal işlemlere uğramadan cildinize uygulanabileceğini söylesem. Evinizde pencere kenarına yerleştireceğiniz bir saksı içerisinde kendi bitkinizi yetiştirebilirsiniz.

Cildinize Aloe Vera Mucizesi
Aleo vera bitkisini evinizde pencere kenarında bir saksı içerisinde yetiştirmeniz mümkündür. Son zamanlarda bitkinin doğal halini kullanmak isteyen kişilerin en büyük gözdelerinden biri saksı içerisinde aleo vera yetiştirmektir.

Aleo Vera Bitkisinin Cildimize Faydaları Nelerdir?

Aleo veranın yapraklarında bulunan jelimsi yapı vitamin ve mineraller açısından oldukça zengindir. İçeriğinde B1, B2, B3 ve B6 vitaminlerinin yanı sıra 12 çeşit vitamin ve 20 den fazla mineral yer almaktadır.

 • Cilt üzerinde tedavi edici etkileri vardır. Yanık ve yaraların tedavisinde sıklıkla kullanılır. İçeriğinde ki yararlı vitamin ve mineraller sayesinde yaranın iyileşme hızını arttırır. Aynı zamanda cildi güneşin zararlı ışılarından da korumaktadır.
 • Kolajen üretimini arttırarak cildin yaşlanmasını geciktirir.
 • Kuru ciltlerin nemlendirilmesini sağlar.
Cildinize Aloe Vera Mucizesi
Sivilce tedavisinde aleo vera kullanımı etkilidir. İltihap sökücü özelliği sayesinde sivilcelerin tedavisinde büyük oranda başarı sağlar ve önceden kalma izleri geçirir.
 • Selülitlerin azalmasını sağlar. Düzenli olarak spor eşliğinde kullanılan aleo vera jeli selülitlerin azalmasını sağlar. Bu jelin selülit tedavisindeki etkisi dermatolojik olarak kanıtlanmıştır.
 • Aleo vera içerikli çayların metabolizmayı düzenler, bağışıklık sistemini güçlendirir ve kalp damar hastalıklarına iyi gelir.
 • Jelin nemli saç diplerine masaj yaparak uygulanması kepek sorununun giderilmesini, kuru saça uygulanması ise saçlarda ki elektriklenmenin azalmasını ve düz bir görünüme sahip olmasını sağlar.
 • Alerjik reaksiyonlara sahip olan ciltlerde aleo vera içerikli sabunların kullanılması veya jelin doğrudan cilde uygulanması bu etkilerin yüksek oranda iyileşmesine katkı sağladığı bilinmektedir.
  Aloe Veralı Kişisel Bakım Ürünleri ve Aloe Veranın Faydaları

Hakkında Büşra Çelik

Merhaba ben Büşra. Umarım yazılarımı beğenirsiniz ?

2 yorumlar

 1. Aloe verayi bende kullandım elleri çok yumusatiyor ve ayrıca aloe verayi saçlar için da kullanıldığını duymuştum?

 2. Aloe verayi bende kullandım elleri çok yumusatiyor ve ayrıca aloe verayi saçlar için da kullanıldığını duymuştum?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir