Kadınlar Nerede Hata Yapar ?
Ağlayan kadın

Kadınlar Nerede Hata Yapar ?

Kim hata yapmak ce üzülmek ister? Kimse! Ama kadınlar hep hata yapar . Ardından üzülür. Ders alır. Fakat yine hata yapar. Peki Kadınlar Nerede Hata Yapar ?

Kadınlar Nerede Hata Yapar ?
Kadın

KADIN NAZİK BİR VARLIK

Kadınlar sürekli erkeğe güvenmekle hata yapar. Onu baş tacı ettiği için,dünyasını onun etrafında inşa ettiği için yanlış yapar. Erkek adam çıkmaz ve kadının o dişiyle tırnağıyla gözyaşıyla sevgisiyle ve yüreğiyle inşa ettiği dünyasını yıkar. Kadın naziktir kırılır dökülür güvendiği dağlara kar yağar. Kadın hırpalanır darmadağın olur binbir parçaya bölünür. Gözyaşlarının bir durağı olmaz kadının gözyaşları duraklar bilmez duraklar tanımaz .

Kadınlar Nerede Hata Yapar ?
Ağlayan kadın

Kadın kolay toparlanamaz . Düştüğü yerden kolay kolay kalkamaz.. Acılarını bir bir düşünür. Düşüne düşüne üzülür . Kadın hassastır ve kadın takıntılı bir varlıktır. Aklı gider gelir yüreği sabittir acılarında. Durmadan yanar durmadan kanar.

ADAM OLAN ERKEK

Zaman ilaç gibidir derler. Kadın zamanla acılarına alışır. Onları normal kabul eder. Yaşadığı enkazın altından düşe kalka çıkmaya ve yürümeye başlar. Kadın azimdir kadın azimlidir. Kendine geldiğinde güzelliğinden ve vaktinden çok gittiğini anlar . Ama söz verir bir daha adam olmayan erkeğe güvenmeyeceğine dair. Kadın sözünde durmaya çalışır. Yürek zırhını giyer ve kapılarını kimselere açmaya tereddüt eder . Yaralarının tekrar kanamasından dünyasının tekrar başına yıkılmasından korkar. Kadın zar zor kendine gelmiş iken tekrar kapılarını açmış bulur kendini. Sebep nedir? Sebep şu;kadın güvenmek,sevilmek ve korunmak ister .Bunu hem cinsten değil karşı cinsten bekler. Onu seveceğini ve koruyacağını düşünür. Her erkeğe bu hisleri ile yaklaşır. Çünkü korumak ve sevmek sadece erkek olan adamların işidir . Her erkek adam imiş gibi davranır. Oysa bu erkeklerin en iyi göz boyama taktiğidir. Erkek;kadını döver,mal gibi görür,ikinci sınıf insan muamelesi yapar, merhamet ve sevgi duygusunun yoksunudur.

Kadınlar Nerede Hata Yapar ?
Şiddet uygulayan erkek

Adam; sevgi dolu ,merhamet dolu, koruyan kollayan,şiddet uygulamayan,kadına en başta insan olduğu için değer veren,onu kendi ile eşit gören, onun varlığıyla mutlu olan ,onu sevmeyi görev bilen, bilek gücüne değil zorbalığa yer vermez o yüreğiyle güçlü yüreğiyle büyüktür ….

Adamlarla karşılaşıp mutlu olmanız dileğiyle ve erkeklerle karşılaşmamanız temennisiyle… Güzel olun.  Kadınlar Nerede Hata Yapar yazımızı beğendiyseniz yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.


Hakkında Fatma Nazenin

Yazmak hobim. 10 Ekim'de 22 yaşıma gireceğim .Lisans mezunuyum. Okul hayatım cok aktif geçti özellikle insanlara yardım etme yol gösterme konusunda birçok etkinlik yönettim . Bir kaç kitap çalışmam var. Çeşitli gazete ve dergilerde makale,deneme,şiir gibi yazılar yazdım ve devam ediyorum. Insanlara birşeyler sunmaktan onlara yol göstermekten hoşlanıyorum. Cesaret,ilgi ve sevgi var bunun içinde. Modaya ve kadın hayatına rötuşlar ile dokunmak hoşuma gidiyor.Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır sözüne katılıyorum.. Son olarak: Kadına ve kadın güzelliğine yazılarımızdan ve sitemizden rahatlıkla ulaşabilir ve fikir edinebilirsiniz. Renk uyumundan kumaş kalitesine, tarihsel moda devriminden makyaj ürünlerine vs.dair araştırmalar ve öneriler üzerinde çalışıyorum. Takipte kalınız. Sevgilerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.