Ah Şu Yeni Yıl Hediyesi Ne Almalı?

Ah Şu Yeni Yıl Hediyesi Ne Almalı?

Ah Şu Yeni Yıl Hediyesi Ne Almalı? diyerek hafta sonu yazımıza başlıyoruz. Yeni yıl ne zormuş diye düşünebilirsiniz ama aslında son derece güzel bir olgu. Yeni yıl hediyesi ise bu işin en güzel taraflarından bir tanesi.

Ah Şu Yeni Yıl Hediyesi Ne Almalı?

Belki çok güzel, belki çok zor bir yıl geçirdiniz. Belki monotonluktan sıkıldınız, belki çok sevdiklerinizi kaybettiniz, belki birileri canınızı çok acıttı ama artık bitiyor.

Önünüzde yeni bir yıl var. Bu yeni yıl yeni umutlar demek, yeni düşler demek. Yaşadığınız tüm iyi güzel, kötü şeylerden gereken dersi çıkardınız. Hem artık bir yaş daha büyüyorsunuz.  Deneyimleriniz arttı. Şimdi daha kontrollü adımlar atarak isteklerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Yeni yıl hediyesi de bu işin doğasında olan son derece güzel bir ritüel. Sevdiklerinize kendilerini önemli hissettirmek, hayatlarında var olduğunuzu göstermenin en güzel yollarından bir tanesi. O yüzden alınacak olan hediyenin çok pahalı olmasına gerek yok. Çok klişe olmakla beraber düşünmeniz yeterli olacaktır.

Ah Şu Yeni Yıl Hediyesi Ne Almalı?

Neler Alınabilir?

Yeni yıl hediyesi olarak yukarıda size birçok alternatif koyduk.  Marka bir parfüm, iç çamaşırı, kaliteli bir saat, ikili fincan takımı ki birlikte kahve içebilmeniz için, belki o çok istediği spor ayakkabı ya da çok özel bir aksesuar uyarınıza nasıl gelirse, tercih tamamen sizin ve çok sayıda seçenek var.

Zaten herhangi bir alışveriş merkezine gittiğinizde de bunu rahatlıkla görebileceksiniz.

Ah Şu Yeni Yıl Hediyesi Ne Almalı?

Nelere Dikkat Etmeli Yine de?

Şimdi işin biraz daha detayına girelim dilerseniz işin mali kısmına çok da takılmadan, kendi bütçenizi çok da zorlamadan armağan seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus hem günün anlam ve önemine uygun olması, hem de alınacak olan kişinin zevklerine tarzlarına uygun olması.

Yani herhangi bir değil. Onu düşünülerek alındığı çok belli olan yıl ruhuna uygun bir yeni yıl hediyesi.  Üstelik illa çarşı pazardan alacaksınız diye bir kural kaide de yok. Dilerseniz kendi el emeği göz nurunuz olan bir armağan da verebilirsiniz.

Bere, eldiven, kaşkol örerek armağan edebilirsiniz mesela.Birlikte olduğunuz yeni yıllara ait fotoğraflar, nesneler varsa onları kolaj haline getirebilirsiniz ya da bir sunu hazırlayabilirsiniz.

Ya da ona çok özel bir yemek hazırlayarak o geceyi baş başa geçirebilirsiniz ama tabi tüm bunlar hediyeyi kime alacağınız ile alakalı olan bir durum.  Zor ama siz bunu yapabilirsiniz. hem de en alasından yapabilirsiniz. Hem siz, hem sevdiğiniz insan bunu hak ediyor unutmayın. Hem yarın diye bir şey yok bunu da unutmayın ve bugün uyarınıza ne geliyorsa yapın.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir