Erkekle Kadının Aşka Bakış Açısı

Erkekle Kadının Aşka Bakış Açısı

Kadın her şeyden önce güvendiği erkeğin yanında olmak ister.Kadınlar sanıldığı gibi her erkeği komik bulmaz sadece güvendikleri erkeğin onu güldürmesini ister.Bir kadın için güven çok önemlidir.Bir kadının doğası gereği olaylara duygusal yaklaşır.Erkek için ise, her zaman mantık ön plandadır.Kadın sevildiğini duymak ister.Erkek yanındayım ya Allah’tan kork daha ne yapayım der çıkar.Bunlar pek çocuğumuzun yaşadığı şeylerdir.Kadın bir kere karşısında bir erkeğin onu düşünmesini, ilgilenmesini ister.Bir şeyleri akıl etmesini ister.Örneğin,kadının cebinde parası yoksa ve erkek bunu geçiştiriyor ya da istemeden vermiyor ise, kadın ilişkiyi sorgulamaya başlar.Aklına gelen ilk şeyde acaba beni eskisi gibi sevmiyor mu olur? Başlar öküz altında buzağı aramaya.Bir kere kafasına takıldıysa yatar kulağının üstüne kadın ama gözü erkeğinin üstündedir.Tıpkı avını bekleyen kaplan misali zamanını bekler kadın.Erkekse böyle durumlarda aman canım aklımda elli tane şey var düşünemedim der çıkar.Kadınlar için bu bardağı taşıran son damladır. İlk fırsatta erkeğe karşı gardını alır.Evliyken de sevgiliyken de bu böyledir.

Erkekle Kadının Aşka Bakış AçısıErkekle Kadının Aşka Bakış Açısı

Kadın İhanet Varsa Kolay Affetmez

Kadın aşık olana kadar tehlikelidir.Erkekse kadının aşık olduğunu anladığında tehlikelidir.Kadının ona aşık olduğunu hissettiği an acımasızlaşır.Size inanılmaz gelse de acı ama gerçek böyledir.Nasılsa bensiz yapamaz, ayrılamaz, benden kopamaz diye düşünen erkek, istediği her şeyi kadına yaptıracağını sanır.Zaten en büyük yanılgıda burada başlar. Evet,kadınlar duygusaldır.Çabuk sever ama bir yere kadar katlanır. Kadınların kırılma noktası kalpleridir.O kalp kırılmaya görsün.Susar kadın, küser, kimi zamanda dayanamaz barışır.Ayrılmasa da aslında sizi çoktan kafasında bitirmiştir. Ama sizin bundan en son haberiniz olur.Kadın gittiğinde erkek o kadını sevdiğini geçte olsa anlar.İşten geçmiştir.İşte erkekler bu saatten sonra duygusal davranmaya başlar. Tabi bu birazda ayrılma sebebiyle de ilintilidir.Hele ki ortada ihanet varsa kolay affetmez kadın.Gururu kırılmışsa bir kez geriye dönüşü çok zor olur.Dönse de zaten hiçbir şey eskisi gibi olmaz.

Erkekle Kadının Aşka Bakış AçısıErkekle Kadının Aşka Bakış Açısı

Kadın Ayrılınca Üç Gün Ağlar Üç günün Sonunda…

Uğruna her fedakarlığı yaptı erkeğin ihanetini unutmaz kadın.Erkekler gördüğü kadında ilk önce görsellik arar. Kadınsa güven arar.Kadın eşiyle sevgilisiyle her şeyi konuşmak ister.Sizinle maç bile izler.Yeter ki onun gönlünü hoş etmesini bilin.Ona kendini değerli olduğunu hissettirin.Dünyayı ayaklarınıza serer.Kadınlar erkekler için hayatında değişiklik yapabilir.Erkekler ise kendilerinin değiştirilmek istenmesinden hiç hoşlanmaz.Bu durumda izlenecek en mantıklı yol çiftlerin birbirini olduğu gibi kabul edebilmesidir.Zaten gerçek sevginin özünde de bu yatar.Bir erkek kadını kadında erkeği gerçekten seviyorsa birbirini olduğu gibi kabul eder.Ne kadar kızarsa kızsın kalbi kırılmadıkça kadın erkekten kopmak istemez.Çünkü sevdiği erkeği kaybetmeyi göze alamaz.Bir kadının erkeği, onun tarafından değer gördüğünü hissetmek ömre bedeldir.Hayatınızı gül bahçesine çevirir.Siz o bahçeye ne ekerseniz onu biçersiniz.Uzun süreli ilişkilerde önemli olan ölçülü sevmektir. Bir erkek kadına ayrılalım diye rest çeker.Ama bu çoğu zaman kadın tarafından geri teper.Kadın bu ayrılığa en fazla üç gün ağlar.Üç günün sonunda sizi ağlatmaya başlar.Hele ki Kırılan onuru ise, onun o yumuşak kalbini taşlaşır.Önünde diz çöküp af dilesiniz de artık hiçbir kıymeti yoktur.


Hakkında Dilek Soyak

Yazarım ikinci kitabıma hazırlanıyorum. Yayıncılık hayatında 10 yılı aşkındır edindiğim tecrübeler ile daha geniş kitlelere ulaşmamı sağlayacak projelerde çalışmak, var olan bilgi dağarcığım ve bu tecrübenin verdiği güvenle bana verilen görevi en iyi şekilde yapabilmek ilk ve tek dileğimdir. Kariyer hedefim; Her kesimden kitleye hitap edip, onların sesi olup, gerek statik, gerek ise uygulama kısmında şiir, makale, haber, köşe yazsısı ve özlü söz gibi alanlarda görev alarak insanların hayatına bir şeyler katabileceğini düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir