Şeyma Subaşı Özelinden Boşanma ve Nafaka Olayları

Şeyma Subaşı Özelinden Boşanma ve Nafaka Olayları

Şeyma Subaşı Özelinden Boşanma ve Nafaka Olayları. Haber gündemimize öylesine düştü ki ayın son yazısını bu konuda yazmak farz oldu.  Bir anda gözlerden uzak bir noktada daha önceden insanların hiç haberi olmadan tek celsede boşanınca insanlar bir şaşırdı.

Ama bunun yanında bir de Şeyma Subaşı alacağı nafaka konusu var ki insanlar ister istemez Şeyma Subaşı’nın yerinde olmak istiyor. Ayda 125 bin Türk Lirası nafaka ve kendisine verilen ev.  Oh diyorsunuz ne güzel bir yaşam.

Ülkemizde Cumhurbaşkanı bile bu kadar para almaz iken insanın aylık böyle bir para alması ah dedirtiyor.Şeyma Subaşı Özelinden Boşanma ve Nafaka Olayları

Bu Kadar Nafaka Değer mi?

Şeyma Şubesi ya da bir başkası. Ya da diğer bir deyiş ile aşka değer biçilmeli mi? Evlilikler bittiğinde insanların kazanmadan çalışmadan sırf ünlü çok zengin birisi diye de bu yapılabilir mi? Bunlar oldukça tartışmalı olan konular.

Ama insanların aklına gelen bir diğer soru da şu insan birinden boşanmak için bu kadar parayı veriyorsa acaba nelerden bıkmıştır ki bu kadar parayı gözden çıkarabilir? Sorular çok ve kimi zaman yanıtlar kişilere özel.

Elbette iki kişi arasında yaşananları bilmek mümkün değil. Bilinmesi de gerekmiyor. Kanuna uygun olduktan sonra iki taraf için de sorun yok ise hariçten gazel okumak da gerekmiyor ve biraz da nafile olan bir durum ama işte insanoğlu düşünmeden edemiyor.

Şeyma Subaşı Özelinden Boşanma ve Nafaka Olayları

Ortada genç ve güzel bir kadın ve başarılı çok zengin bir iş insanı var. Sürekli olarak göz önündeler ve insanların merak etmesi son derece normal.

Ama İşte

Bizim burada asıl ifade etmek istediğimiz durum daha bir başka. Biz eşit bir dünya düzeninde hak ve hukuk diyen insanlar olarak aşkın, ilişkilerin bu kadar ucuzlatılmasına karşıyız. Her şeyin dejenere olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu bizim gibi olan insanları ürkütüyor.

Değerlerimizin böylesine tüketilmesine anlam vermekte zorlanıyoruz. Yaşananlar bize biraz yozlaşma, biraz sığlaşma gibi geliyor ki bu yüzden bu yazılar kaleme alınıyor. Çünkü çocuklarımız var, önlerine çıkan Şeyma Subaşı gibi pop figürleri rol model alma düşünceleri bizi ürkütüyor. Bu bizim düşlediğimiz şeyler değil.

İşin kolayına kaçmadan üreterek emek vererek yaşamak isteyenler bizler bu yeni dünya kavramlarını anlamakta zorlanıyoruz. Çocuklarımız böyle bir şey yaparsa ne yaparız kendi adıma hiçbir fikrim yok ve düşünmek istemiyorum.

Ötesi zaten bizim haddimiz değil.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.