14 Şubat Sevgililer Günü Yaklaşırken

14 Şubat Sevgililer Günü Yaklaşırken

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşırken gerek kadınları gerek ise erkekleri aldı bir telaş. Hem de bayağı bir telaş. Ocak bitti. Kaldı geride 14 gün. Şimdiye kadar plan yapmayanların da artık bir an evvel plan yapması gerekiyor.

Aslında biz her şeyi son ana kadar bekleten bir toplumuz ama sonuçta bu 14 Şubat Sevgililer Günü . Son ana da bırakmamak gerekiyor. Biz de bu yazıda size nereye gidilir, ne alınır, bu konularda öneride bulunacağız.

14 Şubat Sevgililer Günü Yaklaşırken

Ne Alsak Acaba?

14 Şubat Sevgililer Günü deyince işin içine ilk giren kavram elbette hediye kısmı. Gerek erkekler, gerek ise kadınlar bu çok özel günde birbirine ne alacağını kara kara düşünüyor.

Bunun yanında değişik mağazalar da bu konuda insanlara çok özel alternatifler sunuyor. Böylece olaylar daha cazip geliyor. Kampanyalar hız kesmiyor. Böyle olunca da kişilerin kafası karışıyor. Bazen de ortaya bir kaos durumu çıkıyor.

Burada hediye seçerken iki temel alternatif var. Ya klişe olarak adlandırılan armağanlardan almak. Ya da daha kişiye özel, daha şablonlardan uzak tercihler yapmak. İkincisi çok daha anlamlı ve özel. Çünkü her ilişki kendi içinde özeldir. Kişiler birbirine benzemez. Bu noktada da kişinin zevklerine, beğenisine uygun hediye seçmek çok daha anlamlı olan bir olgudur. Biraz daha özenle, işin maddi kısmına takılmadan tercih yapmak gerekir.

Birlikte geçirilen yılları, günleri gösteren sunu, el emeği bir obje, ya da o çok istediği yaz tatili sağlam bir hediye düşüncesi olabilir.

14 Şubat Sevgililer Günü Yaklaşırken

Ne Yapsak?

İşte geldik zurnanın zırt dediği yere. Ne yapacağınız işin özünde tamamen size kalmış durumda. Aslında sürpriz yapmayacak iseniz kararı birlikte verebilirsiniz.

Burada da klişelere sığınmayıp evde baş başa vakit geçirebilirsiniz. Hatta kadın, erkek fark etmeksizin bugüne özel yemekler yapabilirsiniz. Örneğin birlikte yiyebileceğiniz nefis bir spagetti bolonez. Yanında krem brüle hiç fena olmaz hani.

Ama bir bara, bir gece kulübüne de giderek bu çok özel günü konsept partiler ile geçirebilirsiniz. Ya da atlayıp uçağa, arabanıza Kapadokya, Ağva, Uludağ gibi romantik mekanlara giderek işi çok daha başka bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Şömine başında caz müziği dinleyerek sevgililer gününü keyifle geçirebilirsiniz. Ama son karar elbette sizin.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir