Yaz Aşkları Güzeldir

Yakında ben de farkındayım hani o meşhur filmde aşk filmlerinin unutulmaz yönetmeni gibi ben de bu güzelim sitenin aşk üzerine yazan daha doğrusu en çok yazan yazarı olacağım ama çok sorun değil ve ben evet aşkı yazmak istiyorum, aşkı yazabilmeyi de seviyorum. Bugün de yaz aşkları diyeceğim ama yazmak ne kadar zor ise aşkı yazmak da bir o kadar zor işin özünde.

Aşkın yazı kışı olur mu diye düşünebilirsiniz ki son derecede haklısınız ama aşkın kendi içinde bile halleri var. Her aşkın ilkbaharı, yazı, sonbaharı ve bir de miladı demek olan kışı olduğuna göre yaz aşkı kavramını da çok sorgulamamak gerekiyor.

Nedir Yaz Aşkı? Kimlere Vurur? 

Yaz Aşkları Güzeldir

Şimdi tam da bu noktada size bir soru yöneltmek istiyorum. Sizin hiç yaz aşkınız oldu mu? Oldu ise kaç yaşında? Nasıl hissettiniz kendinizi? Nasıl bitti? Hatta bu noktada soruyu biraz daha ileri götürüyorum kaç kere yaz aşkı yaşadınız?

Hayır, hayır canınızı sıkmasın bu sorular, canınızı sıkmak için yaza sayılı günler kala sormadım bu soruyu. Çocuğuna bile karışmayan bir anne olarak sizlere hesap sormak aklıma bile gelmez. Dahası ben bu soruları aslında biraz da kendime sordum ama anladım ki benim hiç yaz aşkım olmamış. Ne tuhaf değil mi? 50 yaşındayım ve yolun bir yaz aşkından hiç geçmemiş. Bundan sonra geçer mi bilemem.

Çocukluğumuzda öyle deniz kenarına gidilen tatillerimiz olmadı bizim o yüzden ilk gençlik yıllarımda kaçırdım. Sonrası kariyer günleri, arada evlilik derken bugünlere kadar geldim.

Ama biliyorum çok güzel yaz aşkları yaşayanlar var. Son yıllarda gittiğim farklı beldelerde gençleri görüyorum. Öyle saf, öyle masum, öyle temiz ki? İşte tam da bu noktada size bir başka soru yöneltmek istiyorum nedir yaz aşklarını farklı kılan.

Yaz Aşkları Güzeldir

Ben hemen söyleyeyim mi yanıtı? Aslında çok basit. Üstte de ifade edildiği en saf en temiz aşklardır. Aşkın tüm mevsimleri o kısacık döneme sığar. Bilirsiniz o yaz aşkıdır belki de bir daha onu hiç görmeyeceksinizdir. O yüzden çok kasmadan, çok yormadan geçer.  Her şey yazın plajın denizin güzelliği doğanın tüm tonları arasında geçer. Bir yaz yağmuru gibidir. Üşütmez, biteceğini bilirsiniz ama kendince öyle güzeldir ki korkmaz kaçmazsınız.

Bilmiyorum siz ne diyorsunuz bu söylediklerime ama ben tam olarak böyle düşünüyorum. Elbette kimileri daha uzun süre sürebiliyor ve kişinin ilişkisi ciddi bir boyuta evrilebiliyor. Yazlıklarında tanışıp sonrasında evlenen insanlar da var ama onlar biraz istisna. O bölgenin yerellerinde yaşanan aşklar bulunur. O doku ambiyans içinde. Belki başka bir ortamda yine aynı iki insan olarak karşılaşsanız bu güzelliği yakalayamayacağınız.

Eğer sizin de karşınıza böyle bir aşk çıkarsa sonuna kadar tadını çıkarın. Ben öyle yapacağım mesela.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir