Plaj Kıyafetleri Olmazsa Olmazları

Plaj Kıyafetleri Olmazsa Olmazları

Yaz geldi hemen kapıda. Mayıs ayının son günlerini yaşıyoruz. Sıcaklar ufaktan ufağa kendini göstermeye başladı ve bizleri de plaj kıyafetleri hazırlama konusunda hadi itiraf edelim mi gizliden gizliye bir telaş almaya başladı.

Sonuçta sadece evde, ofiste, pazara markete giderken değil tatilde de en güzel, en şık olmak istiyoruz. Kadın olmanın doğasında tam da böyle bir durum var. Hatta kimi zaman nereye gideceğimizi belirlemeden tatil kıyafetlerimizi belirliyor, ünlü markaların ürünlerine bakmaya acaba bu yaz ne giysem de farkımı ortaya koysam diye düşünmeye başlıyoruz.

Şöyle özellikle sevdiceğimiz ile baş başa gittiğimiz tatil ise daha bir özenle hazırladığımız, gözüne en güzel görünmek istediğimiz de bir gerçek. O zaman ben de size bu yaz için her kadının valizinde olması gereken plaj kıyafetlerinden bahsedeceğim.

Hadi Başlayalım

Plaj Kıyafetleri Olmazsa Olmazları
Plaj Kıyafetleri Olmazsa Olmazları

Plaj kıyafetleri içinde sizin de çok iyi bildiğiniz üzere en olmazsa olmaz ürün yüzmek ve güneşlenmek amaçlı olarak kullandığımız mayo, bikini, mayokini tarzı olan ürünler. Ama bu ürünleri seçmek de tam bir ustalık işi. Bunu asla unutmayın. Moda ne derse desin, siz neyi severseniz sevin en güzel, en çekici olmak istiyor iseniz işin püf noktalarını bilmeniz gerekir. Burada tam da bu noktada bir iki ipucu vermek gerekirse eğer göbeğiniz varsa ve/veya göbek bölgesinde çatlak var ise kesinlikle o bölgeyi kapatacak olan ürünleri tercih etmelisiniz. Kalça kısmınız büyük ise koyu renk olan bikini ya da mayoları seçmenizde fayda var. Renk seçimini de atlamak olmaz. Beyaz herkese yakışan bir renktir. Lakin plaj çantanızda bu üründen en az iki tane olmalıdır. Biri yedek veya güneşlenmek için, diğeri yüzmek için. Yüzmek için olanlarda hareketinizi etkilemeyecek olanları seçmelisiniz.

Plaj Kıyafetleri Olmazsa Olmazları

Elbette sırada plaj elbisesi var şimdi de. Bu giysiyi güneşlendikten sonra havuz kenarında, beach bar da ya da sevdiğiniz insanla sahilde çıplak ayak yürürken giyebilirsiniz. Ama ben elbise giymem derseniz şort, şortlu tulum ya da pareo da sağlam bir alternatif. Belki de bu noktada en doğrusu şu evet çantanızda bir elbise olmalı ve gerekli durumlarda giymelisiniz ama onun dışında gün içinde havuz kenarında rahatlıkla pareo ile ya da mini bir şortla takılabilirsiniz. Elbette size en yakışanından.

Hasır olabildiğine geniş bir şapka. Olmazsa olmaz. Son derece özel bir ürün olduğu kesin. Hem sizi çok daha zarif göstereceği de kesin. Hasır şapka sevmem diyenlerden iseniz o zaman ne deyim diğer şapka alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

Plaj kıyafetleri içinde plaj terliği ya da spor bir ayakkabı ama bence ikisi de olmalı. Her durumda terliği ya da ayakkabıyı kullanmayacağınıza göre plaj çantanıza en kalitelisinden bu iki ürünü de atmanızda fayda var.

Şortla tamamlamak isterseniz bustiyer, t atlet tarzında ürünler de çantanıza atılmalı. Son olarak güneş gözlüğünü ama kaliteli bir güneş gözlüğünü de koymayı unutmayın.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir