Yoksa Evlilik Teklifi Mi Bekliyorsun?

Yoksa Evlilik Teklifi Mi Bekliyorsun?

Çok iyi giden bir ilişkiniz var. Birbirinizi yeterince tanıdığınızı düşünüyorsunuz. Geleceğe dair farklı planlarınız yok ve hayallerinizin baş kahramanı hep sevgiliniz.. Ve hayat birleştirecek olgunluğa sahipsiniz. Tebrikler, o son resmi adıma çok yaklaşmışsınız. Yani evlilik teklifi için tüm şartlar sağlanmış ve sadece o günü mü bekliyorsunuz? O zaman gelin biraz kız kıza konuşalım!

Yoksa Evlilik Teklifi Mi Bekliyorsun?Teklif Geleceği Günü Önceden Kestirmek

Biz kadınlar birçok şeyi belli etmesek de önceden anlayabiliyoruz. O gün yapılacak bir sürprizi, bir hediyeyi, bir şakayı vb. Bunun nedeni bizim kurnazlığımız mı yoksa beylerin bilerek belli etmeleri mi bilemiyoruz. Ben bir erkeğin evlilik teklifi edeceği günü mutlaka belli edeceğini düşünüyorum. Hepimiz erkek arkadaşlarımızı yeterince tanıyoruz değil mi? Mesela eğer sürekli şık bir yere yemeğe gitmiyorsanız, yemeğe gideceğinizi öğrendiğinizde o günden şüphelenebilirsiniz. Tabi kendinizi fazla umutlandırıp sonradan üzülmenizi istemem. Ama tedbirli olmakta yarar var değil mi? O zaman başlayalım!

Yüzük Zevkinizi Öğretmek

Herkesin tarzı başkadır. Erkek arkadaşınızın sizin için düşündüğü ve beğendiği yüzük sizin pek hoşunuza gitmeyebilir. Ama bu yüzüğü sizin yıllarca takacak olduğunuzu düşünürsek, erkek arkadaşınız da sizin sevdiğiniz bir yüzüğü almak isteyecektir. Sonuçta aldığı yüzüğü mücevher kutusunda değil, parmağınızda görmek isteyecektir. Bu yüzden samimiyetine güvendiğiniz erkek arkadaşınıza laf arasında veya bir başkasının hikayesini anlatırken bilgilendirircesine beğendiğiniz yüzük tarzını gösterin. Bu bir taktik değil, erkek arkadaşınızı ilerde aldığı yüzüğü beğenmediğinizi söyleyerek kırmamak için yaptığınız bir iyilik diyelim.

Neden Pırlanta?

Pırlanta, binlerce hatta milyonlarca yılda ortaya çıkan elmasın dikkatlice ve ustaca kesilmesiyle ortaya çıkar. Yani her kesilen pırlanta tektir. Eşi, benzeri bulunmaz. Bu yüzden evlilik tekliflerinde kullanılır. Teklif edilen kişiye özel olduğunu hissettirmek için en güzel hediyedir. Evlilik tekliflerinde tektaş yüzük hediye edilmesi 1700lü yıllarda Avrupada ortaya çıkmıştır.

Peki, siz hangi yüzüğü beğeniyorsunuz?

Yoksa Evlilik Teklifi Mi Bekliyorsun?

 

8 çeşit yüzük modeli vardır. Bu modellere ek bilgi olarak; kesim, karat, berraklık ve renk de eklenir. Yüzüğün fiyatını belirleyen birincil faktör karattır. Karat yüzüğün boyutundan bağımsız, sadece ağırlık birimidir. Diğer etkenler de devreye girip yüzüğün fiyatını oluşturur.

Yüzüğün Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Her fiyata yüzük bulmak kolaydır. Peki size ne kadarlık bir yüzük takılması gerekiyor? Ben şahsi olarak bu konuyu yersiz ve itici bulsam da dünyada bunun belirlenmiş bir fiyatı var. Yüzük alacak kişi, kendi maaşının 3 katı fiyatında bir yüzük alınması uygun görülmüş her yerde. Yani 3000₺ maaş alan biri sevgilisine 9000₺ değerinde yüzük alırken, 15000₺ maaş alan biri 45000₺ değerinde bir yüzük almalı bu kurala göre.

Yoksa Evlilik Teklifi Mi Bekliyorsun?Yüzüğümüzü Seçtik. Sıradaki?

Beğendiğiniz yüzüğü artık sevgiliniz biliyor. Sizi tanıyan sevgiliniz zaten siz dikkat çekmeyi sevmiyorsanız, size kalabalıklar önünde ilan-ı aşk ederek evlilik teklifi etmeyecektir. Gösterişi seviyorsanız, piknik alanında bir teklif düşünmeyecektir. Ben geneli ele almak istiyorum ve şık bir restoranda edilen evlilik teklifini ele alacağım.

Hazırlıklar Başlasın!

Teklif sinyalleri başladıysa hemen bir alışverişe çıkmanın ve güzellik merkezinizden randevu alma zamanınız gelmiştir. Kimse size ilerde herhangi bir günün fotoğrafını sormaz. Ama evlilik teklifi aldığınız günün “I said YES!” temalı fotoğraflarını görmek isterler. En önemlisi siz bu büyüleyici günü hatırlamak için yıllarca o fotoğrafa bakacaksınız. Bu yüzden rengiyle veya deseniyle değil ama modeliyle dikkat çekecek, asil şık bir elbise ve stiletto ayakkabı öneririm. Böylelikle yıllar sonra da fotoğrafınız demode görünmez . O muhteşem yüzüğünüzü ojesiz kısa tırnaklı ellerinize takmak istemezsiniz değil mi?

Yoksa Evlilik Teklifi Mi Bekliyorsun?Ben görseldeki oval veya stiletto biçimli protez tırnak öneriyorum. Lakin ojeniz nude, kırmızı veya rakı beyazı olmalı. Böylelikle yüzük elinizde çok daha güzel görünecektir.

Herkese ruh eşini bulabileceği bir hayat diliyorum.. Şimdiden mutluluklar!


Hakkında Denizbozkurt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir