Besinlerin Cilt Bakımındaki Yeri ve Cildimize Etkileri

Besinlerin Cilt Bakımındaki Yeri ve Cildimize Etkileri

Vücut için gerekli olan vitamin ve minerallerin düzenli tüketmekte cildinizin esnek olmasına, sıkılaşmasına ve kırışıklıkların azalmasına ve cilt hücrelerinde tahribatın neden olan oksidatif hasarı önlemek için yardımcı olur. Yeterli derecede vitamin ve minerallerin yanında da doğru oranda su tüketmek gerekmektedir. Gelelim Besinlerin Cilt Bakımındaki Yeri ve Önemine Besinlerin Cilt Bakımındaki Yeri ve Cildimize Etkileri

Besinlerin Cilt Bakımındaki Yeri

HAVUÇ 

A vitamini yönünden çok zengin olan havuç cilt ve göz sağılığı açısından önemli bir besindir. Birçok kozmetik kremlerinin üstünde “retinol içerir” yazmaktadır, havuç cilt için doğal retinol işlevi göstererek antioksidan etkisi sağlar bu da cildin daha genç gözükmesine neden olur.


DOMATES 

Besinlerin Cilt Bakımındaki Yeri ve Cildimize Etkileri

Likopen içeren domates, cildi güneş ve yaşlılık lekelerinden korur. Kırışıklıkların azalmasını sağlar.


BALIK

Cilde iyi gelen besinlerden biri de Omega 3 bakımından zengin olan somon balığı alerjik reaksiyonlardan dolayı tahriş olan cildin onarılmasına yardımcı olur. Cilde nem kazandırarak güneş ışınlarından korur. Soğuk Deniz balıkları Cilt için önemli olan selenyum açısından çok zengindirler.


CEVİZ 

İçinde bulundurduğu yağ asitleri ile cildin yenilenmesini ve sağlıklı görünmesini sağlar, hücre yapısının korunmasına neden olur. Ayrıca beyin fonksiyonlarına bir doping etkisi yapar. Cevizin fiziki görünümüne dikkatlice bakarsanız, tipik bir insan beynini andırdığını fark edeceksiniz.


PORTAKAL 

C vitamininden zengin olan portakal deri dokusunun genişlemesini sağlar, yaşlanma etkilerini azaltır, sigaranın cilt üzerinde oluşturduğu olumsuz etkileri onarır ve kırışıklıkları azaltılır. Özellikle sigara içenler cilt üzerinden oluşan kırışıklık ve kuruluğa karşı C vitaminini düzenli olarak  almalılar.


YUMURTA

Besinlerin Cilt Bakımındaki Yeri ve Cildimize Etkileri

Yüksek protein ve amino asit içerir. Cildin kendini yenilemesine yardımcı olur. A vitamin açısından zengin olan yumurta cilt hücrelerini güçlendirerek leke oluşumunu engeller.


ÜZÜM 

E ve C vitaminlerden zengin bir besindir. Cilde parlaklık verir, güneşin zararlı ışınlarından korur, cilt lekelerinin görünümünü azaltır.


SU 

Besinlerin Cilt Bakımındaki Yeri ve Cildimize Etkileri

Tüm organlarımız için çok önemli bir yeri olan suyun cildimiz içinde önemini Saymakla bitiremeyiz. Cildi nemlendirir esnekliğini korur, kırışıklıkları azaltır, akne ve siyah noktaların oluşmasını engeller, yaşlanmanın etkilerini geciktirir.

Besinlerin Cilt Bakımındaki Yeri çok önemli ve asla göz ardı edilmemelidir.

Cildimize önce içten bakım yapmak lazım… Deri üstüne sürülen onarıcı özellikli kremlere doğru ve dengeli beslenerek yardımcı oluruz. Hiçbir ürün tek başına sonuç vermez, serbest radikallerin deri yüzeyine bıraktığı olumsuz etkileri içten aldığımız besinlerle cildimizin onarılmasına yardımcı olmuş oluruz.

Mutlu, Huzurlu ve Güzellikle Kalın
Cilt Bakım Uzmanı
Sinem Güner İyiler


Besinler” ile “Cilt Bakımı” Konularında Öne Diğer Makaleler


Merhaba, bugün sizler için yazın habercisi ve doğanın bize en güzel hediyelerinden olan kırmızı renkli meyvelerin faydaları… Devamını oku


 

Sarı Renkli Meyvelerin Cilt Güzelliğine Olan Etkileri

Merhaba, bugün sizler için yazın habercisi ve doğanın bize en güzel hediyelerinden olan Sarı Renkli Meyvelerin Faydaları Devamını oku


Bitkisel Yağlar ve Özellikleri – Cilt Bakımında Doğal Yağların Etkileri

Bitkisel yağlar cildimizde, saçımızda, tırnaklarımızda, kaş ve kirpiklerimiz de, eklem ağrılarımız da, yaralarımız da vücudumuzu rahatlatmak istediğimizde… Devamını oku


Hakkında Sinem Güner İYİLER

Güzellik Uzmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir