Baştan Çıkarıcı Parfümler
baştan çıkarıcı parfümler

Baştan Çıkarıcı Parfümler

Gördüklerinizi, duyduklarınızı unutabilirsiniz ama kokuları asla… Karşı cins üzerinde ilk etkiyi kokunuz ile bıraktığınızı biliyor muydunuz? Tabii bu etkiyi aslında salgıladığınız feromonlar başlatıyor. Ama teninize uyan parfümler ile feromonlarınızı biraz renklendirip süreci hızlandırmaktan zarar gelmez. Baştan çıkarıcı parfümler listemiz çok işinize yarayacak.

Baştan Çıkarıcı Parfümler
Baştan Çıkarıcı Parfümler

İlk Görüşte Aşk Dedikleri Aslında İlk Kokuda Aşk

Duyguları yöneten amigdala, parfümünüzün ya da teninizin kokusuna göre aşık olma sürecini başlatıyor. Bize de amigdalaya biraz yardımcı olmak düşüyor. İşte erkekleri baştan çıkartacak afrodizyak etkili parfümler listesi:

Baştan Çıkarıcı Parfümler

  • Dior Hypnotic Poison

Listenin başında elbette ki bir klasik var. Muhtemelen parfüm markalarıyla hiç ilgilenmeyen kadınların bile tanıdığı bir marka; Christian Dior. Dior, artık klasikleşmiş bu efsane parfümünde vanilya ve çiçek kokularını odunsu notalar ile harmanlamış. Adı gibi hipnotize edici. Yoğun kokulardan hoşlanan kadınların bir numaralı tercihlerinden olan parfüm, erkekler üzerinde unutulması zor etkiler bırakıyor.

  • Calvin Klein Euphoria

Yine büyük bir marka, yine harika bir koku… Nar, nilüfer çiçeği ve orkidenin dansı mutlu kadınlara çok yakışıyor. Tek kelime etmenize gerek kalmadan içinizdeki enerjiyi yansıtmak istiyorsanız bu koku tam size göre. Baştan çıkarıcı odunsu esansı ve çiçek aromasıyla ilk etkiniz unutulmaz olacak.

Baştan Çıkarıcı Parfümler
Baştan Çıkarıcı Parfümler
  • Yves Saint Laurent Opium Femme

En akılda kalıcı kokulardan biri seçilen Yves Saint Laurent Opium, baharatlı ve meyveli içeriği ile gizemli bir havaya sahip. Sophie Dahl’lı reklamıyla eleştiri oklarına hedef olan parfüm, kadının mistik doğasını en iyi yansıtan kokulardan.

  • Tom Ford Black Orchid

Kokunuz saatlerce dayanılmaz etkisini korusun istiyorsanız bu parfüm tam size göre. Baharatlar, çiçek aroması ve çikolatalı alt notalarıyla herkesi etkisi altına alan parfümün kalıcılığı da etkileyici seviyede. İsmini aldığı siyah orkide ise tamamen bu parfüme özel üretilmiş.

  • Chanel No 5

Ve tabii ki listenin olmazsa olmazı… Marilyn Monroe’nun referansıyla kadınların baş tacı olan bu parfüm, erkekleri hipnotize edecek formülü de içinde barındırıyor. Ama sıkarken fazla cömert olmayın. Az miktarda sıkıldığında daha bir güzel kokuyor.

Baştan Çıkarıcı Parfümler
Baştan Çıkarıcı Parfümler

Parfümler İle İlgili Küçük Bir İpucu Daha…

Sürekli aynı parfümü kullanarak insanların koku hafızasında yer edinebilirsiniz. Kokuların anıları canlandırma özelliği sayesinde, özdeşleştiğiniz parfümün kokusunu her duyduklarında akıllarına siz geleceksiniz.


Hakkında yazmazsamolmaz

Her şeyi araştıran, öğrendiklerini anlatmadan duramayan, yazma hastalığından mustarip bir meczup.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir